ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 21:36

Referimi i Vladimir Marës në KLP, për mosveprim në ekstradimin e Nazer Seitajt

Referimi i Vladimir Marës në KLP, për mosveprim në ekstradimin e Nazer Seitajt
Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e referoi atë për vlerësim etik dhe profesional në lidhje me rolin në ekstradimin e Nazer ...
GazetaTema | 13-Aug-2019 20:40
Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e referoi atë për vlerësim etik dhe profesional në lidhje me rolin në ekstradimin e Nazer ...

Biznesi i bashkëshortit dhe mangësitë profesionale i dhanë fund karrierës së Alketa Nushit
Sipas vendimit të KPK-së që e shkarkoi nga detyra, drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, Alketa Nushi ka cënuar besimin e publikut tek drejtësia, kryesisht për sa i takon aspektit etiko-profesional. Nga ...
GazetaTema | 13-Aug-2019 19:52
Sipas vendimit të KPK-së që e shkarkoi nga detyra, drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, Alketa Nushi ka cënuar besimin e publikut tek drejtësia, kryesisht për sa i takon aspektit etiko-profesional. Nga ...

Prokurori i Krimeve të Rënda “në fije të perit”, pas ekstradimit të Nazer Seitajt
Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e referoi atë për vlerësim etik dhe profesional në lidhje me rolin në ekstradimin e Nazer ...
Gazeta Dita | 13-Aug-2019 23:15
Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e referoi atë për vlerësim etik dhe profesional në lidhje me rolin në ekstradimin e Nazer ...

Vetting dhe rivlerësim në KLP, çfarë roli pati Vladimir Mara në ekstradimin e ‘financierit’ të Habilajve
Më 14 qershor, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli konfirmimin në detyrë të prokurorit të Krimeve të Rënda, Vladimir Mara, së bashku me vendimin për ta dërguar atë për vlerësim etik dhe profesional pranë ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 21:49
Më 14 qershor, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli konfirmimin në detyrë të prokurorit të Krimeve të Rënda, Vladimir Mara, së bashku me vendimin për ta dërguar atë për vlerësim etik dhe profesional pranë ...

Referimi i Vladimir Marës në KLP, për mosveprim në ekstradimin e Nazer Seitajt
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e ...
Reporter | 13-Aug-2019 19:44
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara e kaloi me lehtësi testin e pasurisë dhe atë të pastërtisë së figurës, por KPK e ...

Shkarkimi i prokurorit Eugen Beçi, jo prej videos së “komplotit Doshi”
Aleksandra Bogdani Në vitin 2015, Eugen Beçi – drejtues në atë kohë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, u vendos në qendër të debatit publik pas publikimit të një videoje ku ai shfaqej përkrah Fation Skënderit, i dënuar ...
Mapo | 12-Aug-2019 21:03
Aleksandra Bogdani Në vitin 2015, Eugen Beçi – drejtues në atë kohë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, u vendos në qendër të debatit publik pas publikimit të një videoje ku ai shfaqej përkrah Fation Skënderit, i dënuar ...

Biznesi i bashkëshortit dhe mangësitë profesionale i dhanë fund karrierës së Alketa Nushit
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Sipas vendimit të KPK-së që e shkarkoi nga detyra, drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, Alketa Nushi ka ...
Reporter | 13-Aug-2019 19:37
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Sipas vendimit të KPK-së që e shkarkoi nga detyra, drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, Alketa Nushi ka ...

Gara për në Gjykatën e Lartë, përfundon faza e verifikimit në vetting (Ja kandidatët)
Pas zyrtarizimit të 22 kandidatëve që garojnë për 3 vende në Gjykatën e Lartë, KLGJ nisi menjëherë Vettingun për ta, me miratimin e relatorëve. Burime zyrtare pranë Prokurorisë së Përgjithshme, por edhe Këshillit të ...
Lexo | 13-Aug-2019 11:30
Pas zyrtarizimit të 22 kandidatëve që garojnë për 3 vende në Gjykatën e Lartë, KLGJ nisi menjëherë Vettingun për ta, me miratimin e relatorëve. Burime zyrtare pranë Prokurorisë së Përgjithshme, por edhe Këshillit të ...

Videoja e “komplotit Doshi”, pa rol në shkarkimin e prokurorit Eugen Beci: E djeg heqja e vizës amerikane
Vendimi i arsyetuar i KPK-së tregon se prokurori Eugen Beci i shpëtoi penalizimit për videon e të ashtuquajturit “komploti Doshi”, por u dogj nga mosdeklarimi i heqjes së vizës amerikane si dhe nga problemet e shumta të ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 19:43
Vendimi i arsyetuar i KPK-së tregon se prokurori Eugen Beci i shpëtoi penalizimit për videon e të ashtuquajturit “komploti Doshi”, por u dogj nga mosdeklarimi i heqjes së vizës amerikane si dhe nga problemet e shumta të ...

Çfarë roli pati videoja e “komplotit Tom Doshi” në shkarkimin e prokurorit Eugen Beçi
Në vitin 2015, Eugen Beçi – drejtues në atë kohë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, u vendos në qendër të debatit publik pas publikimit të një videoje ku ai shfaqej përkrah Fation Skënderit, i dënuar për trafik ...
Gazeta Express | 12-Aug-2019 20:33
Në vitin 2015, Eugen Beçi – drejtues në atë kohë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, u vendos në qendër të debatit publik pas publikimit të një videoje ku ai shfaqej përkrah Fation Skënderit, i dënuar për trafik ...

Videoja e “komplotit Doshi”, pa rol në shkarkimin e prokurorit Eugen Beçi
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i arsyetuar i KPK-së tregon se prokurori Eugen Beçi i shpëtoi penalizimit për videon e të ashtuquajturit “komploti ...
Reporter | 12-Aug-2019 19:28
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i arsyetuar i KPK-së tregon se prokurori Eugen Beçi i shpëtoi penalizimit për videon e të ashtuquajturit “komploti ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved