ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/04/2020 02:09

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...

Pacolli: Jam i lumtur që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shkruar se është i lumtur pas vendimit që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës, duke refuzuar edhe kërkesën e Serbisë për ...
Arbresh | 14-Aug-2019 15:22
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shkruar se është i lumtur pas vendimit që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës, duke refuzuar edhe kërkesën e Serbisë për ...

Morina nuk do të ekstradohet në Serbi
Gjykata Supreme vulosi vendimin e këshillit penal, ku thuhej se nuk ka bazë për ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina në Serbi. Sipas tyre, ekstradimi i Morinës në Serbi është i pamundur, pasi që ai ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 15:22
Gjykata Supreme vulosi vendimin e këshillit penal, ku thuhej se nuk ka bazë për ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina në Serbi. Sipas tyre, ekstradimi i Morinës në Serbi është i pamundur, pasi që ai ...

Avokati: Tomor Morina do të lirohet sot nga burgu
Avokati i ish luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina, Naser Raufi, është deklaruar pas vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut. Kjo gjykatë ka bërë të ditur se nuk do ta ekstradojë ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 15:16
Avokati i ish luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina, Naser Raufi, është deklaruar pas vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut. Kjo gjykatë ka bërë të ditur se nuk do ta ekstradojë ...

Avokati flet pas vendimit të Gjykatës në Maqedoni: Tomor Morina lirohet sot
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Ai po ashtu është liruar nga burgu. Për momentin është duke i përfunduar ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:59
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Ai po ashtu është liruar nga burgu. Për momentin është duke i përfunduar ...

Mësohet vendimi i Supremes për ekstradimin e Morinës
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e ka siguruar ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku shkruhet se: “Gjykata ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 14:59
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e ka siguruar ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku shkruhet se: “Gjykata ...

Pacolli thotë se Tomor Morina është liruar
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, pritet të lirohet nga burgu. Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës ...
InFokusi | 14-Aug-2019 14:57
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, pritet të lirohet nga burgu. Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës ...

Pacolli thotë se Tomor Morina është liruar
Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për vendimin parimor të marrë në ...
Lajminet | 14-Aug-2019 14:57
Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për vendimin parimor të marrë në ...

Gjykata në Maqedoni ka vendosur që Morina të mos ekstradohet, Pacolli thotë se ai është liruar
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shkruar se është i lumtur pas vendimit që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës, duke refuzuar edhe kërkesën e Serbisë për ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:47
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shkruar se është i lumtur pas vendimit që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës, duke refuzuar edhe kërkesën e Serbisë për ...

Gjykata Supreme vendosë të mos e ekstradojë Tomor Morinën në Serbi, lirimi i tij pritet brenda orësh
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur për Klan Kosova se ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 14:25
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur për Klan Kosova se ...

Maqedoni e Veriut, lirohet ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina
mapo.al Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është marrë, por ...
Mapo | 12-Aug-2019 20:27
mapo.al Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është marrë, por ...

Gjykata Supreme vendosë të mos e ekstradojë Tomor Morinën në Serbi, lirimi i tij pritet brenda orësh
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur për Klan Kosova se ...
Medial | 14-Aug-2019 14:25
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur për Klan Kosova se ...

Gjykata Supreme vendosë për Tomor Morinën, ish-ushtarin e UÇK-së
Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën Penale në ...
Arbresh | 14-Aug-2019 14:07
Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën Penale në ...

TOMORR MORINA nuk do të ekstradohet në BEOGRAD
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...
Medial | 14-Aug-2019 13:59
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...

Gjykata Supreme sjell vendim: Morina nuk do të ekstradohet
“Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 solli vendim për lëndën nr.30/2019 ku vërtetohet vendimi i Këshillit Penal i Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën ...
Republika | 14-Aug-2019 13:58
“Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 solli vendim për lëndën nr.30/2019 ku vërtetohet vendimi i Këshillit Penal i Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën ...

Gjykata Supreme merr vendimin: Morina s’do të ekstradohet
Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 13:51
Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në Gjykatën ...

Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish pjesëtari i UÇK’së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 13:50
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish pjesëtari i UÇK’së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...

Gjykata Supreme e Maqedonisë largon dilemat, Morina assesi nuk do të ekstradohet në Serbi
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 13:50
Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 ...

Jepet vendimi, lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK, Tomor Morina
Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 18:50
Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është ...

Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatën Penale Shkup se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ish-pjesëtarit të ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 13:43
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatën Penale Shkup se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ish-pjesëtarit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved