ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:05

Cigaret elektronike janë të dëmshme, 4 të rinj përfundojnë në spital

Cigaret elektronike janë të dëmshme, 4 të rinj përfundojnë në spital
mapo.al Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe këtë e dëshmon ngjarja e ndodhur se fundmi në Shtetet e Bashkuara. Katër adoleshentë janë shtruar në një spital të Minesotës për shkak të problemeve të rënda në mushkëri. ...
Mapo | 14-Aug-2019 19:33
mapo.al Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe këtë e dëshmon ngjarja e ndodhur se fundmi në Shtetet e Bashkuara. Katër adoleshentë janë shtruar në një spital të Minesotës për shkak të problemeve të rënda në mushkëri. ...

Një i vdekur: Plumba nga makina mbi dy shqiptarë në Gjermani
mapo.al Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Volfsburg të Gjermanisë. Sipas gazetës BILD, nga një makinë është qëlluar mbi dy persona, 30 dhe 31 vjeç. Gazeta shkruan se viktimat janë nga Shqipëria. ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:27
mapo.al Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Volfsburg të Gjermanisë. Sipas gazetës BILD, nga një makinë është qëlluar mbi dy persona, 30 dhe 31 vjeç. Gazeta shkruan se viktimat janë nga Shqipëria. ...

Këshilla jetike! Çfarë s’duhet të bëni kurrë me stomakun bosh
mapo.al Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes. Mënyra e të ushqyerit dhe kujdesi që duhet të tregojmë me gjërat që konsumojmë ose jo në mëngjes është shumë e rëndësishme për shëndetin e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:20
mapo.al Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes. Mënyra e të ushqyerit dhe kujdesi që duhet të tregojmë me gjërat që konsumojmë ose jo në mëngjes është shumë e rëndësishme për shëndetin e ...

Vllaznia për femra bën historinë, kualifikohet në grupet e Champions
mapo.al Nuk e kanë arritur meshkujt në më shumë se 100 vjet futboll, por e bëjnë femrat! Futbolli shqiptar mund të krenohet me Vllazninë e Femrave, e cila sot ka shkruar historinë duke u kualifikuar në grupet e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:13
mapo.al Nuk e kanë arritur meshkujt në më shumë se 100 vjet futboll, por e bëjnë femrat! Futbolli shqiptar mund të krenohet me Vllazninë e Femrave, e cila sot ka shkruar historinë duke u kualifikuar në grupet e ...

Patos/ Zjarr i madh, përfshihet nga flakët një ullishte
mapo.al Një tjetër zjarr i madh ka përfshirë zonën e Fierit, kësaj here në Siqecë, Patos. Si pasojë e zjarrit është djegur një ullishte. Terreni është i vështirë dhe për pasojë forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë ...
Mapo | 14-Aug-2019 17:38
mapo.al Një tjetër zjarr i madh ka përfshirë zonën e Fierit, kësaj here në Siqecë, Patos. Si pasojë e zjarrit është djegur një ullishte. Terreni është i vështirë dhe për pasojë forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë ...

Perlë nga De Rossi, e nis me gol debutimin në Argjentinë (VIDEO)
mapo.al Ta mbyllte karrierën tek Boca Juniors në Argjentinë, ishte ëndrra e Daniele de Rossit. Pas 18 vitesh tek Roma, De Rossi u prezantua me fanellën e Boca Juniors në Copa Argentina. Mirëpo, sfida e parë ishte shumë ...
Mapo | 14-Aug-2019 17:30
mapo.al Ta mbyllte karrierën tek Boca Juniors në Argjentinë, ishte ëndrra e Daniele de Rossit. Pas 18 vitesh tek Roma, De Rossi u prezantua me fanellën e Boca Juniors në Copa Argentina. Mirëpo, sfida e parë ishte shumë ...

Ja si po stërvitet Liverpool në prag të Super Kupës (VIDEO)
mapo.al Në prag të finales së madhe, e vlefshme për trofeun e Super Kupës së Europës, Liverpool ka zhvilluar seancën stërvitore. Kjo seancë ishte ndryshe nga të tjerat, pasi në të morën pjesë edhe fëmijë me aftësi ...
Mapo | 14-Aug-2019 17:08
mapo.al Në prag të finales së madhe, e vlefshme për trofeun e Super Kupës së Europës, Liverpool ka zhvilluar seancën stërvitore. Kjo seancë ishte ndryshe nga të tjerat, pasi në të morën pjesë edhe fëmijë me aftësi ...

Video/ Temperaturat e larta, shfaqen vatra zjarri në gjithë vendin
mapo.al Disa vatra zjarri janë ndezur në vend nga temperaturat e larta dhe pakujdesia e banorëve. Në Ersekë, Borsh dhe në Kukës vatrat vazhdojnë të jenë aktive. Në Kukës një masiv pylli u përfshi nga flakët mbrëmjen e ...
Mapo | 14-Aug-2019 16:07
mapo.al Disa vatra zjarri janë ndezur në vend nga temperaturat e larta dhe pakujdesia e banorëve. Në Ersekë, Borsh dhe në Kukës vatrat vazhdojnë të jenë aktive. Në Kukës një masiv pylli u përfshi nga flakët mbrëmjen e ...

3 armë zjarri dhe 308 fishekë luftarak, 47-vjeçari në pranga
mapo.al Një 47-vjeçar është vendosur në pranga në kuadër të operacionit policor të koduar “Peza”, për posedim armësh dhe municioni luftarak. Bëhet fjalë për shtetasin e identifikuar me inicialet D.H, banues në njësinë ...
Mapo | 14-Aug-2019 15:32
mapo.al Një 47-vjeçar është vendosur në pranga në kuadër të operacionit policor të koduar “Peza”, për posedim armësh dhe municioni luftarak. Bëhet fjalë për shtetasin e identifikuar me inicialet D.H, banues në njësinë ...

Ministrja kërcënon gjykatësit: Mendohuni mirë dhe lexoni ligjin
mapo.al Qeveria Rama prej më shumë se një muaj ka vërshuar me gjoba ndaj bizneseve në një operacion ku ka përfshirë policinë dhe tatimet “kundër informalitetit”. Të gjitha aksionet me mbyllje lokalesh e hotelesh ...
Mapo | 14-Aug-2019 15:22
mapo.al Qeveria Rama prej më shumë se një muaj ka vërshuar me gjoba ndaj bizneseve në një operacion ku ka përfshirë policinë dhe tatimet “kundër informalitetit”. Të gjitha aksionet me mbyllje lokalesh e hotelesh ...

Një italian fiton nga lotaria plot 209 milionë euro
mapo.al Një italian fatlum, identiteti i të cilit ende nuk dihet, është shndërruar sa hap e mbyll sytë në një milioner. Ai ka fituar plot 209 milionë euro falë lotarisë Superenalotto, duke patur në biletë të gjithë ...
Mapo | 14-Aug-2019 12:46
mapo.al Një italian fatlum, identiteti i të cilit ende nuk dihet, është shndërruar sa hap e mbyll sytë në një milioner. Ai ka fituar plot 209 milionë euro falë lotarisë Superenalotto, duke patur në biletë të gjithë ...

Përfundojnë sfidat kualifikuese të Champions League, ja rezultatet
mapo.al Ditën e sotme janë luajtur sfidat e radhës kualifikuese, të vlefshme për kompeticionin më të rëndësishëm euripian, Champions League. Rezultatet Qabarak FK 0-2 APOEL Nicosia Rosenborg 3-1 Maribor Dynamo Kyev 3-3 ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:55
mapo.al Ditën e sotme janë luajtur sfidat e radhës kualifikuese, të vlefshme për kompeticionin më të rëndësishëm euripian, Champions League. Rezultatet Qabarak FK 0-2 APOEL Nicosia Rosenborg 3-1 Maribor Dynamo Kyev 3-3 ...

Aksident pranë QSUT, plagoset një person
mapo.al Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë QSUT. Raportohet se nga përplasja e një automjeti dhe një motorri ka mbetur i plagosur një person, drejtuesi i motorit, i cili fatmirësisht është jashtë ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:53
mapo.al Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë QSUT. Raportohet se nga përplasja e një automjeti dhe një motorri ka mbetur i plagosur një person, drejtuesi i motorit, i cili fatmirësisht është jashtë ...

Gjykata Kushtetuese nuk bëhet funksionale as në shtator
mapo.al Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë kandidaturave, që do ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:19
mapo.al Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë kandidaturave, që do ...

Zjarr masiv në Greqi, avionët e BE-së drejt shtetit fqinj (VIDEO)
mapo.al Një zjarr i madh ka “pushtuar” shtetin fqinj. Mediat greke kanë publikuar pamje nga zonat e shkrumbuara, që kanë rrezikuar jo pak jetët e qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:03
mapo.al Një zjarr i madh ka “pushtuar” shtetin fqinj. Mediat greke kanë publikuar pamje nga zonat e shkrumbuara, që kanë rrezikuar jo pak jetët e qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë ...

Zjarr i madh në Borsh, zjarrfikësja nuk ndërhyn prej terrenit
mapo.al Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:01
mapo.al Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të ...

OSBE gati për të negociuar zgjidhjen e krizës në shtator
mapo.al Zyra e OSBE-së në Vienë mësohet të ketë deklaruar se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Roberto Montella ka një plan për të vizituar kryeqytetin tonë, por formati i vizitës do të varet nga ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:58
mapo.al Zyra e OSBE-së në Vienë mësohet të ketë deklaruar se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Roberto Montella ka një plan për të vizituar kryeqytetin tonë, por formati i vizitës do të varet nga ...

FOTO+VIDEO/ Ky zhytës “i çmendur” luan me peshkaqenin, por…
mapo.al Pierrick Seybald është i patrembur në përpjekjen e tij për të luajtur me një nga krijesat më të rrezikshme të ujërave. Në fakt, zhytësi 34-vjeçar siguron jetesën duke marrë të tjerët për të notuar në detin e ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:49
mapo.al Pierrick Seybald është i patrembur në përpjekjen e tij për të luajtur me një nga krijesat më të rrezikshme të ujërave. Në fakt, zhytësi 34-vjeçar siguron jetesën duke marrë të tjerët për të notuar në detin e ...

U dëbua për drogë, shqiptari rikthehet në itali me mbiemrin e gruas
mapo.al Edhe pse ishte dëbuar nga autoritetet italiane një shqiptar ka hyrë sërish në Itali duke përdorur mbiemrin e gruas. 30-vjeçari me inicalet R.D është arrestuar mbrëmjen e së hënës nga karabinierët e Viterbos. ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:03
mapo.al Edhe pse ishte dëbuar nga autoritetet italiane një shqiptar ka hyrë sërish në Itali duke përdorur mbiemrin e gruas. 30-vjeçari me inicalet R.D është arrestuar mbrëmjen e së hënës nga karabinierët e Viterbos. ...

Do hidhej në det, por sheh poshtë varkës peshkaqenin 5 metra (VIDEO)
mapo.al Një familje nga Massachusetts ndau në internet momentin e tmerrshëm kur ata vunë re një peshkaqen të madh të bardhë që po qarkullonte dhe po notonte pranë barkës së tyre. Sean dhe Serena Colbert, vëlla e motër ...
Mapo | 13-Aug-2019 20:02
mapo.al Një familje nga Massachusetts ndau në internet momentin e tmerrshëm kur ata vunë re një peshkaqen të madh të bardhë që po qarkullonte dhe po notonte pranë barkës së tyre. Sean dhe Serena Colbert, vëlla e motër ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved