ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 20:32

Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 12:45
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Rrëmujëhane, s’pati zgjedhje
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:56
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...

“Ilir Meta po kërkon publikisht pazar”
Nga Alfred Peza Ilir Meta po kërkon publikisht pazar dhe jo një negociatë për datë të re zgjedhjesh në vend të 13 tetorit. Sepse vetëm ai nuk e paska mësuar ende, se zgjedhjet përfunduan më 30 Qershor dhe se të tjerat, ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 12:36
Nga Alfred Peza Ilir Meta po kërkon publikisht pazar dhe jo një negociatë për datë të re zgjedhjesh në vend të 13 tetorit. Sepse vetëm ai nuk e paska mësuar ende, se zgjedhjet përfunduan më 30 Qershor dhe se të tjerat, ...

Gënjeshtra e padobishme dhe e rrezikshme e 13 tetorit, e Ilir Metës dhe Lulzim Bashës
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:47
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse nuk gjejmë zgjidhje përpara 17-18 tetori, s’kalojëm provimin e vjeshtës
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Top Channel | 18-Jul-2019 11:25
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

“30 qershori”, Meta: Ndërkombëtarët mund të thonë “gomari fluturon”
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:29
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...

Meta: Negocioj 13 tetorin, por mos ngelemi në provimin e vjeshtës
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:17
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...

Meta i përgjigjet Ramës: Jam fleksibël, e rishikojmë 13 tetorin
mapo.al Presidenti Ilir Meta reagoi një ditë pas Kryeministri Rama tha se nuk e njoh 13 tetorin si datë të zgjedhjeve lokale. Presidenti Ilir Meta u shpreh “kam përshtypjen se kryeministri e percepton ndoshta si datë ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:19
mapo.al Presidenti Ilir Meta reagoi një ditë pas Kryeministri Rama tha se nuk e njoh 13 tetorin si datë të zgjedhjeve lokale. Presidenti Ilir Meta u shpreh “kam përshtypjen se kryeministri e percepton ndoshta si datë ...

‘Këto ndodhin nëpër piktura jo në politikë’/ Meta tjetër ultimatum: Do ngeli pa zgjedhje gjithëpërfshirëse
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...
Telegraf | 18-Jul-2019 11:36
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...

Ilir Meta: Jam fleksibël ta rishikoj 13 tetorin, kjo krizë do vazhdojë të përshkallëzohet. Ndërkombëtarët na thonë fluturon gomari, po ne jemi vendi i shqiponjave
Pas reagimeve ndërkombëtare, presidenti Ilir Meta shprehet se mund të tërhiqet nga dekreti për të zhvilluar zgjedhje më 13 tetor. Teksa komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nuk e njihte 13 tetorin ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:16
Pas reagimeve ndërkombëtare, presidenti Ilir Meta shprehet se mund të tërhiqet nga dekreti për të zhvilluar zgjedhje më 13 tetor. Teksa komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nuk e njihte 13 tetorin ...

Ilir Meta, ose ëndrrat e një nate vere për 13 tetorin!
Nga Alfred Peza “Ëndrra e një nate vere” është një nga komeditë më të njohura, të Shekspirit, e ajo nuk ka asnjë lidhje me ato që ka nisur të shohë Ilir Meta, duke na i treguar në mëngjes në facebook, ose në konferencat ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:14
Nga Alfred Peza “Ëndrra e një nate vere” është një nga komeditë më të njohura, të Shekspirit, e ajo nuk ka asnjë lidhje me ato që ka nisur të shohë Ilir Meta, duke na i treguar në mëngjes në facebook, ose në konferencat ...

Meta: Kriza zgjidhet me zgjedhje gjithëpërfshirëse, gati të negociojë edhe 13 tetorin
Nga Xhafzotaj ku inspektoi një biznes, Presidenti Meta bëri apel që klasa politike ne vend të gjeje një formulë për kapërcimin e krizës që sipas tij ka përfshirë vendin. Ai tha se zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishin të ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 11:21
Nga Xhafzotaj ku inspektoi një biznes, Presidenti Meta bëri apel që klasa politike ne vend të gjeje një formulë për kapërcimin e krizës që sipas tij ka përfshirë vendin. Ai tha se zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishin të ...

Presidenti Meta i jep tjetër afat Ramës për zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 11:40
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Meta: Negocioj 13 Tetorin por kam shqetësim 17-18 Tetorin
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...
ABCNews | 18-Jul-2019 11:48
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...

Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit
Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do të zhvillohen ...
Lapsi | 18-Jul-2019 11:40
Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do të zhvillohen ...

Situata/ Basha me aleatët takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE
AUSTRI Duket se situata politike në Shqipëri ka çuar në Vjenë kryedemokratin Lulzim Basha dhe aleatët e tij. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 15:57
AUSTRI Duket se situata politike në Shqipëri ka çuar në Vjenë kryedemokratin Lulzim Basha dhe aleatët e tij. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë ...

“A keni frikë nga Komisioni Hetimor?”, Meta: E vetmja gjë që më shqetëson është…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar nga Durrësi në një prononcim për gazetarët, se nuk i trembet Komisionit Hetimor të ngritur në vijim të nismës së Partisë Socialiste për të shqyrtuar shkeljet kushtetuese ...
Lapsi | 18-Jul-2019 11:36
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar nga Durrësi në një prononcim për gazetarët, se nuk i trembet Komisionit Hetimor të ngritur në vijim të nismës së Partisë Socialiste për të shqyrtuar shkeljet kushtetuese ...

Tërhiqet Dash Shehi: Të bëhet marrëveshje Rama-Basha, të ketë garanci ndërkombëtare
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 16:17
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...

Rama: Nuk ka 13 tetor/ Meta sjell të tjera argumente për 13 tetorin
Pas një mbledhje 5 orëshe të kryesisë së PS-së, Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka zgjedhje në 13 tetor.
Top Channel | 17-Jul-2019 15:27
Pas një mbledhje 5 orëshe të kryesisë së PS-së, Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka zgjedhje në 13 tetor.

Meta tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse 13-ta i ka dalë ters në filxhan e ndryshojmë
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Klan Kosova | 18-Jul-2019 12:47
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved