ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 01:23

Thaçi: Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate

Thaçi: Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate
“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë”, tha presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, duke theksuar se asnjë gjykatë, as vendore, ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 16:54
“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë”, tha presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, duke theksuar se asnjë gjykatë, as vendore, ...

Ftesat e Speciales, Vasili: Po Edita Tahirin kur do e thërrasin?
Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 16:54
Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ...

Specialja ftesë Krasniqit,Veseli:Djemtë tanë do dalin më të fortë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ftesa që iu ka shkuar ish-komandantëve dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së është një sfidë e madhe e popullit të Kosovës. Veseli ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 15:52
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ftesa që iu ka shkuar ish-komandantëve dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së është një sfidë e madhe e popullit të Kosovës. Veseli ...

Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 20:05
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...

Veseli reagon për ftesat e reja të Speciales për Jakup Krasniqin dhe Sokol Bashotën
Kryetari i Kuvendit njëherësh kreu i PDK-së Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të reja që Gjykata Speciale ka lëshuar për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:58
Kryetari i Kuvendit njëherësh kreu i PDK-së Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të reja që Gjykata Speciale ka lëshuar për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol ...

Kosovë, Gjykata Speciale fton edhe Jakup Krasniqin
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t'u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë
Top Channel | 20-Jul-2019 12:17
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t'u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë

Jakup Krasniqi ftohet në Hagë
Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, tha të shtunën se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur më 24 korrik, por nuk e bëri të qartë se në çfarë ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 12:50
Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, tha të shtunën se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur më 24 korrik, por nuk e bëri të qartë se në çfarë ...

Thaçi: Jakup Krasniqi e ka mbrojtur popullin, duke luftuar për çlirimin e vendit
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë. Thaçi përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka shkruar se Jakup ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:09
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë. Thaçi përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka shkruar se Jakup ...

Hoxhaj thotë se Zyrapi dhe Krasniqi do ta dëshmojnë pastërtinë e luftës, nuk përmend Haradinajn
Zëvendëskryetari i PDK-së dhe zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj ka reaguar sot pas ftesës së Speciales për këshilltarin e presidentit Thaçi, Bislim Zyrapin dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:03
Zëvendëskryetari i PDK-së dhe zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj ka reaguar sot pas ftesës së Speciales për këshilltarin e presidentit Thaçi, Bislim Zyrapin dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ...

Nënkryetari i AAK-së: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 20:58
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...

Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...
Arbresh | 20-Jul-2019 20:58
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...

Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...
Zeri | 20-Jul-2019 20:33
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...

Ali Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...
Indeks Online | 20-Jul-2019 19:52
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...

Ali Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...
Kosova Press | 20-Jul-2019 19:49
Nënkryetari i AAK-së, Ali Berisha ka theksuar se ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Jakup Krasniqin, është edhe një tjetër fabrikim i mendësisë serbe si agresor dhe nxitës i shumë luftërave në Ballkan ndaj ...

Analistët politikë thonë se vendi duhet të shkoj në zgjedhje brenda dy muajve
Ftesa e kryeministrit Ramush Haradinaj nga Prokurori i Specializuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit si ish- komandant i Ushtrisë Çlirimtare (UÇK) të zonës së Dukagjinit dhe dorëheqja e tij nga posti i të ...
Arbresh | 20-Jul-2019 19:26
Ftesa e kryeministrit Ramush Haradinaj nga Prokurori i Specializuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit si ish- komandant i Ushtrisë Çlirimtare (UÇK) të zonës së Dukagjinit dhe dorëheqja e tij nga posti i të ...

Thaçi reagon edhe për ftesën e Speciales për Krasniqin: Si në luftë, sërish do të dalim fitimtarë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi të publikuar në faqen e tij zyrtare Facebook ka komentuar ftesën nga Gjykata Speciale që iu bë ish-kryekuvendarit, Jakup Krasniqi. Thaçi shkruan se ...
Albportali | 20-Jul-2019 19:17
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi të publikuar në faqen e tij zyrtare Facebook ka komentuar ftesën nga Gjykata Speciale që iu bë ish-kryekuvendarit, Jakup Krasniqi. Thaçi shkruan se ...

Veseli: Ftesat e Speciales një goditje, por do e kapërcejmë me kurajo dhe nder
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari kombëtare në trojet e veta shekullore të Kosovës, është një ndër kapitujt më të ...
Albportali | 20-Jul-2019 19:03
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari kombëtare në trojet e veta shekullore të Kosovës, është një ndër kapitujt më të ...

Veseli për ftesat e Speciale: Kjo është një goditje për bashkëluftëtarët e mi – jam i sigurt se do ta kapërcejnë këtë sfidë
Kadri Veseli ka reaguar edhe një herë për ftesat që tashmë kanë ardhur në drejtim të ish-luftëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari ...
Shenja | 20-Jul-2019 18:19
Kadri Veseli ka reaguar edhe një herë për ftesat që tashmë kanë ardhur në drejtim të ish-luftëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari ...

Veseli për ftesat e Speciale: Kjo është një goditje për bashkëluftëtarët e mi – jam i sigurt se do ta kapërcejnë këtë sfidë
Kadri Veseli ka reaguar edhe një herë për ftesat që tashmë kanë ardhur në drejtim të ish-luftëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari ...
Portalb | 20-Jul-2019 18:02
Kadri Veseli ka reaguar edhe një herë për ftesat që tashmë kanë ardhur në drejtim të ish-luftëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e krenari ...

Veseli sot në konferencë, a do të kërkojë Kryeministër të ri apo zgjedhje
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...
InFokusi | 20-Jul-2019 17:47
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved