ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 20:40

Aforizma dhe thënie nga Sokrati

Aforizma dhe thënie nga Sokrati
“Rënia nuk është një dështim. Dështimi vjen kur qëndroni aty ku keni rënë.” * “Shumica e njerëzve, duke përfshirë veten, jetojnë në një botë të injorancës relative. Ne jemi të kënaqur edhe me atë injorancë, sepse është ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 17:01
“Rënia nuk është një dështim. Dështimi vjen kur qëndroni aty ku keni rënë.” * “Shumica e njerëzve, duke përfshirë veten, jetojnë në një botë të injorancës relative. Ne jemi të kënaqur edhe me atë injorancë, sepse është ...

Thënie dhe aforizma nga John Kennedy
Fali armiqtë e tu, por mos ua harro emrat. Nëse një shoqëri e lirë nuk mund të ndihmojë të shumtët që janë të varfërit, nuk duhet të shpëtojë të paktit që janë të pasurit. Në mungesë organizimi, ligji i xhunglës do të ...
EkonomiaOnline | 13-Aug-2019 23:07
Fali armiqtë e tu, por mos ua harro emrat. Nëse një shoqëri e lirë nuk mund të ndihmojë të shumtët që janë të varfërit, nuk duhet të shpëtojë të paktit që janë të pasurit. Në mungesë organizimi, ligji i xhunglës do të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved