ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 20:14

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”
Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.
Top Channel | 14-Aug-2019 15:04
Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.

Gjykatat dalin kundër tatimorëve, rrezojnë vendimet për bllokimin e subjekteve
Të gjitha bizneset pranë vijës bregdetare, por edhe ato në qytete kanë kaluar në sitë nga inspektorët e tatimeve. Shkeljet më të mëdha lidhen me mos lëshim të kuponit tatimor dhe mos deklarim të punonjësve. Pas ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 14:50
Të gjitha bizneset pranë vijës bregdetare, por edhe ato në qytete kanë kaluar në sitë nga inspektorët e tatimeve. Shkeljet më të mëdha lidhen me mos lëshim të kuponit tatimor dhe mos deklarim të punonjësve. Pas ...

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”
Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore. “Ne shpresojmë se një ditë të gjitha këto ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:59
Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore. “Ne shpresojmë se një ditë të gjitha këto ...

Denaj: Gjërat që kemi mësuar nga aksioni anti-informalitet
Nëse mendoni se tatimet ju kanë kontrolluar njëherë dhe nuk kthehen sërish, e keni gabim. Çdo biznes sipas Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve është nën monitorim në çdo kohë. Nëse jeni në shkelje të ligjit ...
ABCNews | 14-Aug-2019 14:57
Nëse mendoni se tatimet ju kanë kontrolluar njëherë dhe nuk kthehen sërish, e keni gabim. Çdo biznes sipas Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve është nën monitorim në çdo kohë. Nëse jeni në shkelje të ligjit ...

Ministrja e Financave, Denaj: Gjykatat po pengojnë luftën kundër informalitetit, duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të ligjeve tatimore
Ministrja e Financave, Anila Denaj, akuzoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit, duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore. “Ne shpresojmë se një ditë të gjitha këto ...
RTSH | 14-Aug-2019 18:13
Ministrja e Financave, Anila Denaj, akuzoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit, duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore. “Ne shpresojmë se një ditë të gjitha këto ...

Informaliteti, Denaj: Ja shkelësit më të mëdhenj! Zero tolerancë
Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin. Ministrja e Financave, Anila Denaj, dhe drejtoresha ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 12:00
Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin. Ministrja e Financave, Anila Denaj, dhe drejtoresha ...

Gjykatat dalin kundër tatimorëve, rrezojnë vendimet për bllokimin e subjekteve
Subscribe Të gjitha bizneset pranë vijës bregdetare, por edhe ato në qytete kanë kaluar në sitë nga inspektorët e tatimeve. Shkeljet më të mëdha lidhen me mos lëshim të kuponit tatimor dhe mos deklarim të punonjësve. ...
Medial | 14-Aug-2019 15:22
Subscribe Të gjitha bizneset pranë vijës bregdetare, por edhe ato në qytete kanë kaluar në sitë nga inspektorët e tatimeve. Shkeljet më të mëdha lidhen me mos lëshim të kuponit tatimor dhe mos deklarim të punonjësve. ...

Denaj: Gjërat që kemi mësuar nga aksioni antiinformalitet
Abuzimet më të mëdha bëhen te produktet e akcizës, pijet alkoolike dhe karburantet. Ndërsa ndërtimi konsiderohet sektor me risk. Ministrja e Financave dhe Ekonomise Anila Denaj tregoi problemet qe inspektoret tatimor po ...
ABCNews | 14-Aug-2019 13:08
Abuzimet më të mëdha bëhen te produktet e akcizës, pijet alkoolike dhe karburantet. Ndërsa ndërtimi konsiderohet sektor me risk. Ministrja e Financave dhe Ekonomise Anila Denaj tregoi problemet qe inspektoret tatimor po ...

Vijon lufta kundër informalitetit
Lufta kundër informalitetit do të sjellë edhe një paketë të re ligjore, e cila po përgatitet dhe do të jetë gati për konsultim publik në fillim të shtatorit. Kjo u bë me dije nga Ministria e Financave Anila Denaj gjatë ...
RTSH | 14-Aug-2019 13:36
Lufta kundër informalitetit do të sjellë edhe një paketë të re ligjore, e cila po përgatitet dhe do të jetë gati për konsultim publik në fillim të shtatorit. Kjo u bë me dije nga Ministria e Financave Anila Denaj gjatë ...

Anti-informaliteti/ Denaj: Pronarët e biznesve kanë kër cënuar inspektorët, heqin shiritin me dhe pa vendim gjykate, kundër ligjit
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj bashkë me drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve Delina Ibrahimaj zhvilluan sot një inspektim në kuadër të aksionit anti-informalitet. Gjatë fjalës së saj ministrja Denaj ...
Lexo | 14-Aug-2019 13:29
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj bashkë me drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve Delina Ibrahimaj zhvilluan sot një inspektim në kuadër të aksionit anti-informalitet. Gjatë fjalës së saj ministrja Denaj ...

Aksioni i antiinformalitetit/ Ministrja Denaj: Ja kush janë shkelësit më të mëdhenj!
Ministrja e Financave, Anila Denaj dhe Drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zbardhur detajet nga aksioni kundër informalitetit. Sipas tyre, abuzimet më të mëdha bëhen te produktet e akcizës, pijet alkoolike dhe ...
Dritare | 14-Aug-2019 12:45
Ministrja e Financave, Anila Denaj dhe Drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zbardhur detajet nga aksioni kundër informalitetit. Sipas tyre, abuzimet më të mëdha bëhen te produktet e akcizës, pijet alkoolike dhe ...

Aksioni kundër informalitetit, Harxhi: Shkeljet më të mëdha nga biznesi i madh
Kontrollit te Tatimeve nuk do ti shpëtojë as biznesi i vogël. Zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë Elton Harxhi e paralajmëroi pas një trajnimi të administratës tatimore në Lezhë. Pas afro një muaj e gjysmë ...
ABCNews | 13-Aug-2019 15:03
Kontrollit te Tatimeve nuk do ti shpëtojë as biznesi i vogël. Zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë Elton Harxhi e paralajmëroi pas një trajnimi të administratës tatimore në Lezhë. Pas afro një muaj e gjysmë ...

Ibrahimaj: Rreth 50 % e bizneseve me shkelje në rajonin qendror! Vijon problemi i moslëshimit të kuponëve edhe pas kontrolleve!
Nga subjektet e inspektuara nga Administrata Tatimore që nga 4 korriku, rreth 50 % e tyre kanë pasur shkelje të llojeve të ndryshme. Ministria e Financave, Anila Denaj u prononcua për mediat së bashku me Drejtoreshën e ...
ScanTv | 14-Aug-2019 12:30
Nga subjektet e inspektuara nga Administrata Tatimore që nga 4 korriku, rreth 50 % e tyre kanë pasur shkelje të llojeve të ndryshme. Ministria e Financave, Anila Denaj u prononcua për mediat së bashku me Drejtoreshën e ...

Stop Informaliteti, punonjësit e Tatimeve trajnohen për njohjen më të mirë të legjislacionit fiskal
Në kuadër të zbatimit të Planit Operacional Stop Informalitetit, Qendra për Trajnimin e Administratës Tatimore dhe Doganore (QTATD) po zhvillon njëseri trajnimesh në të gjithë rajonet me qëllim aftësimin profesional të ...
Monitor | 13-Aug-2019 12:29
Në kuadër të zbatimit të Planit Operacional Stop Informalitetit, Qendra për Trajnimin e Administratës Tatimore dhe Doganore (QTATD) po zhvillon njëseri trajnimesh në të gjithë rajonet me qëllim aftësimin profesional të ...

Tatimorët trajnohen për njohjen më të mirë të legjislacionit fiskal. Haxhi: Shkeljet i bëjnë bizneset e mëdha
Në kuadër të zbatimit të Planit Operacional Stop Informalitetit, Qendra për Trajnimin e Administratës Tatimore dhe Doganore (QTATD) po zhvillon një seri trajnimesh në të gjithë rajonet me qëllim aftësimin profesional të ...
ScanTv | 13-Aug-2019 10:10
Në kuadër të zbatimit të Planit Operacional Stop Informalitetit, Qendra për Trajnimin e Administratës Tatimore dhe Doganore (QTATD) po zhvillon një seri trajnimesh në të gjithë rajonet me qëllim aftësimin profesional të ...

Bllokohen 33 hotele në Sarandë/ Tatimet: Aksioni ka për qëllim të nxisë konkurrencën
Vijon të zbatohet aksioni anti-informalitet për sektorin e turizmit. Strukturat e monitorimit në terren kanë konstatuar në qytetin e Sarandës 30 subjekte të paregjistruara në organet tatimore. Për pasojë, është marrë ...
Lajmi i Fundit | 12-Aug-2019 18:06
Vijon të zbatohet aksioni anti-informalitet për sektorin e turizmit. Strukturat e monitorimit në terren kanë konstatuar në qytetin e Sarandës 30 subjekte të paregjistruara në organet tatimore. Për pasojë, është marrë ...

Publikohen të dhënat/ Ibrahimaj: Nga 420 subjekte, 191 me shkelje të legjislacionit tatimor
Të paktën që në prill, Administrata Tatimore ka filluar paralajmërimet për të gjithë bizneset turistike shqiptare që operojnë në Booking.com, Air Bnb, e në fakt nuk janë të regjistruara pranë QKB-së. Që atëherë, ...
ScanTv | 12-Aug-2019 17:33
Të paktën që në prill, Administrata Tatimore ka filluar paralajmërimet për të gjithë bizneset turistike shqiptare që operojnë në Booking.com, Air Bnb, e në fakt nuk janë të regjistruara pranë QKB-së. Që atëherë, ...

Booking “tradhëton” hotelet e Sarandës, 30 bllokohen nga Tatimet
Strukturat e monitorimit në terren po vijojnë me zbatimin e planit kundër informalitetit për sektorin e turizmit të përqendruar në njësitë akomoduese të publikuara në booking. “Vetëm Për zonën e Sarandës janë 413 njësi ...
Saranda Web | 12-Aug-2019 17:18
Strukturat e monitorimit në terren po vijojnë me zbatimin e planit kundër informalitetit për sektorin e turizmit të përqendruar në njësitë akomoduese të publikuara në booking. “Vetëm Për zonën e Sarandës janë 413 njësi ...

Tatimorët kontrolle në hotele e restorante në Sarandë
Edhe përgjatë vijës bregdetare vijoje kontrollet përsa i takon respektimit të ligjit nga hotelet, baret e restorantet. Çdo hotel apo shtëpi në Sarandë e publikuar në booking është nën monitorimin e tatimeve. “Gjatë ...
ABCNews | 12-Aug-2019 17:13
Edhe përgjatë vijës bregdetare vijoje kontrollet përsa i takon respektimit të ligjit nga hotelet, baret e restorantet. Çdo hotel apo shtëpi në Sarandë e publikuar në booking është nën monitorimin e tatimeve. “Gjatë ...

Rama: Aksioni anti-informalitet do të vazhdojë deri në qershor 2021
Në të gjithë vendin po vijon zbatimi i Planit Operacional kundër informalitetit. Kryeministri Edi Rama deklaron se kjo luftë frontale do të vazhdojë deri në në Qershor 2021. Ndërsa i referohet edhe aksionit të sotëm të ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 16:09
Në të gjithë vendin po vijon zbatimi i Planit Operacional kundër informalitetit. Kryeministri Edi Rama deklaron se kjo luftë frontale do të vazhdojë deri në në Qershor 2021. Ndërsa i referohet edhe aksionit të sotëm të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved