ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 00:26

Eroll Salihu para fillimit të sezonit ri: Ekipet të luajnë futboll dhe të mos bëjnë politikë

Eroll Salihu para fillimit të sezonit ri: Ekipet të luajnë futboll dhe të mos bëjnë politikë
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do t’i lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 15:45
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do t’i lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...

Flamurtari-Prishtina, dueli i kryeqytetit do të zhvillohet të shtunën
Dy ekipet e kryeqytetit do të luajn ndeshjen e parë për këtë sezonë në Superligë. Ndeshja do të zhvillohet të shtunën nga ora 17:00, në stadiumin e Flamurtarit. Ndeshja në mes këtyre dy ekipeve jo rrallë herë ka qenë ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 23:03
Dy ekipet e kryeqytetit do të luajn ndeshjen e parë për këtë sezonë në Superligë. Ndeshja do të zhvillohet të shtunën nga ora 17:00, në stadiumin e Flamurtarit. Ndeshja në mes këtyre dy ekipeve jo rrallë herë ka qenë ...

Trajneri i Fenerbahces për emisionin ‘Qejfi më i madh se Stambolli’: Jam me origjinë kosovare
Sot në ambientet e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, si dhe për Superligën dhe Ligën e Parë të Juniorëve dhe Superligën e Kadetëve. Në bazë të numrave të tërhequr nga ...
GazetaBlic | 13-Aug-2019 17:33
Sot në ambientet e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, si dhe për Superligën dhe Ligën e Parë të Juniorëve dhe Superligën e Kadetëve. Në bazë të numrave të tërhequr nga ...

FFK hedh shortin për Ligën e Dytë
Liga e Dytë e Kosovës, këtë sezon do të jetë unike e përbërë prej 16 skuadrave, e krijuar nga ekipet që në edicionin e fundit kanë përfunduar deri në vendin e tetë në dy grupet, A dhe B. Njoftimi i plotë i FFK-së: Sot ...
Lajminet | 13-Aug-2019 16:40
Liga e Dytë e Kosovës, këtë sezon do të jetë unike e përbërë prej 16 skuadrave, e krijuar nga ekipet që në edicionin e fundit kanë përfunduar deri në vendin e tetë në dy grupet, A dhe B. Njoftimi i plotë i FFK-së: Sot ...

Orari i ndeshjeve të javës së parë në IPKO Superligë
Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e parë të IPKO Superligës që nis këtë fundjavë.
Kosova Press | 14-Aug-2018 12:41
Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e parë të IPKO Superligës që nis këtë fundjavë.

Orari i ndeshjeve të javës së parë në IPKO Superligë
Edicioni 2019/20 i Superligës së Kosovës në futboll nis këtë fundjavë, dhe qysh në javën e parë do të ketë duele interesante. Feronikeli futet këtë edicion me synimin për të ruajtur titullin e kampionit, dhe në ...
Lajminet | 13-Aug-2019 14:03
Edicioni 2019/20 i Superligës së Kosovës në futboll nis këtë fundjavë, dhe qysh në javën e parë do të ketë duele interesante. Feronikeli futet këtë edicion me synimin për të ruajtur titullin e kampionit, dhe në ...

Orari i plotë i javë së parë të Superligës së Kosovës
Tashmë është bërë e ditur edhe orari i javës së parë në Superligë. Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën kurse tri të tjera të dielën. Kampioni, Feronikeli të shtunën luan ndaj Drenicës derbin rajonal. Kurse po të ...
InFokusi | 13-Aug-2019 13:50
Tashmë është bërë e ditur edhe orari i javës së parë në Superligë. Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën kurse tri të tjera të dielën. Kampioni, Feronikeli të shtunën luan ndaj Drenicës derbin rajonal. Kurse po të ...

Këtë fundjavë kthehet Superliga: Orari i ndeshjeve
Pas një periudhe pushimi dhe fazës përgatitore, sezoni i ri i Ipko Superligës së Kosovës do të nisë të shtunën. Qysh në xhiron e parë të kampionatit kosovar do të ketë përballje mjaft interesante. Të gjitha ndeshjet do ...
Kosova Sot | 13-Aug-2019 13:37
Pas një periudhe pushimi dhe fazës përgatitore, sezoni i ri i Ipko Superligës së Kosovës do të nisë të shtunën. Qysh në xhiron e parë të kampionatit kosovar do të ketë përballje mjaft interesante. Të gjitha ndeshjet do ...

FFK e gatshme për stinorin e ri, Salihu ka një mesazh për klubet
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do ti lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...
InFokusi | 13-Aug-2019 13:32
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do ti lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...

Këtë fundjavë kthehet Superliga: Orari i ndeshjeve
Pas një periudhe pushimi dhe fazës përgatitore, sezoni i ri i Ipko Superligës së Kosovës do të nisë të shtunën. Qysh në xhiron e parë të kampionatit kosovar do të ketë përballje mjaft interesante. Të gjitha ndeshjet do ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 13:32
Pas një periudhe pushimi dhe fazës përgatitore, sezoni i ri i Ipko Superligës së Kosovës do të nisë të shtunën. Qysh në xhiron e parë të kampionatit kosovar do të ketë përballje mjaft interesante. Të gjitha ndeshjet do ...

Salihu flet për Superligën, “Jemi shteti më i varfër në Evropë”
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do ti lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 13:24
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës. Evropa, transferimet, faza përgatitore dhe shumë gjëra të tjera do ti lënë vend garës së Superligës së Kosovës që pritet të ...

FFK e gatshme për stinorin e ri, Salihu ka një mesazh për klubet
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës.
Kosova Press | 13-Aug-2019 13:20
Kanë mbetur më pak se 1 javë deri tek fillimi i stinorit të ri në Superligën e Kosovës.

Roma në mungesë të mbrojtëseve, Lovren bën gati valixhen
Kampionati elitar numër 21 pas luftës hap siparin me ndeshjet e këtij vikendi. Tri ndeshje priten të zhvillohen ditën e shtunë dhe tri të tjera ditën e diel, ndërkohë që mediumi “Super Sport Kosova” që ka fituar të ...
GazetaBlic | 13-Aug-2019 13:20
Kampionati elitar numër 21 pas luftës hap siparin me ndeshjet e këtij vikendi. Tri ndeshje priten të zhvillohen ditën e shtunë dhe tri të tjera ditën e diel, ndërkohë që mediumi “Super Sport Kosova” që ka fituar të ...

Caktohet orari i javës së parë në Superligën e Kosovës: Tri ndeshje të shtunën, tri të dielën
Kanë mbetur edhe pak ditë që të fillojë edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll, raporton Zëri.info. Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje ndërsa në ditën e diele, do të zhvillohen po aq ndeshje. Kampioni ...
Zeri | 13-Aug-2019 13:17
Kanë mbetur edhe pak ditë që të fillojë edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll, raporton Zëri.info. Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje ndërsa në ditën e diele, do të zhvillohen po aq ndeshje. Kampioni ...

Flamurtari - Prishtina, caktohet orari i ndeshjes së javës së parë në Superligë
Tashmë është caktuar orari i javës së parë të Superligës së Kosovës në futboll. Që në javën e parë do të përballen rivalët nga kryeqyteti, shkruan Zëri.info. Kuqezinjtë e Flamurtarit i presin bardhekaltrit e Prishtinës ...
Zeri | 13-Aug-2019 13:12
Tashmë është caktuar orari i javës së parë të Superligës së Kosovës në futboll. Që në javën e parë do të përballen rivalët nga kryeqyteti, shkruan Zëri.info. Kuqezinjtë e Flamurtarit i presin bardhekaltrit e Prishtinës ...

Rikthehet, të shtunën, Superliga e Kosovës, ja orari i ndeshjeve
Edicioni 2019/20 në Superligën e Kosovës do të fillojë të shtunën më 17 gusht. Java e parë do të sjellë dy derbi lokal, Flamurtari – Prishtina dhe Feronikeli – Drenica. Ky është orari i xhiros së parë: E shtunë 17 gusht ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 13:06
Edicioni 2019/20 në Superligën e Kosovës do të fillojë të shtunën më 17 gusht. Java e parë do të sjellë dy derbi lokal, Flamurtari – Prishtina dhe Feronikeli – Drenica. Ky është orari i xhiros së parë: E shtunë 17 gusht ...

Orari i javës së parë në Superligë: Tri ndeshje të shtunën dhe po aq të dielën
Kampionati i ri futbollistik i Kosovës do të startojë gjatë kësaj fundjave, ku pritet të zhvillohen gjashtë ndeshjet e para. Të shtunën është planifikuar të luhen tri ndeshje dhe të nesërmen, ditën e diele, do të ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 12:50
Kampionati i ri futbollistik i Kosovës do të startojë gjatë kësaj fundjave, ku pritet të zhvillohen gjashtë ndeshjet e para. Të shtunën është planifikuar të luhen tri ndeshje dhe të nesërmen, ditën e diele, do të ...

Flamurtari hyn në Superligë, arrin marrëveshje me Ministrinë e Financave
Flamurtari ishte skuadra e fundit që u licensua për të qenë pjesë e Superligës edhe të këtij sezoni.
Top Channel | 12-Aug-2019 21:31
Flamurtari ishte skuadra e fundit që u licensua për të qenë pjesë e Superligës edhe të këtij sezoni.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved