ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 18:55

Presidenti pakistanez paralajmëron kundër imponimit të luftës

Presidenti pakistanez paralajmëron kundër imponimit të luftës
Presidenti i Pakistanit, Arif Alvi, ka deklaruar se vendi i tij do të mbrojë plotësisht veten nëse imponohet një luftë, pasi tensionet janë në rritje pas revokimit të statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir të ...
Medial | 14-Aug-2019 14:37
Presidenti i Pakistanit, Arif Alvi, ka deklaruar se vendi i tij do të mbrojë plotësisht veten nëse imponohet një luftë, pasi tensionet janë në rritje pas revokimit të statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir të ...

India arreston një politikan të Kashmirit në aeroport
Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë rajon, transmeton BBC. Shah Faesal, ka qenë një nga politikanët e paktë të ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 14:36
Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë rajon, transmeton BBC. Shah Faesal, ka qenë një nga politikanët e paktë të ...

India arreston një politikan të Kashmirit në aeroport
Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë rajon, transmeton BBC. Shah Faesal, ka qenë një nga politikanët e paktë të ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:36
Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë rajon, transmeton BBC. Shah Faesal, ka qenë një nga politikanët e paktë të ...

Pakistani i bën thirrje Këshillit të Sigurimit të diskutojë për Kashmirin
Pakistani bëri thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e Kashmirit, që administrohet prej saj. Islamabadi thotë se kjo masë ...
Arbresh | 14-Aug-2019 12:37
Pakistani bëri thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e Kashmirit, që administrohet prej saj. Islamabadi thotë se kjo masë ...

Festë e zbehtë e Bajramit në Kashmirin e drejtuar nga India
KASHMIR Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 19:57
KASHMIR Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i ...

Pakistani i bën thirrje Këshillit të Sigurimit të diskutojë për Kashmirin
Islamabadi thotë se kjo masë kërcënon paqen ndërkombëtare dhe mund të çojë në spastrim etnik dhe gjenocid në rajonin me shumicë myslimane. Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, do të kalojë 14 Gushtin – Ditën e ...
Lajminet | 14-Aug-2019 12:06
Islamabadi thotë se kjo masë kërcënon paqen ndërkombëtare dhe mund të çojë në spastrim etnik dhe gjenocid në rajonin me shumicë myslimane. Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, do të kalojë 14 Gushtin – Ditën e ...

Pakistani i bën thirrje Këshillit të Sigurimit të diskutojë për Kashmirin
Pakistani bëri thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e Kashmirit, që administrohet prej saj. Islamabadi thotë se kjo masë ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 11:21
Pakistani bëri thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e Kashmirit, që administrohet prej saj. Islamabadi thotë se kjo masë ...

Pakistani dënon kufizimet e lirisë fetare në Kashmir
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India. Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka kufizuar lirinë fetare të miliona muslimanëve ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 09:33
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India. Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka kufizuar lirinë fetare të miliona muslimanëve ...

Pakistani i kërkon Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të mblidhet për Kashmirin
Qeveria pakistaneze kërkoi nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara që të mblidhen dhe të diskutojnë rreth vendimit të Indisë për revokimin e statusit të veçantë të Jammut dhe Kashmirit. “Pakistani nuk do të ...
Klan Kosova | 13-Aug-2019 23:07
Qeveria pakistaneze kërkoi nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara që të mblidhen dhe të diskutojnë rreth vendimit të Indisë për revokimin e statusit të veçantë të Jammut dhe Kashmirit. “Pakistani nuk do të ...

Pakistani dënon kufizimet e lirisë fetare në Kashmir
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India, transmeton AA. Në një deklaratë të hënën, Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka ...
Shenja | 13-Aug-2019 21:11
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India, transmeton AA. Në një deklaratë të hënën, Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka ...

Pakistani dënon kufizimet e lirisë fetare në Kashmir
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India. Në një deklaratë të hënën, Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka kufizuar lirinë ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 19:44
Pakistani ka dënuar kufizimin e lirisë fetare të muslimanëve nga qeveria indiane në Kashmirin e administruar nga India. Në një deklaratë të hënën, Ministria e Jashtme e Pakistanit akuzoi se India ka kufizuar lirinë ...

Kashmiri 'në dry'
Rrugët në Kashmir janë të qeta, përderisa tensionet janë në rritje pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e pjesës së administruar prej saj në Kashmir. Raportet mes Indisë dhe Pakinstanit janë ...
Radio Evropa e Lire | 13-Aug-2019 19:13
Rrugët në Kashmir janë të qeta, përderisa tensionet janë në rritje pas vendimit të Indisë për të shfuqizuar autonominë e pjesës së administruar prej saj në Kashmir. Raportet mes Indisë dhe Pakinstanit janë ...

HRW kërkon nga India të anulojë vendimin mbi Kashmirin
Organizata për të drejtat e njeriut Human Rigts Watch (HRW) ka kërkuar nga qeveria indiane të heq ndërprerjet e komunikimit dhe të kthejë mbrapsht vendimin mbi Kashmirin, transmeton AA. Në një deklaratë, drejtoresha e ...
Shenja | 13-Aug-2019 17:56
Organizata për të drejtat e njeriut Human Rigts Watch (HRW) ka kërkuar nga qeveria indiane të heq ndërprerjet e komunikimit dhe të kthejë mbrapsht vendimin mbi Kashmirin, transmeton AA. Në një deklaratë, drejtoresha e ...

Xhamu dhe Kashmir, qytetarët në namazin e Bajramit nën shoqërimin e ushtarëve indianë
India edhe për Kurban Bajram ka vazhduar kufizimet që zbaton pas vendimeve të tij për heqjen e statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir dhe të ndarjes së këtij rajoni në dy pjesë, transmeton AA. Qeveria e New ...
Shenja | 12-Aug-2019 19:50
India edhe për Kurban Bajram ka vazhduar kufizimet që zbaton pas vendimeve të tij për heqjen e statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir dhe të ndarjes së këtij rajoni në dy pjesë, transmeton AA. Qeveria e New ...

Festa e Bajramit shumë ndryshe kaloi në këtë qytet
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...
Portalb | 12-Aug-2019 19:10
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...

Festë e zbehtë e Bajramit në Kashmirin e drejtuar nga India
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...
Portalb | 12-Aug-2019 16:56
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...

Xhamu dhe Kashmir, qytetarët në namazin e Bajramit nën shoqërimin e ushtarëve indianë
India edhe për Kurban Bajram ka vazhduar kufizimet që zbaton pas vendimeve të tij për heqjen e statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir dhe të ndarjes së këtij rajoni në dy pjesë, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Medial | 12-Aug-2019 16:34
India edhe për Kurban Bajram ka vazhduar kufizimet që zbaton pas vendimeve të tij për heqjen e statusit të veçantë të rajonit Xhamu dhe Kashmir dhe të ndarjes së këtij rajoni në dy pjesë, transmeton Anadolu Agency (AA). ...

Aktivistët indianë dhe pakistanezët festuan Bajramin duke u solidarizuar me Kashmirin
Aktivistët në Indi shënojnë Bajramin në solidaritet me Kashmir Pothuajse 300 vetë nga Kashmiri dhe aktivistë të tjerë u mblodhën në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi, për të shënuar festën e Kurban Bajramit në shenjë ...
Klan Kosova | 12-Aug-2019 15:21
Aktivistët në Indi shënojnë Bajramin në solidaritet me Kashmir Pothuajse 300 vetë nga Kashmiri dhe aktivistë të tjerë u mblodhën në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi, për të shënuar festën e Kurban Bajramit në shenjë ...

Festë e zbehtë e Bajramit në Kashmirin e drejtuar nga India
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...
EkonomiaOnline | 12-Aug-2019 14:28
Forca të shtuara të sigurisë indiane kanë vazhduar të qëndrojnë në Kashmirin e drejtuar nga India gjatë shënimit të Festës islame të Bajramit, pas shqetësimeve për mbajtje të protestave, meqë këtij rajoni i është hequr ...

Festë e zbehtë e Bajramit në Kashmirin e drejtuar nga India
Rrugët dhe dyqanet kanë qenë të zbrazëta më 12 gusht, si shkak i rrethimit që i është bërë këtij rajoni për të tetën ditë me radhë. Në qytetin Srinagar, ku janë mbyllur xhamitë më të mëdha, myslimanët janë lejuar të ...
Lajminet | 12-Aug-2019 14:28
Rrugët dhe dyqanet kanë qenë të zbrazëta më 12 gusht, si shkak i rrethimit që i është bërë këtij rajoni për të tetën ditë me radhë. Në qytetin Srinagar, ku janë mbyllur xhamitë më të mëdha, myslimanët janë lejuar të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved