ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 10:57

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:23
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 12:54
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 12:00
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimet të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook e pranon: Po, kemi përgjuar bisedat në Messenger, por…
Facebook është bërë kompania e fundit që pranon se kontraktorët e saj kanë dëgjuar bisedat e përdoruesve pa dijeninë e tyre, një praktikë që kompania tani thotë se është “ndalur”. Duke përmendur kontraktorët që punuan ...
Tesheshi | 14-Aug-2019 14:24
Facebook është bërë kompania e fundit që pranon se kontraktorët e saj kanë dëgjuar bisedat e përdoruesve pa dijeninë e tyre, një praktikë që kompania tani thotë se është “ndalur”. Duke përmendur kontraktorët që punuan ...

Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
IliriaNews | 14-Aug-2019 12:06
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook ka mbledhur, dëgjuar dhe transkriptuar bisedat tuaja zanore vazhdimisht
Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën të transkriptojnë bisedat e tyre zanore, i tha Facebook Bloomberg. Por kompania nuk zbulon në politikat e saj të përdorimit të të dhënave se mbledh audio nga përdoruesit ose se ...
Lajminet | 14-Aug-2019 11:29
Përdoruesit e prekur janë ata që vendosën të transkriptojnë bisedat e tyre zanore, i tha Facebook Bloomberg. Por kompania nuk zbulon në politikat e saj të përdorimit të të dhënave se mbledh audio nga përdoruesit ose se ...

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:21
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Facebook pagoi kontraktues të jashtëm për transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve
Facebook Inc. ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve. Kompania ka konfirmuar që ka transkriptuar audion e përdoruesve, dhe tha se tashmë nuk e bën diçka të tillë. Bloomberg ...
PC World | 14-Aug-2019 11:05
Facebook Inc. ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet zanore të përdoruesve. Kompania ka konfirmuar që ka transkriptuar audion e përdoruesve, dhe tha se tashmë nuk e bën diçka të tillë. Bloomberg ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Zeri | 14-Aug-2019 11:00
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 10:16
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Bloomberg: Facebook ka paguar kontraktues për të transkriptuar mesazhet
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...
Portalb | 14-Aug-2019 10:10
Kompania Facebook ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve në shërbimeve të tij, njoftoi të martën Bloomberg, duke cituar burime të afërta me këtë çështje. Facebook ka ...

Facebook e pranon se ka bërë diçka të tmerrshme me juve
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 09:55
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 09:47
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved