ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 20:04

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike, raporton rel. ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 16:29
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike, raporton rel. ...

PSD i përgjigjet AAK-së për koalicion: Nuk kemi vija të kuqe, por ende nuk kemi vendosur
Partia Socialdemokrate i është përgjigjur Ahmet Isufit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i cili ka thënë se AAK është e gatshme të lidhe koalicion me PSD-në. Lexo po ashtu: Isufi: Në AAK ka disponim për koalicion me ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 13:58
Partia Socialdemokrate i është përgjigjur Ahmet Isufit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i cili ka thënë se AAK është e gatshme të lidhe koalicion me PSD-në. Lexo po ashtu: Isufi: Në AAK ka disponim për koalicion me ...

Isufi: Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Tha se ftesa e dhomave te specializuara për ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 12:37
Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Tha se ftesa e dhomave te specializuara për ...

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 19:07
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Zgjedhje të reja apo qeveri teknike në Kosovë
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
Arbresh | 14-Aug-2019 17:58
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Zgjedhje të reja apo qeveri teknike në Kosovë
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 17:51
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Zgjedhje të reja apo qeveri teknike në Kosovë
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
InFokusi | 14-Aug-2019 17:51
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Kosova ndërmjet mbajtjes së Zgjedhjeve dhe Qeverisë Teknike
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 17:43
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Deliu – Haxhiut: Nuk kemi ndonjë dashni për Vetëvendosjen
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, duke folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme, tha se Partia Demokratike e Kosovës është subjekti i cili ia ka humbur shpresën rinisë. Me këtë parti tha se asnjëherë nuk mund të ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 17:28
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, duke folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme, tha se Partia Demokratike e Kosovës është subjekti i cili ia ka humbur shpresën rinisë. Me këtë parti tha se asnjëherë nuk mund të ...

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 16:49
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike
Megjithatë, përfaqësues të disa partive politike dhe analistë politikë thonë se ende nuk janë shuar të gjitha mundësitë që të ketë një qeveri teknike për të vazhduar mandatin e Qeverisë Haradinaj. Albulena Haxhiu, ...
Lajminet | 14-Aug-2019 16:28
Megjithatë, përfaqësues të disa partive politike dhe analistë politikë thonë se ende nuk janë shuar të gjitha mundësitë që të ketë një qeveri teknike për të vazhduar mandatin e Qeverisë Haradinaj. Albulena Haxhiu, ...

Kosova ndërmjet mbajtjes së zgjedhjeve dhe Qeverisë teknike
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 16:20
Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, shumica e partive politike parlamentare në Kosovë, kanë deklaruar se janë për zgjedhje të jashtëzakonshme dhe jo për një Qeveri teknike. Megjithatë, ...

Deliu -Haxhiut: Nuk kemi ndonjë dashni për Vetëvendosjen
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, duke folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme, tha se Partia Demokratike e Kosovës është subjekti i cili ia ka humbur shpresën rinisë.
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:15
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, duke folur për zgjedhjet dhe koalicionet e mundshme, tha se Partia Demokratike e Kosovës është subjekti i cili ia ka humbur shpresën rinisë.

“AAK-ja befasi e zgjedhjeve, do të dalë e para!”
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se partia e Ramush Haradinajt, do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme. “Kemi rritje çdo ditë. AAK-ja me Haradinajn është ...
Albportali | 14-Aug-2019 12:39
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se partia e Ramush Haradinajt, do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme. “Kemi rritje çdo ditë. AAK-ja me Haradinajn është ...

Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Ahmeti tha se ftesa e dhomave te ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 12:23
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Ahmeti tha se ftesa e dhomave te ...

Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme.
Kosova Press | 14-Aug-2019 12:13
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme.

Isufi: As AAK-ja s’e ka ditur që Haradinaj do të japë dorëheqje
Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ditur paraprakisht për dorëheqjen e Haradinajt. “Ftesa e Haradinajt ka qenë befasi për të gjithë sepse emrat që janë përmendur që ...
Lajminet | 14-Aug-2019 12:06
Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ditur paraprakisht për dorëheqjen e Haradinajt. “Ftesa e Haradinajt ka qenë befasi për të gjithë sepse emrat që janë përmendur që ...

Haxhiu: LDK e VV duhet të jenë në qeverisjen e ardhshme
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...
InFokusi | 14-Aug-2019 11:59
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...
IliriaNews | 14-Aug-2019 11:59
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...

Pse LDK-ja e ka opsion koalicionin me VV-në, çfarë thotë Gashi?
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, në Kosovë është krijuare një situatë e re politike dhe se tashmë ka mbetur në duar të sovranit që ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 11:52
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, në Kosovë është krijuare një situatë e re politike dhe se tashmë ka mbetur në duar të sovranit që ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved