ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 15:25

Analisti amerikan për VOA: A është bërë Shqipëria koloni e Turqisë?

Analisti amerikan për VOA: A është bërë Shqipëria koloni e Turqisë?
mapo.al Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori ...
Mapo | 13-Aug-2019 20:26
mapo.al Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori ...

Analisti i njohur amerikan: Ngritja e memorialit turk në Tiranë, akt i pazakontë. Turqia po komprometon sovranitetin e Shqipërisë
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
GazetaTema | 13-Aug-2019 20:11
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Analisti amerikan: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë! Mos e pranoni
Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 19:48
Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë, është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 23:02
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Phillips: Edi Rama duket si një qenush i bindur para Erdoganit
Uashington, 14 gusht 2019 – Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ...
Illyriapress | 14-Aug-2019 10:09
Uashington, 14 gusht 2019 – Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ...

Memoriali, ish-zv.ministri i Ramës bëhet pjesë e sondazhit të hapur nga këshilltari i PD
Memoriali turk është kthyer prej ditësh në një kauzë të re, në sajë të të cilës tashmë ka nisur edhe një peticion online. Këtij peticioni të nisur nga Neritan Sejamini, nje ekonomist dhe këshilltar i kryetarit të PD, ...
Politiko | 14-Aug-2019 09:55
Memoriali turk është kthyer prej ditësh në një kauzë të re, në sajë të të cilës tashmë ka nisur edhe një peticion online. Këtij peticioni të nisur nga Neritan Sejamini, nje ekonomist dhe këshilltar i kryetarit të PD, ...

Phillips: Ngritja e memorialit në Shqipëri është e gabuar
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 09:25
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Phillips: Kur Rama shkon në dasmën e vajzës së Erdoganit, kjo ngre pyetje për sovranitetin e Shqipërisë
Profesori i Kolumbias, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në kodrat e liqenit u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të mbrojë interesat e popullit ...
Gazeta Monitor | 13-Aug-2019 23:19
Profesori i Kolumbias, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në kodrat e liqenit u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të mbrojë interesat e popullit ...

Memoriali, David Philips sulmon ashpër Ramën për Erdoganin: as në dasëm nuk duhej t’i shkonte!
Memoriali i të rënëve turq në grusht-shtetin e meskorrikut 2016, ngritur në Kodrat e Liqenit në Tiranë, ka rikthyer një ndër ndër emrat më anti-turk të jetës publike amerikane, analisti amerikan David Phillips, njeriu ...
Tesheshi | 13-Aug-2019 22:19
Memoriali i të rënëve turq në grusht-shtetin e meskorrikut 2016, ngritur në Kodrat e Liqenit në Tiranë, ka rikthyer një ndër ndër emrat më anti-turk të jetës publike amerikane, analisti amerikan David Phillips, njeriu ...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Zeri | 13-Aug-2019 21:54
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin
Profesori i Kolumbias i tha Zërit të Amerikës se e sheh ngritjen e memorialit në vazhdën e afërsisë së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan. Zëri i Amerikës: Prof. Phillips, së ...
Lajminet | 13-Aug-2019 21:49
Profesori i Kolumbias i tha Zërit të Amerikës se e sheh ngritjen e memorialit në vazhdën e afërsisë së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan. Zëri i Amerikës: Prof. Phillips, së ...

Phillips për Voa: Memoriali te Liqeni, marrëveshje Rama-Erdogan
Ngritja e memorialit në Kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës për të rënët në mbrojtje të Erdogan gjatë grushtit të shtëtit të 15 korrikut 2016 në Turqi për analistin amerikan David Phillips është një marrëveshje mes ...
Respublica | 13-Aug-2019 21:28
Ngritja e memorialit në Kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës për të rënët në mbrojtje të Erdogan gjatë grushtit të shtëtit të 15 korrikut 2016 në Turqi për analistin amerikan David Phillips është një marrëveshje mes ...

Analisti amerikan: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë! Mos e pranoni
Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Lajmi i Fundit | 13-Aug-2019 20:48
Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

“Air Albania, aferë korruptive e Ergodan”, analisti amerikan kërkon hetim ndërkombëtar për Edi Ramën
Analisti i njohur amerikan, David Phillips, në një editorial për Politiko.al kërkon ngritjen e një komisioni hetimor ndërkombëtar për të zbuluar ndikimin e shtetit turk në krijimin e “Air Albania”, linja ajrore e ...
Politiko | 13-Aug-2019 20:48
Analisti i njohur amerikan, David Phillips, në një editorial për Politiko.al kërkon ngritjen e një komisioni hetimor ndërkombëtar për të zbuluar ndikimin e shtetit turk në krijimin e “Air Albania”, linja ajrore e ...

Disa pyetje për puçin në Turqi dhe, pse Rama është bërë konja e Erdoganit
David L. Phillips/ shkruar për Politiko.al Shqiptarët kanë nevojë për transparencë në lidhje me vendimin për vendosjen e një memoriali në qendër të Tiranës për viktimat e “grushtit” të shtetit në Turqi. Kush e autorizoi ...
Politiko | 13-Aug-2019 20:30
David L. Phillips/ shkruar për Politiko.al Shqiptarët kanë nevojë për transparencë në lidhje me vendimin për vendosjen e një memoriali në qendër të Tiranës për viktimat e “grushtit” të shtetit në Turqi. Kush e autorizoi ...

“Ping-pongu” i PD me memorialin turk tek Liqeni, Çollaku: Isha në ceremoni me dijeninë e Bashës
Ish-kryetar i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoni e vendosjes së memorialit nga ambasada turke në një zonë të ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 15:37
Ish-kryetar i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoni e vendosjes së memorialit nga ambasada turke në një zonë të ...

Ish-deputeti demokrat: Nuk na përket ne, ja cilin interes përmbush
Banorët e Astirit janë mbledhur si çdo mbrëmje duke bllokuar edhe qarkullimin e makinave në zonën pranë banesave të tyre, nga ku kukndërshtojnë prej 10 muajash projektin e vijimit të ndërtimit të “Unazës së Re” që sipas ...
Lajmi i Fundit | 13-Aug-2019 20:11
Banorët e Astirit janë mbledhur si çdo mbrëmje duke bllokuar edhe qarkullimin e makinave në zonën pranë banesave të tyre, nga ku kukndërshtojnë prej 10 muajash projektin e vijimit të ndërtimit të “Unazës së Re” që sipas ...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë, shqiptarët ta refuzojnë!
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 20:00
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Memoriali turk në Tiranë, analisti amerikan: Nuk i nderon viktimat, Rama po mbron interesat e Erdoganit
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Politiko | 13-Aug-2019 20:00
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

Phillips, thirrje për transparencë për memorialin turk në Tiranë
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...
Zeri Amerikes | 13-Aug-2019 19:37
Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij. Profesori i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved