ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 00:26

Vdes kampioni i botës “Tata” Brown

Vdes kampioni i botës “Tata” Brown
Ish-futbollisti Hose Luis ‘Tata’ Brown, kampion i botës me Argjentinën në vitin 1986, vdiq në moshën 62-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë, njoftoi klubi i studentëve të Plata-s. “Një ditë shumë e trishtuar për ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 07:32
Ish-futbollisti Hose Luis ‘Tata’ Brown, kampion i botës me Argjentinën në vitin 1986, vdiq në moshën 62-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë, njoftoi klubi i studentëve të Plata-s. “Një ditë shumë e trishtuar për ...

De Rossi debuton me gol te Boca Juniors
Mesfushori me përvojë, Daniele de Rossi tashmë ka debutuar te skuadra argjentinase e Boca Juniorsit. Italiani ka pasur një debutim ëndrrash te ekipi argjentinas pasi që ka qenë edhe realizator i një goli në ndeshjen që ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 10:16
Mesfushori me përvojë, Daniele de Rossi tashmë ka debutuar te skuadra argjentinase e Boca Juniorsit. Italiani ka pasur një debutim ëndrrash te ekipi argjentinas pasi që ka qenë edhe realizator i një goli në ndeshjen që ...

Maradona i prek të gjithë me mesazhin për shokun e vdekur
“Erdhe dhe më takove në Dubai bashkë me djalin tënd, që më tha se çfarë po të ndodhte. Ende nuk arrij ta besoj, sepse ke qenë një dëm. Do të na mungosh shumë, Tata”. Këto janë fjalët e ndjera të Diego Armando Maradonës, ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 13:00
“Erdhe dhe më takove në Dubai bashkë me djalin tënd, që më tha se çfarë po të ndodhte. Ende nuk arrij ta besoj, sepse ke qenë një dëm. Do të na mungosh shumë, Tata”. Këto janë fjalët e ndjera të Diego Armando Maradonës, ...

De Rossi debuton me gol te Boka Xhuniors, por….(VIDEO)
Daniele De Rossi ka debutuar me gol në fanellën e skuadrës së tij të re, Boka Xhuniors. Ish-kapiteni i Romës u aktivizua titullar për 77 minuta në sfidën e Kupës së Argjentinës kundër Almagros, ku pa u mbushur gjysmë ...
InfoSport.mk | 14-Aug-2019 11:52
Daniele De Rossi ka debutuar me gol në fanellën e skuadrës së tij të re, Boka Xhuniors. Ish-kapiteni i Romës u aktivizua titullar për 77 minuta në sfidën e Kupës së Argjentinës kundër Almagros, ku pa u mbushur gjysmë ...

De Rosi shënon golin e parë, por Boka eliminohet
Debutim ëndrrash për Daniele De Rosi te Boka Juniors. Mesfushori italian realizoi gol në ndeshjen e tij të parë si lojtar i Boca, në ndeshjen e Kupës së Argjentinës ndaj Almagro. Miëpo ky gol nuk ka mjaftuar, pasi Boca ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 10:32
Debutim ëndrrash për Daniele De Rosi te Boka Juniors. Mesfushori italian realizoi gol në ndeshjen e tij të parë si lojtar i Boca, në ndeshjen e Kupës së Argjentinës ndaj Almagro. Miëpo ky gol nuk ka mjaftuar, pasi Boca ...

De Rossi shënon në debutim me Boca Juniors
Këtë verë Daniele De Rossi u zyrtarizua nga Boca Juniors si lojtari i tyre. Italiani u largua nga Roma në fund të sezonit të kaluar pas 18 viteve me klubin italian dhe do ta vazhdojë tash karrierën në Argjentinë, ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 10:31
Këtë verë Daniele De Rossi u zyrtarizua nga Boca Juniors si lojtari i tyre. Italiani u largua nga Roma në fund të sezonit të kaluar pas 18 viteve me klubin italian dhe do ta vazhdojë tash karrierën në Argjentinë, ...

De Rossi debuton me gol dhe merr ovacione, por Boca eliminohet nga Kupa
Një gjysmë përrallë. E tillë mund të përkufizohet debutimi i Daniele De Rossit me Boca Juniors. Ish-kapiteni i Romës u aktivizua titullar për 77 minuta në sfidën e Kupës së Argjentinës kundër Almagros, ku pa u mbushur ...
SuperSport | 14-Aug-2019 09:20
Një gjysmë përrallë. E tillë mund të përkufizohet debutimi i Daniele De Rossit me Boca Juniors. Ish-kapiteni i Romës u aktivizua titullar për 77 minuta në sfidën e Kupës së Argjentinës kundër Almagros, ku pa u mbushur ...

Superkupa e Evropës: Liverpooli përballë Chelsea-s për triumfin e radhës
Manuel Solazzi është një nga fansat më të mëdhenj te Daniele De Rossi-t dhe mbrëmjen e sotme do të qëndrojë zgjuar për të shikuar debutimin e idhullit të tij me fanellën e Boca Junios në 1/16-at e Kupës së Argjentinës. ...
GazetaBlic | 14-Aug-2019 09:10
Manuel Solazzi është një nga fansat më të mëdhenj te Daniele De Rossi-t dhe mbrëmjen e sotme do të qëndrojë zgjuar për të shikuar debutimin e idhullit të tij me fanellën e Boca Junios në 1/16-at e Kupës së Argjentinës. ...

Futbolli në zi/ Vdes legjenda e Argjentinës
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare. Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë . Në vendlindjen e tij, ...
Telegraf | 13-Aug-2019 14:47
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare. Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë . Në vendlindjen e tij, ...

De Rossi shënon në debutim te Boca Juniors
Mesfushori italian ka arritur të shënoi gol të bukur që në debutim, në ndeshjen që Boca Juniros e zhvilloi në Kupën e Argjentinës kundër Almargros. Lojtari i larguar nga Roma, shënoi me kokë, për golin e parë para ...
Lajminet | 14-Aug-2019 08:02
Mesfushori italian ka arritur të shënoi gol të bukur që në debutim, në ndeshjen që Boca Juniros e zhvilloi në Kupën e Argjentinës kundër Almargros. Lojtari i larguar nga Roma, shënoi me kokë, për golin e parë para ...

Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës, Maradona i bën homazh
“Erdhe dhe më takove në Dubai bashkë me djalin tënd, që më tha se çfarë po të ndodhte. Ende nuk arrij ta besoj, sepse ke qenë një dem. Do të na mungosh shumë, Tata.” Këto janë fjalët e ndjera të Diego Armando Maradonës, ...
SuperSport | 13-Aug-2019 18:49
“Erdhe dhe më takove në Dubai bashkë me djalin tënd, që më tha se çfarë po të ndodhte. Ende nuk arrij ta besoj, sepse ke qenë një dem. Do të na mungosh shumë, Tata.” Këto janë fjalët e ndjera të Diego Armando Maradonës, ...

Ndërron jetë legjenda e Argjentinës
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare. Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë. Në vendlindjen e tij, ...
Lajmi i Fundit | 13-Aug-2019 17:55
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare. Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë. Në vendlindjen e tij, ...

SPORT – Vd.es kampioni i botës “Tata” Brown
BUENOS AIRES, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Ish-futbollisti Hose Luis ‘Tata’ Brown, kampion i botës me Argjentinën në vitin 1986, vdiq në moshën 62-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë, njoftoi klubi i studentëve të Plata-s. ...
Medial | 13-Aug-2019 17:42
BUENOS AIRES, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Ish-futbollisti Hose Luis ‘Tata’ Brown, kampion i botës me Argjentinën në vitin 1986, vdiq në moshën 62-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë, njoftoi klubi i studentëve të Plata-s. ...

Vdes “Tata” – Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...
InFokusi | 13-Aug-2019 11:22
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...

Sot 1 vit nga inaugurimi i stadiumit “Fadil Vokrri”, ‘Dardanët’ ende të pamposhtur
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...
GazetaBlic | 13-Aug-2019 10:52
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...

Vdes heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...
EkonomiaOnline | 13-Aug-2019 10:52
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...

Vdes “Tata” – Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...
Klan Kosova | 13-Aug-2019 10:45
Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Brown ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La Plata në Argjentinë. Ish-mbrojtësi argjentinash vuante prej kohësh nga “Alzheimeri”. Brown, i cili ...

Futbolli në zi, vdes legjenda e Argjentinës
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare.
Kosova Press | 13-Aug-2019 10:28
Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare.

10:05 Vdes Tata, heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986 Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis...
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...
Kosova Sot | 13-Aug-2019 10:10
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...

Vdes Tata, heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 10:00
Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved