ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 10:06

Ndryshimet e ligjit antiduhan/ Çdo ambient i rrethuar me xham apo plastmas quhet i mbyllur

Ndryshimet e ligjit antiduhan/ Çdo ambient i rrethuar me xham apo plastmas quhet i mbyllur
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan .
Top Channel | 14-Aug-2019 19:52
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan .

Ndryshimet e ligjit antiduhan: Çdo ambient i rrethuar me xham apo plastmas quhet i mbyllur
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan . Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk do të mund të debatojë me ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 20:04
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan . Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk do të mund të debatojë me ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura publike
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 19:20
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...

Ndryshon ligji për duhanin në Shqipëri, çdo ambient i rrethuar me xham apo plastmas quhet i mbyllur
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan . Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk do të mund të debatojë me ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 23:36
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan . Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk do të mund të debatojë me ...

Shqipëria ka ndryshuar ligjin anti-duhan, ndalohet pirja edhe në ambientet e mbyllura me xham
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan në Shqipëri, njofton Koha.net. Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk ...
Portalb | 14-Aug-2019 21:36
Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin antiduhan në Shqipëri, njofton Koha.net. Përveçse duhani nuk lejohet të konsumohet në ambiente të mbyllura, tanimë asnjë pronar lokali nuk ...

Ndryshimet e ligjit antiduhan/ Nis monitorimi në terren, 6-fishim gjobave për shkelësit e përsëritur
Me hyrjen në fuqi të ligjit të ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit kanë nisur kontrollet në subjektet si bare dhe restorante nga inspektorët e shëndetësisë. Këta inspektorë do vijojnë çdo ditë me ...
Lexo | 14-Aug-2019 19:05
Me hyrjen në fuqi të ligjit të ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit kanë nisur kontrollet në subjektet si bare dhe restorante nga inspektorët e shëndetësisë. Këta inspektorë do vijojnë çdo ditë me ...

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 18:57
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura publike
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 18:11
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura publike
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...
Zeri | 14-Aug-2019 17:58
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura publike
Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit është ndaluar në të gjitha vendet e mbyllura publike, duke përfshirë kafetë, ndonëse për kazinotë vlen rregullore tjetër. Ligji është miratuar në ...
Lajminet | 14-Aug-2019 17:52
Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit është ndaluar në të gjitha vendet e mbyllura publike, duke përfshirë kafetë, ndonëse për kazinotë vlen rregullore tjetër. Ligji është miratuar në ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura publike
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 17:38
Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyllura publike. Sipas ligjit, që ka nisur së zbatuari nga 14 gushti, pirja e duhanit ...

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në mjedise të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20. 000 euro. Ligji me të ...
InFokusi | 14-Aug-2019 16:35
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20. 000 euro. Ligji me të ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 15:51
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
Shenja | 14-Aug-2019 15:42
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Hyn në fuqi ligji, nargjilet dhe cigaret elektronike nuk lejohen më në lokale
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 11:45
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:29
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Ky është shteti në Ballkan ku ju gjobitin me 20 mijë euro nëse ju kapin me cigare në lokal
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 15:07
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Mali i Zi, deri në 20 000 euro gjobë për pirjen e duhanit në ambiente të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 14:09
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...

Hyn në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit
Në Shqipëri sot ka hyrë në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit. Veç cigareve tashmë të ndaluara prej vitesh, tashmë ndalohen edhe cigaret me ngrohje, ato elektronike, ...
RTSH | 14-Aug-2019 12:00
Në Shqipëri sot ka hyrë në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit. Veç cigareve tashmë të ndaluara prej vitesh, tashmë ndalohen edhe cigaret me ngrohje, ato elektronike, ...

Hyn në fuqi: Nuk lejohen në lokal nargjilet dhe cigaret elektronike
Pas ndalimit të duhanit në ambientet e mbyllura, nga dita e sotme hyn në fuqi ndryshimet në ligj përmes të cilave ndalohen edhe cigaret me ngrohje dhe ato elektronike, shisha, nargjile apo cigare me shije mente e tjera ...
Gazeta Dita | 14-Aug-2019 11:44
Pas ndalimit të duhanit në ambientet e mbyllura, nga dita e sotme hyn në fuqi ndryshimet në ligj përmes të cilave ndalohen edhe cigaret me ngrohje dhe ato elektronike, shisha, nargjile apo cigare me shije mente e tjera ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved