ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 18:15

Ndahet nga jeta regjizori Gjergj Xhuvani

Ndahet nga jeta regjizori Gjergj Xhuvani
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...
ikub.al | 14-Aug-2019 16:28
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...

Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.
Top Channel | 14-Aug-2019 16:20
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

“Humbje e madhe”, Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali. Kreu i Shtetit thotë se vdekja e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 16:07
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali. Kreu i Shtetit thotë se vdekja e ...

Meta: Ikja e parakohshme e Xhuvanit, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 16:20
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga jeta e Xhuvanit është ...

Vdes regjisori Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani vdiq në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Regjisori vdiq pas një ataku kardiak në një spital të Romës. ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 16:20
Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani vdiq në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Regjisori vdiq pas një ataku kardiak në një spital të Romës. ...

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.
Kosova Press | 14-Aug-2019 16:28
Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Arti shqiptar në zi: Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Mediat në Shqipëri raportojnë se Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës ku kurohej nga një ...
Prive | 14-Aug-2019 16:28
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Mediat në Shqipëri raportojnë se Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës ku kurohej nga një ...

Presidenti Meta: Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë shqiptare
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ngushëlluar familjen Xhuvani për ikjen e parakohshme nga jeta të djalit dhe të afërmit të tyre, Gjergjit. Me një mesazh në Facebook, Meta shprehet se: ‘Me hidhërim të thellë mësova ...
Telegraf | 14-Aug-2019 16:07
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ngushëlluar familjen Xhuvani për ikjen e parakohshme nga jeta të djalit dhe të afërmit të tyre, Gjergjit. Me një mesazh në Facebook, Meta shprehet se: ‘Me hidhërim të thellë mësova ...

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit Xhuvani: La pas një trashëgimi të jashtëzakonshme
Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur, Gjergj Xhuvani. Meta e quan një humbje të madhe për artin, ikjen para kohe të ...
Politiko | 14-Aug-2019 16:28
Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur, Gjergj Xhuvani. Meta e quan një humbje të madhe për artin, ikjen para kohe të ...

Ndahet nga jeta regjisori shqiptar Gjergj Xhuvani
Është ndarë sot nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë në një spital të Romës. Krijimtaria e tij kinematografike përfshin një varg veprash, dhe ...
Politiko | 14-Aug-2019 16:20
Është ndarë sot nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë në një spital të Romës. Krijimtaria e tij kinematografike përfshin një varg veprash, dhe ...

Ia “shkurtoi jetën” dhe i biri, shuhet Gjergj Xhuvani, ikona e regjisurës filmike pas 90-ës
Ka ndërruar jetë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, bashkëshort i aktores Luiza Xhuvani, njëherësh babai i Kostandin Xhuvanit, të riut që pak vite më parë do ekzekutonte katër persona në një lokal nate, e që vuan ...
Tesheshi | 14-Aug-2019 16:20
Ka ndërruar jetë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, bashkëshort i aktores Luiza Xhuvani, njëherësh babai i Kostandin Xhuvanit, të riut që pak vite më parë do ekzekutonte katër persona në një lokal nate, e që vuan ...

Arti në zi! Ndahet nga Gjergj Xhuvani
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai ndërroi jetë ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 15:51
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai ndërroi jetë ...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti Meta mesazh ngushëllimi
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 56-vjeçare, regjizori dhe skenaristi i njohur Gjergj Xhuvani. Ndërkaq presidenti i vendit Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shprehur ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 16:20
Ditën e sotme është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 56-vjeçare, regjizori dhe skenaristi i njohur Gjergj Xhuvani. Ndërkaq presidenti i vendit Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shprehur ...

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani
Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Skenaristi dhe producenti i më shumë se 15 filmave shqiptarë prej thuajse një viti kurohej edhe në Romë, ku muajt e fundit po punonte për një ...
ABCNews | 14-Aug-2019 16:07
Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Skenaristi dhe producenti i më shumë se 15 filmave shqiptarë prej thuajse një viti kurohej edhe në Romë, ku muajt e fundit po punonte për një ...

Humbja e Gjergj Xhuvanit, Meta mesazh ngushëllimi: I përjetshëm kujtimi i Tij!
Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh ngushëllimi familjarëve të Gjergj Xhuvanit me ndarjen nga jeta sot të regjisorit të njohur shqiptar. Përmes një postimi në rrjetin social, Meta shkruan se u hidhërua kur ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:12
Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh ngushëllimi familjarëve të Gjergj Xhuvanit me ndarjen nga jeta sot të regjisorit të njohur shqiptar. Përmes një postimi në rrjetin social, Meta shkruan se u hidhërua kur ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani
Është nadrë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital në Romë, ku ndodhej i shtruar prej disa kohësh si pasojë e një sëmundje të rëndë . ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 15:32
Është nadrë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital në Romë, ku ndodhej i shtruar prej disa kohësh si pasojë e një sëmundje të rëndë . ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ...
Zeri | 14-Aug-2019 15:51
Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar
Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Humbja e tij ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:30
Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Humbja e tij ...

Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar
Ka ndërruar jetë regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani. Ai u nda nga jeta në moshën 56- vjeçare në një spital të Romës. Xhuvani la pas vetës një karrierë të bujshme artistike si regjisor, skenarist dhe producent i ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 15:40
Ka ndërruar jetë regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani. Ai u nda nga jeta në moshën 56- vjeçare në një spital të Romës. Xhuvani la pas vetës një karrierë të bujshme artistike si regjisor, skenarist dhe producent i ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani
Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 15:39
Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved