ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:36

SHBA, një rregull i ri për imigrantët

SHBA, një rregull i ri për imigrantët
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 21:49
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...

Rregulli i ri amerikan për viza prek të varfërit
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, transmeton ...
VizionPlus | 12-Aug-2019 22:14
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, transmeton ...

Kritikohet rregullorja e re për imigrimin në SHBA, diskriminon të varfrit
Administrata Trump ka njoftuar një politikë të re që komplikon më shumë procesin e aplikimit për leje qëndrimi apo marrjen e shtetësisë amerikane për një kategori të imigrantëve që ndodhen në Shtetet e Bashkuara. ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:36
Administrata Trump ka njoftuar një politikë të re që komplikon më shumë procesin e aplikimit për leje qëndrimi apo marrjen e shtetësisë amerikane për një kategori të imigrantëve që ndodhen në Shtetet e Bashkuara. ...

Rregullorja e re për imigrimin në SHBA
Administrata Trump ka njoftuar një politikë të re që komplikon më shumë procesin e aplikimit për leje qëndrimi apo marrjen e shtetësisë amerikane për një kategori të imigrantëve që ndodhen në Shtetet e Bashkuara. ...
Zeri Amerikes | 13-Aug-2019 18:03
Administrata Trump ka njoftuar një politikë të re që komplikon më shumë procesin e aplikimit për leje qëndrimi apo marrjen e shtetësisë amerikane për një kategori të imigrantëve që ndodhen në Shtetet e Bashkuara. ...

SHBA do të heqë mbështetjen shtetërore për emigrantët
Administrata amerikane me një rregullore të re do të heqë mbështetjen e shtetit dhe nuk do të japë leje qëndrimi për emigrantët, transmeton AA. Në një deklaratë me shkrim nga Shtëpia e Bardhë, njoftohet se rregullorja e ...
Shenja | 13-Aug-2019 17:56
Administrata amerikane me një rregullore të re do të heqë mbështetjen e shtetit dhe nuk do të japë leje qëndrimi për emigrantët, transmeton AA. Në një deklaratë me shkrim nga Shtëpia e Bardhë, njoftohet se rregullorja e ...

ShBA-ja nga tetori me një rregull të ri për imigrantët
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...
EkonomiaOnline | 13-Aug-2019 11:02
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...

SHBA do të heqë mbështetjen shtetërore për emigrantët
Administrata amerikane me një rregullore të re do të heqë mbështetjen e shtetit dhe nuk do të japë leje qëndrimi për emigrantët, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Shtëpia e Bardhë, njoftohet ...
Medial | 13-Aug-2019 10:34
Administrata amerikane me një rregullore të re do të heqë mbështetjen e shtetit dhe nuk do të japë leje qëndrimi për emigrantët, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Shtëpia e Bardhë, njoftohet ...

SHBA, rregull i ri për imigrantët
Administrata e Presidentit Donald Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 09:37
Administrata e Presidentit Donald Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të ...

SHBA, një rregull i ri për imigrantët
Administrata e Presidentit Donald Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të ...
Portalb | 13-Aug-2019 09:25
Administrata e Presidentit Donald Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të ...

“Nëse je i varfër nuk bëhesh shtetas amerikan”, SHBA rregull të ri për vizat
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër. Ky rregull, që ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 09:07
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër. Ky rregull, që ...

“Nëse je i varfër nuk bëhesh shtetas amerikan”, SHBA rregull të ri për vizat
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër. Ky rregull, që ...
Albportali | 13-Aug-2019 00:39
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër. Ky rregull, që ...

SHBA bën një rregull të ri për vizat që ua ndalon hyrjen personave të varfër
ll, që është shtyrë përpara nga ndihmësi i Trumpit për çështje të migrimit, Stephen Miller dhe do të nisë së zbatuari nga mesi i tetorit, parasheh refuzimin e aplikacioneve për viza të përkohshme apo të përhershme për ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 00:27
ll, që është shtyrë përpara nga ndihmësi i Trumpit për çështje të migrimit, Stephen Miller dhe do të nisë së zbatuari nga mesi i tetorit, parasheh refuzimin e aplikacioneve për viza të përkohshme apo të përhershme për ...

SHBA, një rregull i ri për imigrantët
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...
Arbresh | 12-Aug-2019 22:50
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...

SHBA, rregulla të reja për vizat, ja çfarë ndryshon
mapo.al Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, ...
Mapo | 12-Aug-2019 18:14
mapo.al Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, ...

Trumpi “shënjestron” emigrantët që marrin ndihma ushqimore
Administrata e Presidentit Trump është duke iu vështirësuar emigrantëve legal të cilën gjenden në kushte të vështira ekonomike që të marrin leje të përhershme qëndrimi apo vazhdim të vizës. Rregulli vë në shënjestër ...
Indeks Online | 12-Aug-2019 22:02
Administrata e Presidentit Trump është duke iu vështirësuar emigrantëve legal të cilën gjenden në kushte të vështira ekonomike që të marrin leje të përhershme qëndrimi apo vazhdim të vizës. Rregulli vë në shënjestër ...

Trump, rregull të ri kundër emigrantëve të ligjshëm
Administrata e presidentit Donald Trump publikoi të hënën një rregull të ri gjithëpërfshirës që do të kufizojë emigracionin e ligjshëm duke u mohuar vizën dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve për shkak se ...
Medial | 12-Aug-2019 21:36
Administrata e presidentit Donald Trump publikoi të hënën një rregull të ri gjithëpërfshirës që do të kufizojë emigracionin e ligjshëm duke u mohuar vizën dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve për shkak se ...

Doni të emigroni në SHBA? Ja rregulli më i ri
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...
Koha.mk | 12-Aug-2019 21:17
Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse janë tepër të varfër. Rregulli, i cili pritej prej një kohe të gjatë, ...

SHBA me masa të reja në çrrënjosjen e migracionit
Uashington, 12 gusht – Administrata e presidentit Donald Tramp sot ka paralajmëruar masa të reja më të ashpra në çrrënjosjen e migrimit ilegal në SHBA. Masat e reja përfshijnë shkurtimin e “kartës së gjelbër” për ...
Koha.mk | 12-Aug-2019 20:55
Uashington, 12 gusht – Administrata e presidentit Donald Tramp sot ka paralajmëruar masa të reja më të ashpra në çrrënjosjen e migrimit ilegal në SHBA. Masat e reja përfshijnë shkurtimin e “kartës së gjelbër” për ...

Rregulli i ri amerikan për viza prek të varfërit
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, transmeton ...
Shenja | 12-Aug-2019 19:50
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë shumë të varfër, transmeton ...

Rregulli i ri amerikan për imigrantët i prek të varfërit
Uashington, 12 gusht 2019 – Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë ...
Illyriapress | 12-Aug-2019 18:54
Uashington, 12 gusht 2019 – Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’ua pamundësojë shtetësinë amerikane qindra mijëra personave që janë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved