ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:15

Memoriali turk, eksperti i SHBA: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari!

Memoriali turk, eksperti i SHBA: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari!
Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Juncaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e liqenit, në kryeqytet. Eksperti shqiptaro-amerikan i bën ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 20:15
Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Juncaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e liqenit, në kryeqytet. Eksperti shqiptaro-amerikan i bën ...

Eksperti i SHBA kundër korrupsioonit/ Gjon Junçaj: Pse nuk ndërtoni memorial për shqiptarët e vrarë në Kosovë nga trupat serbe dhe malazezë?
Eksperti i SHBA për memorialin turk: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari! Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Junçaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit ...
Telegraf | 13-Aug-2019 11:42
Eksperti i SHBA për memorialin turk: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari! Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Junçaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit ...

Frank Shkreli: Në pellgun e turpshëm të politikës barbare shqiptare
Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë të themi turpi i radhës. Zëri i ...
Telegraf | 13-Aug-2019 00:35
Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë të themi turpi i radhës. Zëri i ...

Memoriali turk, prokurori shqiptaro-amerikan: Po gjaku jonë…
mapo.al Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Juncaj, i njohur si një nga personat që ka ndihmuar në realizimin e reformës në drejtësi në vend, ka reaguar për lajmin se në Tiranë është ngritur një memorial në nderim të ...
Mapo | 12-Aug-2019 19:42
mapo.al Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Juncaj, i njohur si një nga personat që ka ndihmuar në realizimin e reformës në drejtësi në vend, ka reaguar për lajmin se në Tiranë është ngritur një memorial në nderim të ...

Dy memorialet që janë “harruar” për t’u ngritur në Tiranë, se ne nuk kemi lekë, euro, lira turke, apo ndikim politik me të cilat të paguajmë
Nga Gjon Juncaj Të dashur politikanë të Tiranës, Kam edhe dy përmendore të tjera ku përfshihen njerëz të vrarë jashtë Shqipërisë për t’i shtuar në park. 1.Në vitet 1998-1999, mijëra burra, gra dhe fëmijë shqiptarë u ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 18:50
Nga Gjon Juncaj Të dashur politikanë të Tiranës, Kam edhe dy përmendore të tjera ku përfshihen njerëz të vrarë jashtë Shqipërisë për t’i shtuar në park. 1.Në vitet 1998-1999, mijëra burra, gra dhe fëmijë shqiptarë u ...

“Ping-pongu” i PD me memorialin turk tek Liqeni, Çollaku: Isha në ceremoni me dijeninë e Bashës
Ish-kryetar i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoni e vendosjes së memorialit nga ambasada turke në një zonë të ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 15:37
Ish-kryetar i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoni e vendosjes së memorialit nga ambasada turke në një zonë të ...

Pllakati i të rënëve në Turqi dhe Adem Jashari
Te mos krahasojmë simbolika pa asnjë lidhje mes tyre! Unë nuk kam asgjë me Turqinë, madje e respektoj fort sikurse respektoj çdo vend dhe çdo popull, nga më i madhi te më i vogli. Unë nuk kam asgjë kundër që të ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 13:15
Te mos krahasojmë simbolika pa asnjë lidhje mes tyre! Unë nuk kam asgjë me Turqinë, madje e respektoj fort sikurse respektoj çdo vend dhe çdo popull, nga më i madhi te më i vogli. Unë nuk kam asgjë kundër që të ...

Zbulohet video, ja fjala e Kreshnik Çollakut të PD në vendosjen e memorialit turk tek Liqeni
Partia Demokratike nxitoi këto ditë të kritikonte vendosjen e memorialit nga ambasada turke në një zonë të Parkut të Liqenit, duke nxjerrë në një deklaratë zyrtare edhe Gert Bogdanin. Por me sa duket drejtuesit e PD, në ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 13:45
Partia Demokratike nxitoi këto ditë të kritikonte vendosjen e memorialit nga ambasada turke në një zonë të Parkut të Liqenit, duke nxjerrë në një deklaratë zyrtare edhe Gert Bogdanin. Por me sa duket drejtuesit e PD, në ...

Pllakati i të rënëve në Turqi dhe Adem Jashari
Te mos krahasojmë simbolika pa asnjë lidhje mes tyre! Unë nuk kam asgjë me Turqinë, madje e respektoj fort sikurse respektoj çdo vend dhe çdo popull, nga më i madhi te më i vogli. Nga Artan Fuga Unë nuk kam asgjë kundër ...
Gazeta Observer | 13-Aug-2019 16:25
Te mos krahasojmë simbolika pa asnjë lidhje mes tyre! Unë nuk kam asgjë me Turqinë, madje e respektoj fort sikurse respektoj çdo vend dhe çdo popull, nga më i madhi te më i vogli. Nga Artan Fuga Unë nuk kam asgjë kundër ...

Shoqëria civile në Shqipëri me peticion për heqjen e memorialit turk
Ceremonia e vendosjes së Memorialit me emrat e 251 personave që humbën jetën tre vjet më parë në Turqi, u zhvillua në 15 korrik, e organizuar nga ambasada turke në Tiranë, e cila njoftoi se “me sukses dhe me krenari ...
EkonomiaOnline | 13-Aug-2019 12:20
Ceremonia e vendosjes së Memorialit me emrat e 251 personave që humbën jetën tre vjet më parë në Turqi, u zhvillua në 15 korrik, e organizuar nga ambasada turke në Tiranë, e cila njoftoi se “me sukses dhe me krenari ...

“Nuk ka asnjë lidhje me popullin shqiptar”, peticion për heqjen e memorialit turk në Tiranë
Teksa mazhoranca dhe opozita kanë rënë në “heshtje” në lidhje me vendosjen e memorialit e vendosur në Tiranë për nder të të rënëve gjatë grushtit të Shtetit në Turqi, reagim ka pasur nga ana e qytetarëve. Ka nisur një ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 12:03
Teksa mazhoranca dhe opozita kanë rënë në “heshtje” në lidhje me vendosjen e memorialit e vendosur në Tiranë për nder të të rënëve gjatë grushtit të Shtetit në Turqi, reagim ka pasur nga ana e qytetarëve. Ka nisur një ...

Nis peticion online kundër memorialit turk: Vend sekret i bashkisë në shërbim persona të Erdogan
Në kulmin e reagimeve kundër memorialit turk të ngritur rreth një muaj më parë te Liqeni i Tiranës, tashmë ndaj tij ka nisur edhe një peticion online. Qytetarë të shumtë i janë bashkuar peticionit të nisur nga Neritan ...
Politiko | 13-Aug-2019 10:17
Në kulmin e reagimeve kundër memorialit turk të ngritur rreth një muaj më parë te Liqeni i Tiranës, tashmë ndaj tij ka nisur edhe një peticion online. Qytetarë të shumtë i janë bashkuar peticionit të nisur nga Neritan ...

Në pellgun e turpshëm të politikës barbare shqiptare
Frank Shkreli Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë të themi turpi i ...
Illyriapress | 13-Aug-2019 01:14
Frank Shkreli Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë të themi turpi i ...

Junçaj: Në Tiranë duhet të ngriten memoriale për shqiptarët e vrarë jashtë Shqipërisë
Uashington, 12 gusht 2019 – Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Junçaj, ka reaguar lidhur me ngritjen e memorialit kushtuar viktimave të grusht-shtetit të dështuar në Turqi, të ngritur tek Liqeni artificial i Tiranës nga ...
Illyriapress | 13-Aug-2019 01:02
Uashington, 12 gusht 2019 – Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Junçaj, ka reaguar lidhur me ngritjen e memorialit kushtuar viktimave të grusht-shtetit të dështuar në Turqi, të ngritur tek Liqeni artificial i Tiranës nga ...

Memoriali turk/ Prokurori shqiptaro-amerikan: Ju paguajmë me gjak shqiptari, kam dy përmendore për të shtuar në park
Vendosja e memorialit turk te Kodrat e Liqenit për viktimat e mbetur nga grushti i shtetit i bërë në Turqi, më 15 korrikut 2016, ka shkaktuar polemika të shumta. Për këtë ka reaguar edhe prokurori shqiptaro-amerikan, ...
Dritare | 12-Aug-2019 23:05
Vendosja e memorialit turk te Kodrat e Liqenit për viktimat e mbetur nga grushti i shtetit i bërë në Turqi, më 15 korrikut 2016, ka shkaktuar polemika të shumta. Për këtë ka reaguar edhe prokurori shqiptaro-amerikan, ...

Veliaj shmang shpjegimet për Memorialin turk
mapo.al Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit të ...
Mapo | 12-Aug-2019 10:33
mapo.al Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit të ...

Memoriali turk, Gjon Juncaj: Vendosni edhe dy pllakate për shqiptarët që dhanë gjakun
Këshilltari Ligjor për antikorrupsionin në Ambasadën amerikane në Tiranë Gjon Juncaj ka reaguar në lidhje me memorialin e shtetasve turq pranë Liqenit Artificial në Tiranë. Ai thotë se bashkia e Tiranës dhe autoritetet ...
Lajmi i Fundit | 12-Aug-2019 22:43
Këshilltari Ligjor për antikorrupsionin në Ambasadën amerikane në Tiranë Gjon Juncaj ka reaguar në lidhje me memorialin e shtetasve turq pranë Liqenit Artificial në Tiranë. Ai thotë se bashkia e Tiranës dhe autoritetet ...

Agron Shehaj kërkon të hiqet memoriali turk nga Tirana
Deputeti i PD-së Agron Shehaj ka mbështetur një peticion për heqjen memorialit që përkujton dëshmorët e Erdogan në grushtin e dështuar të shtetit. Në një peticion online të nisur këtë të hënë, kërkohet gjithashtu dhe ...
Gazeta Express | 12-Aug-2019 21:54
Deputeti i PD-së Agron Shehaj ka mbështetur një peticion për heqjen memorialit që përkujton dëshmorët e Erdogan në grushtin e dështuar të shtetit. Në një peticion online të nisur këtë të hënë, kërkohet gjithashtu dhe ...

Memoriali turk, Zëri i Amerikës sulmon Veliajn: Kryebashkiaku nuk jep shpjegime
Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit të dështuar të ...
Telegraf | 12-Aug-2019 10:48
Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit të dështuar të ...

Memoriali/Ferrat e Veliajt më të pranueshme se sallata e PD-së
Nëse Erion Veliaj dha një përgjigje alla Veliaj, (ndoshta dhe nga më të sinqertat e tij)për vendosjen e memorialit të dëshmorëve të 15 Korrikut në Kodrat e Liqenit Artificial, duke thënë se nuk u bë hataja apo se ...
Respublica | 12-Aug-2019 20:41
Nëse Erion Veliaj dha një përgjigje alla Veliaj, (ndoshta dhe nga më të sinqertat e tij)për vendosjen e memorialit të dëshmorëve të 15 Korrikut në Kodrat e Liqenit Artificial, duke thënë se nuk u bë hataja apo se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved