ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 17:12

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Top Channel | 14-Aug-2019 15:04
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

“Metës i erdhi rasti në dorë”, Fuga reagon për Pjetrin, sms Bashës
Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Fuga thekson se ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 14:37
Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Fuga thekson se ...

Topalli i “përvishet” keq Bashës: Ja dha mandatin e dytë Ramës për 14 mln eurot e pallatit të tij
Ish-nënkrytarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryqendrës së ...
Top Channel | 14-Aug-2019 14:23
Ish-nënkrytarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryqendrës së ...

Basha: Rama duhet të ikë. Mbijetesa e tij politike lidhet me krimin
“Kush mendon se Rama mund të korrigjohet, është naiv dhe i rrezikshëm”. Kështu deklaroi sot kryetari i PD-së Lulzim Basha, duke këmbëngulur edhe njëherë në largimin e kryeministrit, pasi sipas tij, mbijetesa politike e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 14:10
“Kush mendon se Rama mund të korrigjohet, është naiv dhe i rrezikshëm”. Kështu deklaroi sot kryetari i PD-së Lulzim Basha, duke këmbëngulur edhe njëherë në largimin e kryeministrit, pasi sipas tij, mbijetesa politike e ...

Lista e zezë e Bashës/ 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...
Top Channel | 14-Aug-2019 14:05
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...

Valdrini dhe Aristoteli! Metës i ka ardhur “zogu” në dorë, Basha të garojë në Shkodër
Nga Artan Fuga Unë e mbaj veten shumë liberal kur flitet për jetën e njeriut dhe fatin e tij individual. Në këtë pikëpamje Valdrini në Shkodër, i zgjedhur si kandidat për kryetar bashkie atje nuk ka ndonjë faj. ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 14:48
Nga Artan Fuga Unë e mbaj veten shumë liberal kur flitet për jetën e njeriut dhe fatin e tij individual. Në këtë pikëpamje Valdrini në Shkodër, i zgjedhur si kandidat për kryetar bashkie atje nuk ka ndonjë faj. ...

Basha flet për mercenarët që po përpiqen të lajnë duart me Valdrinin
mapo.al Lideri demokrat Lulzim Basha ishte i ashpër sot jo vetëm me Kryeministrin Rama, por edhe me ata që mbështesin tezën e tij se “Valdrin Pjetri ka përgjegjësi individuale për të shkuarën si trafikant”. Basha tha se ...
Mapo | 14-Aug-2019 14:27
mapo.al Lideri demokrat Lulzim Basha ishte i ashpër sot jo vetëm me Kryeministrin Rama, por edhe me ata që mbështesin tezën e tij se “Valdrin Pjetri ka përgjegjësi individuale për të shkuarën si trafikant”. Basha tha se ...

‘Jo vetëm Pjetri’, Basha: Ja kryebashkiakët e PS të lidhur me krimin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale me krimin. Në një ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 13:51
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale me krimin. Në një ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 13:43
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte ...

Basha akuza Ramës: Pjetrin e doje në Shkodër për të garantuar rrugët e trafikut
Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak. Sipas Bashës, një nga ...
Top Channel | 14-Aug-2019 13:36
Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak. Sipas Bashës, një nga ...

Basha: Rama është i padenjë për qytetin e Shkodrës dhe gjithë Shqipërinë, duhet të iki. Ai shiti Valdrin Pjetrin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge. Në një deklaratë për ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 13:51
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge. Në një deklaratë për ...

Basha: Për Valdrinin, Rama i gatshëm të çonte Shkodrën në përplasje
mapo.al Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”. Basha ...
Mapo | 14-Aug-2019 13:51
mapo.al Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”. Basha ...

Basha: Rama i zhytur në krim, ai duhet të ikë
Lideri demokrat, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama duhet të largohet pasi mbijetesa e tij politike lidhet me krimin. Nga selia blu, Basha akuzoi qeverinë se po punon për interesin e pakicës dhe se ka varfëruar ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 15:22
Lideri demokrat, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama duhet të largohet pasi mbijetesa e tij politike lidhet me krimin. Nga selia blu, Basha akuzoi qeverinë se po punon për interesin e pakicës dhe se ka varfëruar ...

Vodhi pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër
Ndërkohë që Valdrin Pjetri, i zgjedhuri i 30 qershorit për bashkinë e Shkodrës është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, por rrezikon të ndajë rrugët edhe me Partinë Socialiste për shkak të pasaktësive në ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 11:14
Ndërkohë që Valdrin Pjetri, i zgjedhuri i 30 qershorit për bashkinë e Shkodrës është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, por rrezikon të ndajë rrugët edhe me Partinë Socialiste për shkak të pasaktësive në ...

Basha: Përveç Valdrin Pjetrit, këta janë kryebashkiakët socialistë të lidhur me krimin
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se kryeministri Edi Rama e dinte shumë mirë se kush ishte Valdrin Pjetri, që ai e kandidoi për kryetar bashkie në Shkodër me 30 qershor, ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:23
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se kryeministri Edi Rama e dinte shumë mirë se kush ishte Valdrin Pjetri, që ai e kandidoi për kryetar bashkie në Shkodër me 30 qershor, ...

Një mënyrë ligjore interpretimi mbi situatën e paqartë të çështjes “Pjetri”
Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë detyrë të lartë u ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 12:06
Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë detyrë të lartë u ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte qytetar të ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:05
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte qytetar të ...

FOTO LAJM: PD e kalon kohën duke… luajtur Zynga Poker
Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë. Me përjashtim të rastit të denoncimit të Valdrin Pjetrit, ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 12:06
Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë. Me përjashtim të rastit të denoncimit të Valdrin Pjetrit, ...

Volli pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër
Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të ketë probleme me ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 09:42
Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të ketë probleme me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved