ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 20:55

Dhjetëra të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni

Dhjetëra të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni
Së paku 23 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio ...
Koha.mk | 18-Jul-2019 11:21
Së paku 23 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio ...

23 persona digjen të gjallë, dhe 36 plagosen pas një zjarri të qëllimshëm në Japoni
Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe 36 të tjerë janë plagosur rëndë, pas një zjarri që dyshohet të jetë i qëllimshëm në një studio të njohur të animacionit në qytetin Japonez të Kiotos, të enjten, thonë zyrtarët atje. ...
Dritare | 18-Jul-2019 11:21
Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe 36 të tjerë janë plagosur rëndë, pas një zjarri që dyshohet të jetë i qëllimshëm në një studio të njohur të animacionit në qytetin Japonez të Kiotos, të enjten, thonë zyrtarët atje. ...

I vihet zjarri studios së filmave vizatimore, shumë viktima e të plagosur
Të paktën 12 persona kane gjetur vdekjen nga renia e zjarrit ne nje studio të filmave vizatimore në Kioto të Japonisë. Sipas mediave japoneze, dyshohet se nje person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 10:17
Të paktën 12 persona kane gjetur vdekjen nga renia e zjarrit ne nje studio të filmave vizatimore në Kioto të Japonisë. Sipas mediave japoneze, dyshohet se nje person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur ...

Tragjedi në studion filmike në Japoni, zjarrvënia merr jetën e dhjetërave personave
Të paktën 12 persona mendohet të kenë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë kanë marrë lëndime të rënda si pasojë e një zjarrvënie të qëllimshme në një studio filmike në Kioto të Japonisë. Media lokale citoi policinë e ...
Tesheshi | 18-Jul-2019 11:19
Të paktën 12 persona mendohet të kenë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë kanë marrë lëndime të rënda si pasojë e një zjarrvënie të qëllimshme në një studio filmike në Kioto të Japonisë. Media lokale citoi policinë e ...

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indi
Të paktën 109 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e fuqishme që kanë përfshirë lindjen dhe verilindjen e Indisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët e vendit njoftuan se ...
Gazeta Observer | 18-Jul-2019 11:12
Të paktën 109 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e fuqishme që kanë përfshirë lindjen dhe verilindjen e Indisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët e vendit njoftuan se ...

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës, njofton REL. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 10:51
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës, njofton REL. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka ...

Zjarrvënie e qëllimshme në Japoni, 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur
Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Mediat lokale, duke cituar policinë, raportuan se një person kishte ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 10:51
Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Mediat lokale, duke cituar policinë, raportuan se një person kishte ...

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indi
Të paktën 109 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e fuqishme që kanë përfshirë lindjen dhe verilindjen e Indisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët e vendit njoftuan se ...
Medial | 18-Jul-2019 10:35
Të paktën 109 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e fuqishme që kanë përfshirë lindjen dhe verilindjen e Indisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët e vendit njoftuan se ...

Shkon në 23 numri i të vdekurve nga zjarri i vënë në një studio në Japoni
Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar nga një zjarrvënie e dyshuar se u shkaktua me qëllim në një studio të animacionit në Kyoto në Japono, thanë zyrtarët lokaklë të emergjencave. Mediat ...
Klan Kosova | 18-Jul-2019 10:33
Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar nga një zjarrvënie e dyshuar se u shkaktua me qëllim në një studio të animacionit në Kyoto në Japono, thanë zyrtarët lokaklë të emergjencave. Mediat ...

Zjarr në një studio filmash vizatimorë në Japoni, të paktën 13 viktima
Të paktën 13 persona humbën jetën në Japoni në një sulm me zjarr në një studio të famshme të filmave vizatimore në Kioto. Në kohën e zjarrit, brenda studios kishte rreth 70 punonjës, shumë prej të cilëve arritën të ...
RTSH | 18-Jul-2019 10:27
Të paktën 13 persona humbën jetën në Japoni në një sulm me zjarr në një studio të famshme të filmave vizatimore në Kioto. Në kohën e zjarrit, brenda studios kishte rreth 70 punonjës, shumë prej të cilëve arritën të ...

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës, njofton REL Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë ...
Portalb | 18-Jul-2019 10:12
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës, njofton REL Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë ...

Zjarrvënie e qëllimshme në Japoni, 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur
Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Mediat lokale, duke cituar policinë, raportuan se një person kishte ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 09:50
Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Mediat lokale, duke cituar policinë, raportuan se një person kishte ...

I vihet zjarri studios së filmave vizatimorë në Japoni
Të paktën 13 persona kanë vdekur pas një zjarrvënie në një studio të filmave vizatimor në Kioto të Japonisë. Një njeri i paidentifikuar hyri në studion Kyoto Animation Co dhe hodhi përreth një lëndë të lëngshme të ...
Arbresh | 18-Jul-2019 09:49
Të paktën 13 persona kanë vdekur pas një zjarrvënie në një studio të filmave vizatimor në Kioto të Japonisë. Një njeri i paidentifikuar hyri në studion Kyoto Animation Co dhe hodhi përreth një lëndë të lëngshme të ...

13 të vdekur dhe 38 të plagosur nga zjarri në studion e animacionit në Japoni
Të paktën 13 persona kanë vdekur dhe 38 të tjerë janë plagosur në një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht në një studio animacioni të enjten në Japoni, thanë zyrtarët. Departamenti për zjarrin në Kyoto konfirmoi ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 09:47
Të paktën 13 persona kanë vdekur dhe 38 të tjerë janë plagosur në një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht në një studio animacioni të enjten në Japoni, thanë zyrtarët. Departamenti për zjarrin në Kyoto konfirmoi ...

I vihet flaka një studio të animacionit në Japoni, vdesin 13 persona e plagosen dhjetëra tjerë
Një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht ka lënë të vdekur të paktën 13 persona dhe 40 të tjerë të plagosur. Zjarri ka ndodhur në një studio animacioni “Kyoto Animation Co”, shkruan gazeta inFokus. Vdekjet u ...
InFokusi | 18-Jul-2019 09:31
Një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht ka lënë të vdekur të paktën 13 persona dhe 40 të tjerë të plagosur. Zjarri ka ndodhur në një studio animacioni “Kyoto Animation Co”, shkruan gazeta inFokus. Vdekjet u ...

Zja.rr në një studio në Japoni, të paktën 12 të vdekur
Të paktën 12 persona e kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur kur një zjarr shpërtheu në një studio të animacionit në Japoni, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se një person i ka vënë ...
Medial | 18-Jul-2019 09:20
Të paktën 12 persona e kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur kur një zjarr shpërtheu në një studio të animacionit në Japoni, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se një person i ka vënë ...

13 të vdekur dhe 38 të plagosur nga zjarri në studion e animacionit në Japoni
Të paktën 13 persona kanë vdekur dhe 38 të tjerë janë plagosur në një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht në një studio animacioni të enjten në Japoni, thanë zyrtarët. Departamenti për zjarrin në Kyoto konfirmoi ...
Klan Kosova | 18-Jul-2019 09:14
Të paktën 13 persona kanë vdekur dhe 38 të tjerë janë plagosur në një zjarr që dyshohet se u shkaktua qëllimisht në një studio animacioni të enjten në Japoni, thanë zyrtarët. Departamenti për zjarrin në Kyoto konfirmoi ...

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni
Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur një lëng të paidentifikuar përreth. Dhjetëra njerëz raportohen të plagosur po ashtu. I dyshuari, i cili nuk u ...
Lajminet | 18-Jul-2019 09:12
Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur një lëng të paidentifikuar përreth. Dhjetëra njerëz raportohen të plagosur po ashtu. I dyshuari, i cili nuk u ...

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 08:46
Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës. Media lokale citoi policinë të ketë thënë se një person ka hyrë në studio ...

Zjarrvënie e qëllimshme në Japoni, 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur
?Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë.
Kosova Press | 18-Jul-2019 08:46
?Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved