ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 02:08

Balla uron me Profetin Muhamed: Përpiquni të shkëlqeni në virtyte

Balla uron me Profetin Muhamed: Përpiquni të shkëlqeni në virtyte
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është bashkuar urimit të politikanëve për besimtarët myslimanë, në ditën e Kurban Bajramit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Balla kujton fjalët e ...
GazetaTema | 11-Aug-2019 17:01
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është bashkuar urimit të politikanëve për besimtarët myslimanë, në ditën e Kurban Bajramit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Balla kujton fjalët e ...

Kurban Bajrami, përplasje mes besimtarëve në xhaminë Al Aksa
Kurban Bajrami u festua ne te gjitha vendet myslimane. Në qytetet kryesore u mbajt falja e namazit. Më shumë se 2 milionë pelegrinë e falën namazin e Kurban Bajramit në Malin Arafat, ose të njohur ndryshe “Mali i ...
VizionPlus | 11-Aug-2019 18:38
Kurban Bajrami u festua ne te gjitha vendet myslimane. Në qytetet kryesore u mbajt falja e namazit. Më shumë se 2 milionë pelegrinë e falën namazin e Kurban Bajramit në Malin Arafat, ose të njohur ndryshe “Mali i ...

Fëmijë e të rritur, fierakët mbushin xhaminë, si u fal Kurban Bajrami
Që në orët e para të mëngjesit, e përkatësisht në orën 07:00, besimtarët fierakë kanë falur Namazin në xhaminë e qytetit, ndërsa krerët myslimanë të myftinisë kanë përcjellë urimet për paqe dhe harmoni mes njerëzve. ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 13:40
Që në orët e para të mëngjesit, e përkatësisht në orën 07:00, besimtarët fierakë kanë falur Namazin në xhaminë e qytetit, ndërsa krerët myslimanë të myftinisë kanë përcjellë urimet për paqe dhe harmoni mes njerëzve. ...

Besimtarët mysliman në Maqedoninë e Veriut festuan Kurban Bajramin
Thirrja e Ezanit mblodhi në mëngjes besimtarët myslimanë për faljen e Kurban Bajramit. Ceremonia kryesore u zhvilluan në Xhaminë Mustafa Pasha të Shkupit. Sikur në të gjitha xhamitë e vendit, pas namazit meshkujt ...
Telegrafi | 11-Aug-2019 19:06
Thirrja e Ezanit mblodhi në mëngjes besimtarët myslimanë për faljen e Kurban Bajramit. Ceremonia kryesore u zhvilluan në Xhaminë Mustafa Pasha të Shkupit. Sikur në të gjitha xhamitë e vendit, pas namazit meshkujt ...

Jozefina Topalli mesazh për Kurban Bajramin: Kalofshi bukur sot e mot
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat më të njohura të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Edhe pse i përket besimit katolik, Topalli iu ka ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 13:12
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat më të njohura të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Edhe pse i përket besimit katolik, Topalli iu ka ...

Thaçi nga Buroja: Bajrami festohet më së miri me familje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për festën e Kurban Bajramit. Me këtë rast, ai ka publikuar një fotografi me nënën e babën e tij në fshatin e tij Burojë. “Bajrami festohet ...
Telegrafi | 11-Aug-2019 16:06
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për festën e Kurban Bajramit. Me këtë rast, ai ka publikuar një fotografi me nënën e babën e tij në fshatin e tij Burojë. “Bajrami festohet ...

Ambasada e SHBA uron Kurban Bajramin, mesazh politikës
Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët muslimanë në lidhje me festën e Kurban Bajramit. Në një postim në “Facebook”, ambasada duke cituar një shprehje të Eid Mubarak, ka lëshuar një mesazh edhe për ...
VizionPlus | 11-Aug-2019 13:57
Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët muslimanë në lidhje me festën e Kurban Bajramit. Në një postim në “Facebook”, ambasada duke cituar një shprehje të Eid Mubarak, ka lëshuar një mesazh edhe për ...

Besimtarët musliman në Berat falin Kurban Bajramin
Besimtaret mysliman në qytetin e Beratit kanë falur këtë të dielë Kurban Bajramin. Cermonia e faljes ka nisur rreth orës 07:00 të mëngjesit në pedonalen e qytetit. Në fjalën e tij Myftiu i Beratit, Baftjar Kellezi ...
VizionPlus | 11-Aug-2019 13:53
Besimtaret mysliman në qytetin e Beratit kanë falur këtë të dielë Kurban Bajramin. Cermonia e faljes ka nisur rreth orës 07:00 të mëngjesit në pedonalen e qytetit. Në fjalën e tij Myftiu i Beratit, Baftjar Kellezi ...

Çifti Berisha uron Kurban Bajramin: Zoti ua pranoftë sakrificat!
Ish-kryeministri Sali Berisha dhe bashkëshortja e tij, Liri Berisha, kanë uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin. Ish-kryeministri Berisha shkruan në “Facebook” se në këtë ditë të shenjtë besimtarët nderojnë dhe ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 12:55
Ish-kryeministri Sali Berisha dhe bashkëshortja e tij, Liri Berisha, kanë uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin. Ish-kryeministri Berisha shkruan në “Facebook” se në këtë ditë të shenjtë besimtarët nderojnë dhe ...

Basha e Kryemadhi urojnë muslimanët për Kurban Bajram
Besimtarët muslimanë kanë flaur mëngjesin e kësaj të diele Kurban Bajramin ndërkohë që nuk kanë munguar as urimet nga radhët e politikës. Kreu demorkat, Lulzim Basha në një postim në Facebook u ka uruar besimtarëve ...
VizionPlus | 11-Aug-2019 13:38
Besimtarët muslimanë kanë flaur mëngjesin e kësaj të diele Kurban Bajramin ndërkohë që nuk kanë munguar as urimet nga radhët e politikës. Kreu demorkat, Lulzim Basha në një postim në Facebook u ka uruar besimtarëve ...

Kosovë 1925: Kur Bajrami falej me veshje kombëtare
Kjo foto e rrallë e faljes së Bajramit në Xhaminë e Madhe është realizuar në qytetin e Vushtrrisë, në vitin 1925. Në foto shihen besimtarët me veshje kombëtare duke u falur Kurban Bajramin brenda dhe jashtë xhamisë ...
Zeri | 12-Aug-2019 15:37
Kjo foto e rrallë e faljes së Bajramit në Xhaminë e Madhe është realizuar në qytetin e Vushtrrisë, në vitin 1925. Në foto shihen besimtarët me veshje kombëtare duke u falur Kurban Bajramin brenda dhe jashtë xhamisë ...

Ku e festuan Bajramin Thaçi, Veseli, Haradinaj e Kurti?
Sikur shumica e kosovarëve, edhe liderët politik kanë vendosur që festën e Kurban Bajramit ta kalojnë pranë familjeve të tyre. Presidenti Hashim Thaçi përgjatë ditës së parë të Bajramit ka treguar se po qëndron në ...
InFokusi | 12-Aug-2019 13:17
Sikur shumica e kosovarëve, edhe liderët politik kanë vendosur që festën e Kurban Bajramit ta kalojnë pranë familjeve të tyre. Presidenti Hashim Thaçi përgjatë ditës së parë të Bajramit ka treguar se po qëndron në ...

Kurban Bajrami nëpër botë – Kritika për mënyrën e therjes së kafshëve në disa vende
Myslimanët në mbarë botën po festojnë Kurban Bajramit, festën e sakrificës. Daily Mail ka publikuar mënyrën se sin ë mbarë botën është shënuar kjo festë me therjen e kurbanëve: qingja, dhi dhe lopë. Fotografi të ...
Gazeta Express | 12-Aug-2019 12:54
Myslimanët në mbarë botën po festojnë Kurban Bajramit, festën e sakrificës. Daily Mail ka publikuar mënyrën se sin ë mbarë botën është shënuar kjo festë me therjen e kurbanëve: qingja, dhi dhe lopë. Fotografi të ...

“Kjo është e bukura e besimit”, Genci uron në mënyrë të veçantë festën
Genc Prelvukaj ka publikuar një fotografi në Instagram, përmes së cilës uroi Kurban Bajramin, shkruan lajm.net. Në mesazhin e tij, këngëtari përmendi faktin që religjionet na mësojnë të mos bëjmë dallime në gjuhë, ...
Lajminet | 12-Aug-2019 09:17
Genc Prelvukaj ka publikuar një fotografi në Instagram, përmes së cilës uroi Kurban Bajramin, shkruan lajm.net. Në mesazhin e tij, këngëtari përmendi faktin që religjionet na mësojnë të mos bëjmë dallime në gjuhë, ...

(VIDEO) Shënohet Kurban Bajrami në Maqedoninë e Veriut
Besimtarët myslimanë në mbarë botën sot kanë kremtuar festën e Kurban Bajramit duke filluar me faljen e namazit të Bajramit dhe duke pasuar me vizita tek miqtë dhe familjarët e tyre. Manifestimi qendror i faljes së ...
Shenja | 12-Aug-2019 08:53
Besimtarët myslimanë në mbarë botën sot kanë kremtuar festën e Kurban Bajramit duke filluar me faljen e namazit të Bajramit dhe duke pasuar me vizita tek miqtë dhe familjarët e tyre. Manifestimi qendror i faljes së ...

(VIDEO) Kurban Bajrami në rajon, mesazh paqeje dhe tolerance
Edhe besimtarët muslimanë në Shqipëri e Kosovë kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur së bashku nëpër xhamitë e vendit. Manifestimi qendror për Kurban Bajramin në Shqipëri tanimë tradicionalisht është ...
Shenja | 12-Aug-2019 08:53
Edhe besimtarët muslimanë në Shqipëri e Kosovë kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur së bashku nëpër xhamitë e vendit. Manifestimi qendror për Kurban Bajramin në Shqipëri tanimë tradicionalisht është ...

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin në Korçë
Dhjetra besimtarë në qytetin e Korçës festuan mëngjesin e kësaj të diele Kurban Bajramin. Ceremonia ka nisur rreth ores 06:00 të mëngjesit, ku besimtarë të shumtë janë mbledhur së bashku për të kryer faljen në sheshin e ...
VizionPlus | 11-Aug-2019 13:20
Dhjetra besimtarë në qytetin e Korçës festuan mëngjesin e kësaj të diele Kurban Bajramin. Ceremonia ka nisur rreth ores 06:00 të mëngjesit, ku besimtarë të shumtë janë mbledhur së bashku për të kryer faljen në sheshin e ...

Këngëtarja shqiptare uron festën me mbulesë në kokë
Ledina Çelo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e Kurban Bajramit, shkruan . Këngëtarja zgjodhi disa fotografi me mbulesë në kokë pranë vajzës së saj tek xhamia, për ta uruar festën. ...
Lajminet | 11-Aug-2019 23:49
Ledina Çelo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e Kurban Bajramit, shkruan . Këngëtarja zgjodhi disa fotografi me mbulesë në kokë pranë vajzës së saj tek xhamia, për ta uruar festën. ...

Kështu po e feston Kurban Bajramin Shyhretja
Sot po festohet festa e Kurban Bajramit. Sot besimtarët e fesë islame festojnë Kurban Bajramin. Edhe në vendin tonë kjo festë po shënohet mes familjes, ndërsa rrjetet sociale po vërshojnë nga fotografitë, shkruan ...
Arbresh | 11-Aug-2019 22:41
Sot po festohet festa e Kurban Bajramit. Sot besimtarët e fesë islame festojnë Kurban Bajramin. Edhe në vendin tonë kjo festë po shënohet mes familjes, ndërsa rrjetet sociale po vërshojnë nga fotografitë, shkruan ...

Foto/ “Gëzuar nga ne”! Spiropali uron krah vajzës e bashkëshortit
Urimeve të shumta për besimtarët myslimanë në ditën e shenjtë të Kurban Bajramit iu është bashkuar edhe ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Ministrja Spiropali ka uruar besimtarët me një ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 12:38
Urimeve të shumta për besimtarët myslimanë në ditën e shenjtë të Kurban Bajramit iu është bashkuar edhe ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Ministrja Spiropali ka uruar besimtarët me një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved