ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 00:37

Ish-ushtaraku Gani Elezi: Si u lanë rrugëve dhe me poste ordinere, ajka e oficerëve të përgatitur të ushtrisë

Ish-ushtaraku Gani Elezi: Si u lanë rrugëve dhe me poste ordinere, ajka e oficerëve të përgatitur të ushtrisë
Dosier/ Flet Gani Elezi ish-ushtarak i lartë – Partitë e reja opozitare, që erdhën në pushtet me zgjedhjet e 22 marsit të vitit 1992, e konsideronin si pengesë vënien e ushtrisë nën kontrollin e tyre -Si u lanë rrugëve ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:57
Dosier/ Flet Gani Elezi ish-ushtarak i lartë – Partitë e reja opozitare, që erdhën në pushtet me zgjedhjet e 22 marsit të vitit 1992, e konsideronin si pengesë vënien e ushtrisë nën kontrollin e tyre -Si u lanë rrugëve ...

Ish-ushtaraku i Lartë, Gani Elezi: Turp, ndalimi i kremtimit të përvjetorëve të njësive të ushtrisë Nacional-Çlirimtare
Dosier/ Flet Gani Elezi, ish-ushtarak i lartë: Cilido që paguante një sasi lekësh mund të mos shkonte në ushtri – Shkatërrimi i ushtrisë, në mënyrë të pa deklaruar, ka qenë synimi i forcave politike që erdhën në ...
Telegraf | 13-Aug-2019 14:15
Dosier/ Flet Gani Elezi, ish-ushtarak i lartë: Cilido që paguante një sasi lekësh mund të mos shkonte në ushtri – Shkatërrimi i ushtrisë, në mënyrë të pa deklaruar, ka qenë synimi i forcave politike që erdhën në ...

Madhështia e Ushtrisë shqiptare
Ish-ushtaraku i lartë Gani Elezi: Deri në fund të vitit 1991, Forcat e Armatosur kishin 22 divizione këmbësorie, 240 avionë, 1200 mjete të blinduara, 4000 gryka zjarri dhe 20% të popullsisë në struktura Deri në fund të ...
Telegraf | 12-Aug-2019 14:00
Ish-ushtaraku i lartë Gani Elezi: Deri në fund të vitit 1991, Forcat e Armatosur kishin 22 divizione këmbësorie, 240 avionë, 1200 mjete të blinduara, 4000 gryka zjarri dhe 20% të popullsisë në struktura Deri në fund të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved