ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 02:39

I vazhdohet paraburgimi Boki 13 edhe për 30 ditë tjera

I vazhdohet paraburgimi Boki 13 edhe për 30 ditë tjera
Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit dhe vlerësimit të ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 15:20
Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit dhe vlerësimit të ...

Lile Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Haraçi”
Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë para gazetarëve. ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 14:42
Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë para gazetarëve. ...

Pendarovski demanton Prokurorinë: Kërkojmë zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”
Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve. Nga Kabineti ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 13:50
Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve. Nga Kabineti ...

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori
Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova, sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk zbuloi detaje për ...
Arbresh | 13-Aug-2019 22:01
Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova, sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk zbuloi detaje për ...

(VIDEO) Prokurorja Stefanova pesë orë dëshmoi për rastin “Zhvatja”
Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova. Ajo u iku gazetarëve edhe gjatë gjykimit të djeshëm në rastin Titanik ...
Shenja | 13-Aug-2019 17:56
Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova. Ajo u iku gazetarëve edhe gjatë gjykimit të djeshëm në rastin Titanik ...

(VIDEO) Prokuroria i reagon Pendarovskit, kundërpërgjigjet presidenca
Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana e politikanëve. Duke ju referuar deklaratës së një ditë më parë të ...
Shenja | 13-Aug-2019 17:56
Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana e politikanëve. Duke ju referuar deklaratës së një ditë më parë të ...

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe se nuk do të ...
Alsat-M | 13-Aug-2019 16:25
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe se nuk do të ...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent
Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e vetëdijshme për ...
Arbresh | 13-Aug-2019 16:18
Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e vetëdijshme për ...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”
VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit. Igor ...
Alsat-M | 13-Aug-2019 15:57
VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit. Igor ...

I vazhdohet paraburgimi Boki 13 edhe për 30 ditë tjera
Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit dhe vlerësimit të ...
Albportali | 13-Aug-2019 15:50
Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit dhe vlerësimit të ...

Prokurorja Stefanova dëshmon për rastin “Reket”
Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ishte e përmbajtur. ...
Alsat-M | 13-Aug-2019 15:43
Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ishte e përmbajtur. ...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent
Shkup, 13 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Zhvatja”. “Jam ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 15:35
Shkup, 13 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Zhvatja”. “Jam ...

Vazhdon arresti për Bojan Jovanovskin dhe Zoran Mileskin
Shkup, 13 gusht – Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski të dyshuar në rastin “Reket”, do të mbeten në arrest edhe 30 ditë. “Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Penale – Shkup duke proceduruar sipas propozimit të ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 15:35
Shkup, 13 gusht – Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski të dyshuar në rastin “Reket”, do të mbeten në arrest edhe 30 ditë. “Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Penale – Shkup duke proceduruar sipas propozimit të ...

Nis “furtuna” në M. e Veriut,zyrtari i parë që dëshmon për ‘Zhvatjen’
Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase. Prokurorja ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 17:44
Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase. Prokurorja ...

Prokuroria reagon ndaj deklaratave të Pendarovskit për rastin “Haraçi”
Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese për media ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Haraçi”. Nga PTHP thonë se nuk është koha për sulme ndaj ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 11:42
Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese për media ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Haraçi”. Nga PTHP thonë se nuk është koha për sulme ndaj ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec
Nga Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- ...
Gazeta Observer | 13-Aug-2019 15:17
Nga Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- ...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent
Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e vetëdijshme për ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 15:17
Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e vetëdijshme për ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec
Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13 dhe Zoran ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 15:17
Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13 dhe Zoran ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec
Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke vepruar në bazë të propozimit të Prokurorisë ...
Shenja | 13-Aug-2019 15:11
Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke vepruar në bazë të propozimit të Prokurorisë ...

Prokurorët hetojnë prokurorët
Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur me emrin ...
Gazeta Observer | 13-Aug-2019 15:10
Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur me emrin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved