ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:15

Protestë në Skrapar kundër HEC-it, banorët: Projekti na lë pa ujë

Protestë në Skrapar kundër HEC-it, banorët: Projekti na lë pa ujë
Banorët e fshatit Backë në Skrapar janë ngritur në protestë kundër ndërtimit të një hec-i. Ndonëse janë ankuar te firma përgjegjëse, bashkia dhe prefektuara, këta banorë nuk kanë gjetur zgjidhje për shqetësimin e tyre ...
Top Channel | 14-Aug-2019 10:34
Banorët e fshatit Backë në Skrapar janë ngritur në protestë kundër ndërtimit të një hec-i. Ndonëse janë ankuar te firma përgjegjëse, bashkia dhe prefektuara, këta banorë nuk kanë gjetur zgjidhje për shqetësimin e tyre ...

ASH: Qytetarët e Komunës së Tercës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët, përmes një kumtese për media ka reaguar në lidhje me gjendjen e ujit të pijshëm në Komunën e Tearcës. Nga ASH thonë se derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 08:54
Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët, përmes një kumtese për media ka reaguar në lidhje me gjendjen e ujit të pijshëm në Komunën e Tearcës. Nga ASH thonë se derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga ...

ASH: Qytetarët e komunës së Tearcës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Derisa i tërë opinioni publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni i niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...
Shenja | 14-Aug-2019 11:45
Derisa i tërë opinioni publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni i niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...

ASH: Qytetarët e komunës së Tearcës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Derisa i tërë opinioni publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni i niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...
Medial | 14-Aug-2019 11:29
Derisa i tërë opinioni publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni i niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...

Aleanca reagon për kushte të mjerueshme për banorët e Tearcës, pa ujë dhe pa kanalizim
Aleanca për Shqiptarët reagon për gjendjen e rëndë të banorëve të Tearcës. “Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 10:23
Aleanca për Shqiptarët reagon për gjendjen e rëndë të banorëve të Tearcës. “Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen ...

ASH: Qytetarët e Komunës së Tercës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët, përmes një kumtese për media ka reaguar në lidhje me gjendjen e ujit të pijshëm në Komunën e Tearcës. Nga ASH thonë se derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga ...
Arbresh | 14-Aug-2019 09:02
Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët, përmes një kumtese për media ka reaguar në lidhje me gjendjen e ujit të pijshëm në Komunën e Tearcës. Nga ASH thonë se derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga ...

Lëvizja Besa: Autoritetet lokale kanë harruar banorët e fshatit Tearcë
Partia opozitare shqiptare Lëvizja Besa, përmes një kumtese për media thekson se autoritetet kanë harruar banorët e fshatit Tearcë, të cilët ditëve të fundit kanë probleme me ujin e pijshëm. “Për fat të keq sot, ...
Telegrafi | 12-Aug-2019 18:33
Partia opozitare shqiptare Lëvizja Besa, përmes një kumtese për media thekson se autoritetet kanë harruar banorët e fshatit Tearcë, të cilët ditëve të fundit kanë probleme me ujin e pijshëm. “Për fat të keq sot, ...

ASH: Kushte të mjerueshme për banorët e Tearcës, pa ujë dhe pa kanalizim
Aleanca për Shqiptarët reagon për gjendjen e rëndë të banorëve të Tearcës. “Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 00:27
Aleanca për Shqiptarët reagon për gjendjen e rëndë të banorëve të Tearcës. “Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen ...

ASH: Qytetarët e komunës së Tearcës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Tearcë, 14 gusht – Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 00:05
Tearcë, 14 gusht – Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas ...

ASH: Qytetarët e komunës së Tercës të lënë në mëshirën e pushtetit lokal
Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 23:59
Derisa i tërë opinion publik është i kthyer nga krimi dhe korrupsioni të niveleve të larta shtetërore, banorët e komunës së Tearcës përballen me mungesën elementare të jetesës. Kjo komunë që sipas statistikave të vitit ...

Uji në Tearcë ndalohet për pije, mund të përdoret vetëm për çështje teknike
Uji në fshatin Tearcë të Komunës së Tetovës edhe më tej është i ndotur dhe nuk mund të përdoret për pije. Kështu flasin rezultatet nga Qendra e Shëndetit Publik të Tetovës, nga ku njoftojnë se të gjitha rekomandimet e ...
Flaka | 12-Aug-2019 20:34
Uji në fshatin Tearcë të Komunës së Tetovës edhe më tej është i ndotur dhe nuk mund të përdoret për pije. Kështu flasin rezultatet nga Qendra e Shëndetit Publik të Tetovës, nga ku njoftojnë se të gjitha rekomandimet e ...

Lëvizja BESA: ISHP-ja ndalon ujin për pije në Tearcë, të dorëhiqet kryetari i komunës
Shkup, 12 gusht 2019 Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në fshatin Tearcë, të cilët ndalojnë rreptësisht që uji të përdoret për pije sepse është ...
Medial | 12-Aug-2019 17:33
Shkup, 12 gusht 2019 Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në fshatin Tearcë, të cilët ndalojnë rreptësisht që uji të përdoret për pije sepse është ...

Temperaturat mbi 40 gradë, në fshatin shqiptar me famë botërore ka vetëm gjysëm ore ujë në ditë
Lazarati është një nga fshatrat më të njohura shqiptare në të gjithë botën, kjo për shkak të kultivimit të kanabisit. Edhe pse ka marrë famë, 2800 banorët në këto ditë më të nxehtin ekstrem po vuajnë mungesën e ujit të ...
Gazeta Express | 12-Aug-2019 16:55
Lazarati është një nga fshatrat më të njohura shqiptare në të gjithë botën, kjo për shkak të kultivimit të kanabisit. Edhe pse ka marrë famë, 2800 banorët në këto ditë më të nxehtin ekstrem po vuajnë mungesën e ujit të ...

Problemi me ujin në Tearcë, Lëvizja BESA kërkon dorëheqjen e kryetarit të komunës
Lëvizja BESA ka shprehur shqetësime lidhur me problemet me ujin të banorëve të vendbanimeve të komunës së Tearcës. “Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në ...
Ina-Online | 12-Aug-2019 16:03
Lëvizja BESA ka shprehur shqetësime lidhur me problemet me ujin të banorëve të vendbanimeve të komunës së Tearcës. “Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në ...

Problemet me ujin në Tearcë, “BESA” kërkon dorëheqjen e kryetarit të Komunës
“Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në fshatin Tearcë, të cilët ndalojnë reptësisht që uji të përdoret për pije sepse është infektuar me fekale. Gjithë ...
TetovaSot | 12-Aug-2019 16:03
“Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka publikuar analizat për ujin e pijshëm në fshatin Tearcë, të cilët ndalojnë reptësisht që uji të përdoret për pije sepse është infektuar me fekale. Gjithë ...

Uji në Tearcë është i ndotur me fekale
Qendra e Shëndetit Publik Tetovë vërtetoi se uji në fshatrat e Tearcës, Gllogjë dhe Përshevc nuk është i pijshëm. Nga Qendra e Shëndetit Publik rekomandojnë që në këto tre fshatra të mos përdoret uji për pije dhe as për ...
Telegrafi | 12-Aug-2019 14:36
Qendra e Shëndetit Publik Tetovë vërtetoi se uji në fshatrat e Tearcës, Gllogjë dhe Përshevc nuk është i pijshëm. Nga Qendra e Shëndetit Publik rekomandojnë që në këto tre fshatra të mos përdoret uji për pije dhe as për ...

Në disa fshatra të Tearcës uji i ndotur, banorët vështirë po përballojnë të nxehtin afrikan!
Qendra e Shëndetit Publik në Tetovë ka bërë të ditur se uji është i ndotur në disa fshatra të komunës së Tearcës dhe se nuk duhet të konsumohet nga qytetarët e këtyre vendbanimeve. Ilia Iliovski nga kjo Qendër njoftoi ...
Ina-Online | 12-Aug-2019 16:01
Qendra e Shëndetit Publik në Tetovë ka bërë të ditur se uji është i ndotur në disa fshatra të komunës së Tearcës dhe se nuk duhet të konsumohet nga qytetarët e këtyre vendbanimeve. Ilia Iliovski nga kjo Qendër njoftoi ...

Uji në Tearcë është i ndotur me fekale
Qendra e Shëndetit Publik Tetovë vërtetoi se uji në fshatrat e Tearcës, Gllogjë dhe Përshevc nuk është i pijshëm. Nga Qendra e Shëndetit Publik rekomandojnë që në këto tre fshatra të mos përdoret uji për pije dhe as për ...
Arbresh | 12-Aug-2019 14:46
Qendra e Shëndetit Publik Tetovë vërtetoi se uji në fshatrat e Tearcës, Gllogjë dhe Përshevc nuk është i pijshëm. Nga Qendra e Shëndetit Publik rekomandojnë që në këto tre fshatra të mos përdoret uji për pije dhe as për ...

Uji në Tearcë ndalohet për pije, mund të përdoret vetëm për çështje teknike
Uji në fshatin Tearcë të Komunës së Tetovës edhe më tej është i ndotur dhe nuk mund të përdoret për pije. Kështu flasin rezultatet nga Qendra e Shëndetit Publik të Tetovës, nga ku njoftojnë se të gjitha rekomandimet e ...
Alsat-M | 12-Aug-2019 13:43
Uji në fshatin Tearcë të Komunës së Tetovës edhe më tej është i ndotur dhe nuk mund të përdoret për pije. Kështu flasin rezultatet nga Qendra e Shëndetit Publik të Tetovës, nga ku njoftojnë se të gjitha rekomandimet e ...

Rezultatet e ISHP-së: Uji i Tearcës i papijshëm, i përzier me fekale
Uji i Komunës së Tearcës në Maqedoninë e Veriut paraqet rrezik për shëndetin e banorëve, ai është i pa pijshëm. Këtë e thonë rezultatet e dala nga Instituti i Shëndetit Publik. Sipas rezultateve, çdo përdorim i ujit ...
Gazeta Observer | 12-Aug-2019 12:49
Uji i Komunës së Tearcës në Maqedoninë e Veriut paraqet rrezik për shëndetin e banorëve, ai është i pa pijshëm. Këtë e thonë rezultatet e dala nga Instituti i Shëndetit Publik. Sipas rezultateve, çdo përdorim i ujit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved