ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 02:15

Pëllumb Kulla: Uroj të jetë sa më i shpejtë fillimi i punimeve për Teatrin e ri Kombëtar

Pëllumb Kulla: Uroj të jetë sa më i shpejtë fillimi i punimeve për Teatrin e ri Kombëtar
“Per me shume se 70 vjet ne nuk kemi pasur nje ndertese te pershtatshme per teatrin qendror. Mjafton te them se ajo ishte shume larg me shoqet e saj te Europes, po se po, por ajo ishte edhe me e papershtatshme edhe se ...
ikub.al | 14-Aug-2019 21:28
“Per me shume se 70 vjet ne nuk kemi pasur nje ndertese te pershtatshme per teatrin qendror. Mjafton te them se ajo ishte shume larg me shoqet e saj te Europes, po se po, por ajo ishte edhe me e papershtatshme edhe se ...

Regjisori Pëllumb Kulla: Duhet një teatër i ri, si ata të Europës
Kryeministri Edi Rama, në Facebookun e tij, ka postuar një mesazh të regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit Pëllumb Kulla, i cili është pro ndërtimit të një teatri të ri, si ata të Europës. Ai thotë se, për më ...
Dritare | 14-Aug-2019 20:55
Kryeministri Edi Rama, në Facebookun e tij, ka postuar një mesazh të regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit Pëllumb Kulla, i cili është pro ndërtimit të një teatri të ri, si ata të Europës. Ai thotë se, për më ...

Teatri/ Rama citon Pëllumb Kullën: Duhet një ndërtesë europiane
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër të tjera se duhet një ndërtesë e re për Teatrin ...
Lexo | 14-Aug-2019 19:25
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër të tjera se duhet një ndërtesë e re për Teatrin ...

Rama publikon mesazhin e Pëllumb Kullës për Teatrin: Ja çfarë kërkon regjisori, aktori, diplomati dhe profesori që ra viktime e luftës së klasave e punoi në gurore
Kryeministri Edi Rama ka sjellë një tjetër zë pro ndërtimit të një teatri të ri. Ai është Pëllumb Kulla, aktor dhe regjisor, i vlerësuar me çmimin “Mjeshtër i Madh”. Kulla vë theksin tek ndërtimi i një teatri të ri, ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 19:22
Kryeministri Edi Rama ka sjellë një tjetër zë pro ndërtimit të një teatri të ri. Ai është Pëllumb Kulla, aktor dhe regjisor, i vlerësuar me çmimin “Mjeshtër i Madh”. Kulla vë theksin tek ndërtimi i një teatri të ri, ...

Teatri/ Rama citon Pëllumb Kullën: Duhet një ndërtesë europiane
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër të tjera se duhet një ndërtesë e re për Teatrin ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 19:01
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër të tjera se duhet një ndërtesë e re për Teatrin ...

Josif Papagjoni: Mban era myk.Të bëhet një godinë e re
“Aty duhet te behet nje godine e re teatrore. Me thoni nje teater ne Ballkan, qe ndodhet ne kete gjendje? Kur shoh keto pamje, me shtohet dhjetefish bindja se aty duhet ngritur nje teater i ri. Nese ai projekt eshte i ...
ikub.al | 12-Aug-2019 17:57
“Aty duhet te behet nje godine e re teatrore. Me thoni nje teater ne Ballkan, qe ndodhet ne kete gjendje? Kur shoh keto pamje, me shtohet dhjetefish bindja se aty duhet ngritur nje teater i ri. Nese ai projekt eshte i ...

Rama sjell opinionin e Papagjonit për Teatrin
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar, duke sjellë një opinion të studiuesit Josif Papagjoni. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se kritiku i artit, profesori, Josif ...
ABCNews | 12-Aug-2019 18:06
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar, duke sjellë një opinion të studiuesit Josif Papagjoni. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se kritiku i artit, profesori, Josif ...

Teatri Kombëtar/ Josif Papagjoni: Më thoni një tjetër në Ballkan, që ndodhet në këtë gjendje?
Kryeministri Edi Rama vazhdon të postojë në rrjetet sociale reagimet e artistëve dhe jo vetëm, që janë pro shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të një riu.
Top Channel | 12-Aug-2019 16:55
Kryeministri Edi Rama vazhdon të postojë në rrjetet sociale reagimet e artistëve dhe jo vetëm, që janë pro shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të një riu.

“Vjen era myk, lagështirë, ajo është godinë e kalbur”, Rama citon studiuesin: Pse duhet teatër i ri
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, i cili shprehet se duhet një godinë e re teatrore. Mesazhi i Ramës: Studiuesi e kritiku i artit, profesori, Josif ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 17:02
Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, i cili shprehet se duhet një godinë e re teatrore. Mesazhi i Ramës: Studiuesi e kritiku i artit, profesori, Josif ...

“Vjen era myk,lagështi”! Rama citon studiuesin:Pse duhet teatër i ri
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur pasditen e sotme mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, për të goditur të gjithë artistët që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Kreu i qeverisë publikon ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 16:42
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur pasditen e sotme mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, për të goditur të gjithë artistët që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Kreu i qeverisë publikon ...

Rama citon kritikun e njohur: Teatri mban era myk, lagështirë
Kryeministri Edi Rama ka postuar mesazhin studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, në lidhje me ndërtimin e një godine të re për Teatrin Kombëtar. Në një postim në Facebook, Rama citon Papagjonin i cili ...
Lajmi i Fundit | 12-Aug-2019 17:33
Kryeministri Edi Rama ka postuar mesazhin studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, në lidhje me ndërtimin e një godine të re për Teatrin Kombëtar. Në një postim në Facebook, Rama citon Papagjonin i cili ...

Teatri/ Rama citon profesor Josif Papagjonin: Ku ka godinë në Ballkan, në këtë gjendje?
Kryeministri Edi Rama ka publikuar qëndrimin e studiuesit të artit, Josif Papagjoni, duke sjellë një tjetër argument se përse Teatri Kombëtar duhet që të prishet. Në një status në Facebook, kreu i qeverisë shkroi se ...
Politiko | 12-Aug-2019 17:22
Kryeministri Edi Rama ka publikuar qëndrimin e studiuesit të artit, Josif Papagjoni, duke sjellë një tjetër argument se përse Teatri Kombëtar duhet që të prishet. Në një status në Facebook, kreu i qeverisë shkroi se ...

“Vjen era myk,lagështi”! Rama citon studiuesin:Pse duhet teatër i ri
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur pasditen e sotme mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, për të goditur të gjithë artistët që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Kreu i qeverisë publikon ...
Lexo | 12-Aug-2019 17:16
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur pasditen e sotme mesazhin e studiuesit dhe kritikut të artit, Josif Papagjoni, për të goditur të gjithë artistët që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Kreu i qeverisë publikon ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved