ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 11:38

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:23
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 12:00
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 12:54
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook ka mbledhur, dëgjuar dhe transkriptuar bisedat tuaja zanore vazhdimisht
Facebook ka qenë duke mbledhur të dhënat audio nga bisedat zanore të përdoruesve duke paguar kontraktorët e jashtëm për ta transkriptuar atë, njoftoi Sarah Frier nga Bloomberg. Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën ...
Albportali | 14-Aug-2019 14:39
Facebook ka qenë duke mbledhur të dhënat audio nga bisedat zanore të përdoruesve duke paguar kontraktorët e jashtëm për ta transkriptuar atë, njoftoi Sarah Frier nga Bloomberg. Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën ...

Facebook e pranon: Po, kemi përgjuar bisedat në Messenger, por…
Facebook është bërë kompania e fundit që pranon se kontraktorët e saj kanë dëgjuar bisedat e përdoruesve pa dijeninë e tyre, një praktikë që kompania tani thotë se është “ndalur”. Duke përmendur kontraktorët që punuan ...
Tesheshi | 14-Aug-2019 14:24
Facebook është bërë kompania e fundit që pranon se kontraktorët e saj kanë dëgjuar bisedat e përdoruesve pa dijeninë e tyre, një praktikë që kompania tani thotë se është “ndalur”. Duke përmendur kontraktorët që punuan ...

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
IliriaNews | 14-Aug-2019 12:06
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook ka mbledhur, dëgjuar dhe transkriptuar bisedat tuaja zanore vazhdimisht
Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën të transkriptojnë bisedat e tyre zanore, i tha Facebook Bloomberg. Por kompania nuk zbulon në politikat e saj të përdorimit të të dhënave se mbledh audio nga përdoruesit ose se ...
Lajminet | 14-Aug-2019 11:29
Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën të transkriptojnë bisedat e tyre zanore, i tha Facebook Bloomberg. Por kompania nuk zbulon në politikat e saj të përdorimit të të dhënave se mbledh audio nga përdoruesit ose se ...

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:21
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Facebook pagoi kontraktues të jashtëm për transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve
Facebook Inc. ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve. Kompania ka konfirmuar që ka transkriptuar audion e përdoruesve, dhe tha se tashmë nuk e bën diçka të tillë. Bloomberg ...
PC World | 14-Aug-2019 11:05
Facebook Inc. ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve. Kompania ka konfirmuar që ka transkriptuar audion e përdoruesve, dhe tha se tashmë nuk e bën diçka të tillë. Bloomberg ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Zeri | 14-Aug-2019 11:00
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 10:16
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Portalb | 14-Aug-2019 10:10
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook e pranon se ka bërë diçka të tmerrshme me juve
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 09:55
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 09:47
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Barcelona e nxjerr në ankand, klubi i Seria A ka gati ofertën
Inter është ende në kërkim për të forcuar skuadrën e saj këtë verë. Edhe pas nënshkrimeve të mëdha, ku bien në sy ato të Romelu Lukaku dhe Diego Godin, zikaltërit po shfrytëzojnë çdo hapësirë për të vendosur një skuadër ...
Albportali | 12-Aug-2019 15:14
Inter është ende në kërkim për të forcuar skuadrën e saj këtë verë. Edhe pas nënshkrimeve të mëdha, ku bien në sy ato të Romelu Lukaku dhe Diego Godin, zikaltërit po shfrytëzojnë çdo hapësirë për të vendosur një skuadër ...

Interi e do Arturo Vidal
Inter është ende në kërkim për të forcuar skuadrën e saj këtë verë. Edhe pas nënshkrimeve të mëdha, ku bien në sy ato të Romelu Lukaku dhe Diego Godin, zikaltërit po shfrytëzojnë çdo hapësirë për të vendosur një skuadër ...
Klan Kosova | 12-Aug-2019 08:53
Inter është ende në kërkim për të forcuar skuadrën e saj këtë verë. Edhe pas nënshkrimeve të mëdha, ku bien në sy ato të Romelu Lukaku dhe Diego Godin, zikaltërit po shfrytëzojnë çdo hapësirë për të vendosur një skuadër ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved