ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 23:31

Jari propozon strategjinë se si të shpëtojnë PD-nw përmes Bindjes Demokratike

Jari propozon strategjinë se si të shpëtojnë PD-nw përmes Bindjes Demokratike
Jari ka vrarë mendje gjatë këto ditë, për të kuptuar se si mund të dalin nga kjo krizë. Nga gjithë skenarët që i shkojnë në mendje, ai duket se më i vendosur ka mbetur tek skenari i Bindjes Demokratike. Për këtë, ka ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 19:19
Jari ka vrarë mendje gjatë këto ditë, për të kuptuar se si mund të dalin nga kjo krizë. Nga gjithë skenarët që i shkojnë në mendje, ai duket se më i vendosur ka mbetur tek skenari i Bindjes Demokratike. Për këtë, ka ...

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 18:35
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 17:12
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 12:45
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Rrëmujëhane, s’pati zgjedhje
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:56
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...

A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.
Top Channel | 18-Jul-2019 11:50
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.

Gënjeshtra e padobishme dhe e rrezikshme e 13 tetorit, e Ilir Metës dhe Lulzim Bashës
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:47
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...

“30 qershori”, Meta: Ndërkombëtarët mund të thonë “gomari fluturon”
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:29
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Demonstrim i rrëmujëhanes…
Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos për të drejtuar bashkinë e Durrësit. “ Çdo proces gjyqësor që vazhdon të zhvillohet është ...
Lapsi | 18-Jul-2019 13:06
Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos për të drejtuar bashkinë e Durrësit. “ Çdo proces gjyqësor që vazhdon të zhvillohet është ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Jo përpara 17-18 tetorit
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 01:23
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...
Dritare | 18-Jul-2019 22:12
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse nuk gjejmë zgjidhje përpara 17-18 tetori, s’kalojëm provimin e vjeshtës
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Top Channel | 18-Jul-2019 11:25
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Jo përpara 17-18 tetorit
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Flaka | 18-Jul-2019 21:04
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
Dritare | 18-Jul-2019 20:24
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...
Lexo | 18-Jul-2019 19:55
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...

‘Këto ndodhin nëpër piktura jo në politikë’/ Meta tjetër ultimatum: Do ngeli pa zgjedhje gjithëpërfshirëse
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...
Telegraf | 18-Jul-2019 11:36
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...

Kujt i duhet këmbim karrigesh Rama-Basha pa u zhbërë 2008-a?
DITA e ka ngritur në mënyrë të përsëritur domosdoshmërinë e zhbërjes së atentatit kushtetues Rama-Berisha të 2008-s. Analistët dhe bashkëpunëtorët e gazetës, kryeredaktori në editoriale të ndryshme, të ftuarit në ...
Gazeta Dita | 18-Jul-2019 18:59
DITA e ka ngritur në mënyrë të përsëritur domosdoshmërinë e zhbërjes së atentatit kushtetues Rama-Berisha të 2008-s. Analistët dhe bashkëpunëtorët e gazetës, kryeredaktori në editoriale të ndryshme, të ftuarit në ...

Gënjeshtra e padobishme dhe e rrezikshme e 13 tetorit, e Ilir Metës dhe Lulzim Bashës
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...
Dritare | 18-Jul-2019 18:26
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...

Meta-Ramës: Nëse 13 ka dalë ters në filxhan, e ndryshojmë, por jo para 17-18 tetorit
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...
Dritare | 18-Jul-2019 18:26
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi/ Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
Lexo | 18-Jul-2019 17:13
Nga Skënder Minxhozi/ Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved