ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/01/2020 09:41

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në mjedise të mbyllura

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në mjedise të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20. 000 euro. Ligji me të ...
InFokusi | 14-Aug-2019 16:35
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20. 000 euro. Ligji me të ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 15:51
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
Shenja | 14-Aug-2019 15:42
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Hyn në fuqi ligji, nargjilet dhe cigaret elektronike nuk lejohen më në lokale
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 11:45
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:29
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Ky është shteti në Ballkan ku ju gjobitin me 20 mijë euro nëse ju kapin me cigare në lokal
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 15:07
Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj ...

Mali i Zi, deri në 20 000 euro gjobë për pirjen e duhanit në ambiente të mbyllura
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 14:09
Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro. Ligji me të ...

Hyn në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit
Në Shqipëri sot ka hyrë në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit. Veç cigareve tashmë të ndaluara prej vitesh, tashmë ndalohen edhe cigaret me ngrohje, ato elektronike, ...
RTSH | 14-Aug-2019 12:00
Në Shqipëri sot ka hyrë në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit. Veç cigareve tashmë të ndaluara prej vitesh, tashmë ndalohen edhe cigaret me ngrohje, ato elektronike, ...

Hyn në fuqi: Nuk lejohen në lokal nargjilet dhe cigaret elektronike
Pas ndalimit të duhanit në ambientet e mbyllura, nga dita e sotme hyn në fuqi ndryshimet në ligj përmes të cilave ndalohen edhe cigaret me ngrohje dhe ato elektronike, shisha, nargjile apo cigare me shije mente e tjera ...
Gazeta Dita | 14-Aug-2019 11:44
Pas ndalimit të duhanit në ambientet e mbyllura, nga dita e sotme hyn në fuqi ndryshimet në ligj përmes të cilave ndalohen edhe cigaret me ngrohje dhe ato elektronike, shisha, nargjile apo cigare me shije mente e tjera ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura
Në Mal të Zi prej sot është ndaluar pirja e duhanit në hapësirë të mbyllur, në bazë të Ligjit për kufizimin e përdorimit të prodhimeve të duhanit, raporton Anadolu Agency (AA). Ligjin i cili sot hyri në fuqi, e me të ...
Medial | 14-Aug-2019 11:38
Në Mal të Zi prej sot është ndaluar pirja e duhanit në hapësirë të mbyllur, në bazë të Ligjit për kufizimin e përdorimit të prodhimeve të duhanit, raporton Anadolu Agency (AA). Ligjin i cili sot hyri në fuqi, e me të ...

Hyn në fuqi ligji i ri për masat kundër duhanit, gjobë dhe pezullim aktiviteti për shkelësit
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Prej ditës së sotme hyn në fuqi ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 11:21
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Prej ditës së sotme hyn në fuqi ...

Hyn në fuqi ligji i ri për masat kundër duhanit, gjobë dhe pezullim aktiviteti për shkelësit
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...
Lexo | 14-Aug-2019 10:54
Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura. Kështu, me ligjin e ri, ndalohet ...

Hyn në fuqi ligji i ri për masat kundër duhanit/ Manastirliu: Mos thoni që nuk ju paralajmëruam!
Ligji i ri “Për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”, i cili parashikon forcimin e një sërë masash, hyn në fuqi sot, duke sjellë disa risi për duhanpirësit dhe subjektet. Referuar ndryshimeve, tashmë do të ...
Dritare | 14-Aug-2019 10:30
Ligji i ri “Për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”, i cili parashikon forcimin e një sërë masash, hyn në fuqi sot, duke sjellë disa risi për duhanpirësit dhe subjektet. Referuar ndryshimeve, tashmë do të ...

Mali i Zi vendos 20 mijë euro gjobë kundër pirjes së duhanit në hapësira publike
Nga sot në Mal të Zi hyn në fuqi ligji sipas të cilit kushdo që bën shkelje duke tymosur duhan në ambient të mbyllur do të gjobitet me 20 mijë euro, raporton “RTCS”, transmeton . Ligji, sipas së cilit ndalohet konsumimi ...
Lajminet | 13-Aug-2019 13:20
Nga sot në Mal të Zi hyn në fuqi ligji sipas të cilit kushdo që bën shkelje duke tymosur duhan në ambient të mbyllur do të gjobitet me 20 mijë euro, raporton “RTCS”, transmeton . Ligji, sipas së cilit ndalohet konsumimi ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved