ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:10

Në Vlorë 35 vatra zjarri vetëm në gusht

Në Vlorë 35 vatra zjarri vetëm në gusht
Mbi 35 vatra zjarri janë evidentuar në 10 ditët e para të muajit gusht, në Vlorë. Fatmirësisht në këto zjarre nuk ka pasur dëme në njerëz, por ajo që e shqetëson Kastriot Deden, shefin e Njësisë Operacionale të ...
RTSH | 14-Aug-2019 10:53
Mbi 35 vatra zjarri janë evidentuar në 10 ditët e para të muajit gusht, në Vlorë. Fatmirësisht në këto zjarre nuk ka pasur dëme në njerëz, por ajo që e shqetëson Kastriot Deden, shefin e Njësisë Operacionale të ...

Rikthimi i zjarreve në Greqi, flakët përfshijnë ishullin e Evias
Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave Kontodespoti, Makrymalli ...
RTSH | 14-Aug-2019 10:38
Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave Kontodespoti, Makrymalli ...

BE mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 09:12
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Greqia përfshihet nga zjarri, kërkon ndihmë nga BE
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Evropian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Arbresh | 13-Aug-2019 23:51
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Evropian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Greqia përfshihet nga zjarri, kërkon ndihmë nga BE
“Ne kemi mobilizuar mjetet e mekanizmit të BE-së për t’iu përgjigjur kërkesës së Greqisë”, njoftoi ai në një mesazh në rrjetin social “Twitter”. “Shtetet e Bashkimit Evropian që marrin pjesë në këtë mekanizën janë ...
AlbInfo | 13-Aug-2019 23:31
“Ne kemi mobilizuar mjetet e mekanizmit të BE-së për t’iu përgjigjur kërkesës së Greqisë”, njoftoi ai në një mesazh në rrjetin social “Twitter”. “Shtetet e Bashkimit Evropian që marrin pjesë në këtë mekanizën janë ...

Pamjet/ Gjithçka mes flakës e tymit, aeroplanët e BE drejt Greqisë
Mediet greke kanë publikuar pamjet e zjarrit të tmerrshëm, që ka “pushtuar” vendin, duke shkrumbuar disa zona dhe rrezikuar jetën e shumë qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë mbuluar ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 21:23
Mediet greke kanë publikuar pamjet e zjarrit të tmerrshëm, që ka “pushtuar” vendin, duke shkrumbuar disa zona dhe rrezikuar jetën e shumë qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë mbuluar ...

Prag tragjedie në Greqi, zjarri shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë
Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen në spital me ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 21:04
Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen në spital me ...

Greqia pushtohet nga zjarret masive, situata jashtë kontrollit
Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke. Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak ...
Dritare | 13-Aug-2019 23:21
Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke. Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak ...

BE-ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Flaka | 13-Aug-2019 22:56
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

BE-ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 22:35
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Zjarre në Athinë/ Rrezikohen zonat e Banuara
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raporte për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...
Top Channel | 13-Aug-2019 07:41
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raporte për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...

BE’ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 21:56
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Greqi, flakë në Gadishullin e Eubesë, shkrumbohet parku pyjor
Autoritetet në Greqi vijojnë betejën me zjarret që kanë përfshirë zona të ndryshme të vendit. Më problematike situata paraqitet në gadishullin e Eubesë, ku po shkrumbohet një masiv pyjor dhe në rajonin e Peloponezit. ...
ABCNews | 13-Aug-2019 17:48
Autoritetet në Greqi vijojnë betejën me zjarret që kanë përfshirë zona të ndryshme të vendit. Më problematike situata paraqitet në gadishullin e Eubesë, ku po shkrumbohet një masiv pyjor dhe në rajonin e Peloponezit. ...

Zjarre pyjore në Greqi, kërcënohen vendbanimet
Zjarret pyjore të shkaktuara nga temperaturat e larta në ditët e fundit në Greqi kanë filluar të kërcënojë vendbanimet, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarri i cili filloi në Evia, ishullin më të madh të vendit pas ...
Arbresh | 13-Aug-2019 16:07
Zjarret pyjore të shkaktuara nga temperaturat e larta në ditët e fundit në Greqi kanë filluar të kërcënojë vendbanimet, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarri i cili filloi në Evia, ishullin më të madh të vendit pas ...

Rrezikohen zonat e banuara nga zjarret në Athinë
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...
Shenja | 13-Aug-2019 11:50
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...

Temperaturat e larta, shkrumbohen dy banesa në Athinë
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...
Lexo | 13-Aug-2019 09:45
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...

Zjarret në Athinë kërcënojnë zonat e banuara
Zjarrfikësit grekë vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt zonën dhe ...
RTSH | 13-Aug-2019 09:40
Zjarrfikësit grekë vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt zonën dhe ...

Greqi, zjarr në Athinë, frikë në kryeqytet
Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe malore në lindje të Athinës, duke shkaktuar frikë dhe panik në kryeqytetin helen. Flakët janë vënë nën kontroll nga skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë, por në zonat përreth shumë ...
ABCNews | 12-Aug-2019 12:02
Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe malore në lindje të Athinës, duke shkaktuar frikë dhe panik në kryeqytetin helen. Flakët janë vënë nën kontroll nga skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë, por në zonat përreth shumë ...

Zjarre në Athinë, rrezikohen zonat e banuara
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...
Portalb | 13-Aug-2019 08:59
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...

Zjarre në Athinë, rrezikohen zonat e banuara
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...
EkonomiaOnline | 13-Aug-2019 08:36
Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved