ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:36

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 07:43
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...

Haradinaj: Për qeverisjen vendos sovrani, nuk bëjmë aleancë me PDK dhe LDK
Ramush Haradinaj e ka përjashtuar opsionin e një aleance me PDK-në dhe LDK-në në zgjedhjet e ardhshme. Haradinaj ka deklaruar se për qeverisjen e ardhshme do të vendosë në radhë të parë sovrani dhe ka shtuar se, nëse ...
ABCNews | 14-Aug-2019 16:07
Ramush Haradinaj e ka përjashtuar opsionin e një aleance me PDK-në dhe LDK-në në zgjedhjet e ardhshme. Haradinaj ka deklaruar se për qeverisjen e ardhshme do të vendosë në radhë të parë sovrani dhe ka shtuar se, nëse ...

Gashi: LDK nuk përjashton mundësinë e koalicioneve parazgjedhore
Arben Gashi, nga lidhja Demokratike të Kosovës tha se në parim qëndrimi i LDK-së është që çdo parti të shkoj e vetme në zgjedhje, por nëse partitë parlamentare lidhin koalicion parazgjedhor, atëherë do të jenë të ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 11:13
Arben Gashi, nga lidhja Demokratike të Kosovës tha se në parim qëndrimi i LDK-së është që çdo parti të shkoj e vetme në zgjedhje, por nëse partitë parlamentare lidhin koalicion parazgjedhor, atëherë do të jenë të ...

Kurti motivon mërgatën për zgjedhje: Na duhen paratë, por edhe vota juaj
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka bashkëbiseduar me aktivistë nga diaspora e deputetë të kësaj partie për tema të rëndësishme për mërgatën, raporton EkonomiaOnline. Kurti tha se Kosova i është mirënjohës ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 19:54
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka bashkëbiseduar me aktivistë nga diaspora e deputetë të kësaj partie për tema të rëndësishme për mërgatën, raporton EkonomiaOnline. Kurti tha se Kosova i është mirënjohës ...

Zyrtari i LDK’së: AAK’ja, VV’ja e Nisma i lanë kosovarët pa liberalizim të vizave
Bajram Gecaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, qeveri të matrapazëve e të sekserëve. “LDK-ja nuk përkrah qeveri të matrapazëve e të sekserëve. S’po dua të përmend ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:42
Bajram Gecaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, qeveri të matrapazëve e të sekserëve. “LDK-ja nuk përkrah qeveri të matrapazëve e të sekserëve. S’po dua të përmend ...

Lëvizja Vetëvendosje mban takim me mërgatën, kërkon votën e tyre
Në prag të zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje, ka organizuar për herë të tretë takim me mërgatën. Lideri i kësaj partie, Albin Kurti, gjatë këtij takimi tha se dëshiron që mërgata ta ketë të drejtën e votës, shkruan ...
Arbresh | 14-Aug-2019 19:42
Në prag të zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje, ka organizuar për herë të tretë takim me mërgatën. Lideri i kësaj partie, Albin Kurti, gjatë këtij takimi tha se dëshiron që mërgata ta ketë të drejtën e votës, shkruan ...

Gecaj për PAN-in: Qeveri e sekserëve dhe matrapazëve
Bajram Gecaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka quajtur qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj qeveri të matrapazëve e të sekserëve. “LDK-ja nuk përkrahë Qeveri të matrapazëve e të sekserëve. S’po dua të përmend ...
Zeri | 14-Aug-2019 18:35
Bajram Gecaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka quajtur qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj qeveri të matrapazëve e të sekserëve. “LDK-ja nuk përkrahë Qeveri të matrapazëve e të sekserëve. S’po dua të përmend ...

Kur do ta caktojë LDK-ja kandidatin për kryeministër? Flet nënkryetari i saj
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova ka thënë se partia e udhëhequr nga Isa Mustafa, shumë shpejt do të mblidhet për emërimin e kryesisë së re të partisë. ...
Zeri | 14-Aug-2019 17:52
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova ka thënë se partia e udhëhequr nga Isa Mustafa, shumë shpejt do të mblidhet për emërimin e kryesisë së re të partisë. ...

LDK-ja tregon se kur do të vendos për emrin e kandidatit për Kryeministër
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova ka thënë se partia e udhëhequr nga Isa Mustafa, shumë shpejt do të mblidhet për emërimin e kryesisë së re të partisë, ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 17:51
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova ka thënë se partia e udhëhequr nga Isa Mustafa, shumë shpejt do të mblidhet për emërimin e kryesisë së re të partisë, ...

Zgjedhjet 2019- Koalicionet e pashmangshme, gjasat për fitues absolut janë të vogla
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se seanca për shpërbërjen e Kuvendit do të mbahet më 22 gusht. Me këtë nënkuptohet që së shpejti do të kemi qeveri të re në vend. E sa i përket se cila parti do të jetë në ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 17:39
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se seanca për shpërbërjen e Kuvendit do të mbahet më 22 gusht. Me këtë nënkuptohet që së shpejti do të kemi qeveri të re në vend. E sa i përket se cila parti do të jetë në ...

Aliu: Jemi afër koalicionit parazgjedhor me LDK-në
?Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë afër një koalicioni parazgjedhor, ndërsa është afruar edhe momenti kur do të flasin për pozitat.
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:44
?Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë afër një koalicioni parazgjedhor, ndërsa është afruar edhe momenti kur do të flasin për pozitat.

Ramush Haradinaj: Ja me kë do të koalicionoj për zgjedhjet e parakohshme
Kryeministri i dorëhequr, njëherësh kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë me dije se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht, në seancën e ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 15:16
Kryeministri i dorëhequr, njëherësh kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë me dije se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht, në seancën e ...

Opozita e gatshme për koalicione parazgjedhore, PDK thotë se nuk frikësohet
LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje janë të gatshme edhe për koalicion parazgjedhor në rast se partitë tjera parlamentare do të veprojnë njëjtë para se të shkojnë në zgjedhje, por preferojnë që të kandidojnë të vetme për të ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 14:57
LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje janë të gatshme edhe për koalicion parazgjedhor në rast se partitë tjera parlamentare do të veprojnë njëjtë para se të shkojnë në zgjedhje, por preferojnë që të kandidojnë të vetme për të ...

Opozita e gatshme për koalicione parazgjedhore, PDK thotë se nuk frikësohet
LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje janë të gatshme edhe për koalicion parazgjedhor në rast se partitë tjera parlamentare do të veprojnë njëjtë para se të shkojnë në zgjedhje, por preferojnë që të kandidojnë të vetme për të ...
Kosova Press | 14-Aug-2019 14:09
LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje janë të gatshme edhe për koalicion parazgjedhor në rast se partitë tjera parlamentare do të veprojnë njëjtë para se të shkojnë në zgjedhje, por preferojnë që të kandidojnë të vetme për të ...

Liburn Aliu thotë se jemi në rrugë të mirë që koalicioni LDK-VV të ndodhë
Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur sot për mundësinë që partia e tij të ketë një koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. “Ne po zhvillojmë takime me përfaqësues ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:07
Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur sot për mundësinë që partia e tij të ketë një koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. “Ne po zhvillojmë takime me përfaqësues ...

Aliu: Jemi në rrugë që të ndodhë një koalicion parazgjedhor me LDK-në
Koalicioni parazgjedhor, LDK-VV gjithnjë e më afër. Deputeti i kësaj partie, Liburn Aliu ka thënë se janë në diskutime për koalicion parazgjedhor me LDK-në, pasi sipas tij një koalicion i tillë është një nga mundësitë ...
Zeri | 14-Aug-2019 13:43
Koalicioni parazgjedhor, LDK-VV gjithnjë e më afër. Deputeti i kësaj partie, Liburn Aliu ka thënë se janë në diskutime për koalicion parazgjedhor me LDK-në, pasi sipas tij një koalicion i tillë është një nga mundësitë ...

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimi me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...
Lapsi | 14-Aug-2019 09:27
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimi me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...

Aliu: Jemi në rrugë të mirë që të ndodh koalicioni VV-LDK
Koalicioni parazgjedhor, LDK-VV gjithnjë e më afër. Deputeti i kësaj partie, Liburn Aliu ka thënë se janë në diskutime për koalicion parazgjedhor me LDK-në, pasi sipas tij një koalicion i tillë është një nga mundësitë ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 13:22
Koalicioni parazgjedhor, LDK-VV gjithnjë e më afër. Deputeti i kësaj partie, Liburn Aliu ka thënë se janë në diskutime për koalicion parazgjedhor me LDK-në, pasi sipas tij një koalicion i tillë është një nga mundësitë ...

Reçica: PDK-ja garon e vetme, në zgjedhje, s’ ka vija të kuqe për asnjë parti
Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës është pro shpërndarjes së Kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e Grupit parlamentar të këtij subjekti për të shkuar vendi në ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 12:20
Edhe pse Partia Demokratike e Kosovës është pro shpërndarjes së Kuvendit më 22 gusht, ende nuk ka finalizuar listën me nënshkrime nga të gjithë deputetët e Grupit parlamentar të këtij subjekti për të shkuar vendi në ...

Deliu-Kodra: PDK nuk ka vija të kuqe për asnjë parti
Blerta Deliu-Kodra nga Partia Demokratike e Kosovës tha se PDK është deklaruar që nuk është për harrnim të Qeverisë, por për mbajtje të zgjedhjeve.
Kosova Press | 14-Aug-2019 11:59
Blerta Deliu-Kodra nga Partia Demokratike e Kosovës tha se PDK është deklaruar që nuk është për harrnim të Qeverisë, por për mbajtje të zgjedhjeve.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved