ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 02:43

Arti në zi! Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Arti në zi! Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare. Informacionet bejne me dije se ai ndërroi jetë për ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 17:28
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare. Informacionet bejne me dije se ai ndërroi jetë për ...

Ndahet nga jeta regjizori Gjergj Xhuvani
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...
ikub.al | 14-Aug-2019 16:28
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...

Ndarja nga jeta e Xhuvanit, Presidenti Meta: La pas një trashëgimi të jashtëzakonshme artistike
Presidenti Ilir Meta, ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit, Gjergj Xhuvani. Në mesazhin e tij, kreu i shtetit vlerëson kontributin e Xhuvanit në kinematografinë shqiptare dhe punën e ...
RTSH | 14-Aug-2019 17:33
Presidenti Ilir Meta, ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit, Gjergj Xhuvani. Në mesazhin e tij, kreu i shtetit vlerëson kontributin e Xhuvanit në kinematografinë shqiptare dhe punën e ...

Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit dhe si e mori vesh gruaja e vajza e tij lajmin e hidhur
Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Neësbomb.al mëson se regjisori ka vuajtur prej kohësh nga diabeti dhe mëngjesin e sotëm ka pësuar një arrest kardiak. Mësohet se ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 17:32
Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Neësbomb.al mëson se regjisori ka vuajtur prej kohësh nga diabeti dhe mëngjesin e sotëm ka pësuar një arrest kardiak. Mësohet se ...

U nda nga jeta regjisori i njohur shqiptar
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës. U lind në vitin 1963 në Tiranë dhe në vitin 1986 u diplomua në ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 17:25
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës. U lind në vitin 1963 në Tiranë dhe në vitin 1986 u diplomua në ...

Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.
Top Channel | 14-Aug-2019 16:20
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

Meta: Ikja e parakohshme e Xhuvanit, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...
Medial | 14-Aug-2019 17:21
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, ikja e regjisorit më të mirë të pas viteve ’90 dhe boshllëku që lë pas
Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, ka tronditur jo pak opinionin publik shqiptar por edhe atë të artit dhe kinematografisë. Xhuvani ishte pjesë e një brezi të artistësh shqiptarë që krijuan dhe kontribuan në ...
RTSH | 14-Aug-2019 17:10
Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, ka tronditur jo pak opinionin publik shqiptar por edhe atë të artit dhe kinematografisë. Xhuvani ishte pjesë e një brezi të artistësh shqiptarë që krijuan dhe kontribuan në ...

Ndërron jetë regjisori shqiptar Gjergj Xhuvani
Regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani, ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare, pasi u mposht nga një sëmundje e rëndë, shkruan . Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme në Romë, atje ku kishte shkuar për xhirimet e ...
Lajminet | 14-Aug-2019 16:59
Regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani, ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare, pasi u mposht nga një sëmundje e rëndë, shkruan . Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme në Romë, atje ku kishte shkuar për xhirimet e ...

Meta: Ikja e parakohshme e Xhuvanit, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 16:20
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...

“Humbje e madhe”, Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali. Kreu i Shtetit thotë se vdekja e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 16:07
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali. Kreu i Shtetit thotë se vdekja e ...

Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës, nga ataku kardiak. Skenaristi dhe regjisori shqiptar, kishte ...
Dritare | 14-Aug-2019 16:59
Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës, nga ataku kardiak. Skenaristi dhe regjisori shqiptar, kishte ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar
Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Humbja e tij ...
Lexo | 14-Aug-2019 16:57
Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Humbja e tij ...

QKK: Humbje e madhe vdekja e të madhit Gjergj Xhuvani
Qendra Kinematografike e Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Xhuvani, filmbërësve dhe të gjithë admiruesve të tij krijuesit të kinematografisë shqiptare, Gjergj Xhuvani. QKK thotë se Xhuvani ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 16:42
Qendra Kinematografike e Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Xhuvani, filmbërësve dhe të gjithë admiruesve të tij krijuesit të kinematografisë shqiptare, Gjergj Xhuvani. QKK thotë se Xhuvani ...

Vdes regjisori Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani vdiq në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Regjisori vdiq pas një ataku kardiak në një spital të Romës. ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 16:20
Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani vdiq në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Regjisori vdiq pas një ataku kardiak në një spital të Romës. ...

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës. U lind në vitin 1963 në Tiranë dhe në vitin 1986 u diplomua në ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 16:35
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës. U lind në vitin 1963 në Tiranë dhe në vitin 1986 u diplomua në ...

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.
Kosova Press | 14-Aug-2019 16:28
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Arti shqiptar në zi: Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Mediat në Shqipëri raportojnë se Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës ku kurohej nga një ...
Prive | 14-Aug-2019 16:28
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Mediat në Shqipëri raportojnë se Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës ku kurohej nga një ...

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit Xhuvani: La pas një trashëgimi të jashtëzakonshme
Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur, Gjergj Xhuvani. Meta e quan një humbje të madhe për artin, ikjen para kohe të ...
Politiko | 14-Aug-2019 16:28
Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur, Gjergj Xhuvani. Meta e quan një humbje të madhe për artin, ikjen para kohe të ...

Presidenti Meta: Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë shqiptare
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ngushëlluar familjen Xhuvani për ikjen e parakohshme nga jeta të djalit dhe të afërmit të tyre, Gjergjit. Me një mesazh në Facebook, Meta shprehet se: ‘Me hidhërim të thellë mësova ...
Telegraf | 14-Aug-2019 16:07
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ngushëlluar familjen Xhuvani për ikjen e parakohshme nga jeta të djalit dhe të afërmit të tyre, Gjergjit. Me një mesazh në Facebook, Meta shprehet se: ‘Me hidhërim të thellë mësova ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved