ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 10:02

UEFA fërkon duart: Ndaj Skënderbeun fitoi sistemi ynë anti-trukim

UEFA fërkon duart: Ndaj Skënderbeun fitoi sistemi ynë anti-trukim
Nuk ka vonuar dhe qëndrimi zyrtar i UEFA-s, që pas vendimit të sotëm të KAS-it në favor të qeverisë së futbollit dhe kundër Skënderbeut, praktikisht ka vendosur nisjen e një epoke të re në futboll. Nga sot, sistemi i ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 18:57
Nuk ka vonuar dhe qëndrimi zyrtar i UEFA-s, që pas vendimit të sotëm të KAS-it në favor të qeverisë së futbollit dhe kundër Skënderbeut, praktikisht ka vendosur nisjen e një epoke të re në futboll. Nga sot, sistemi i ...

Vendimi kundër Skënderbeut nga CAS, reagon UEFA: U konfirmuan akuzat tona, për trukime ndeshjesh
UEFA ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë, që la në fuqi vendimin e këtij institucioni të datës 26 prill 2018, ku klubi korçar u pezullua për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe u ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 19:18
UEFA ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë, që la në fuqi vendimin e këtij institucioni të datës 26 prill 2018, ku klubi korçar u pezullua për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe u ...

A do ta shpëtojë Skënderbeun gjykata federale në Zvicër?!
Shpresa vdes e fundit, por nga vdekja e ndan vetëm një hap. Edhe kjo, për ata që e kanë shpresën në doza të forta, pasi Skënderbeu e humbi apelimin në KAS për dënimin e dhënë nga UEFA. Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 18:59
Shpresa vdes e fundit, por nga vdekja e ndan vetëm një hap. Edhe kjo, për ata që e kanë shpresën në doza të forta, pasi Skënderbeu e humbi apelimin në KAS për dënimin e dhënë nga UEFA. Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit ...

Vendimi i CAS për Skënderbeun, jehonë në mediat e huaja
mapo.al Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. ...
Mapo | 12-Jul-2019 18:45
mapo.al Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. ...

Ka ende shpresë për Skënderbeun, Takaj merr vendim
mapo.al Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, foli në lidhje me vendimin e CAS që mbajti në fuqi dënimin e korçarëve prej 10 vitesh pezullim në kompeticionet europiane dhe 1 milion euro gjobë. Numri një i klubit ka ...
Mapo | 12-Jul-2019 18:09
mapo.al Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, foli në lidhje me vendimin e CAS që mbajti në fuqi dënimin e korçarëve prej 10 vitesh pezullim në kompeticionet europiane dhe 1 milion euro gjobë. Numri një i klubit ka ...

Vendimi i CAS për Skënderbeun, jehonë në mediat ndërkombëtare!
Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. Brenda pak ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 17:52
Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. Brenda pak ...

Nuk u ndërpre një ëndërr, por një biznes i pistë!
Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane. Një goditje e ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 16:50
Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane. Një goditje e ...

Vendimi kundër Skënderbeut nga CAS, reagon edhe UEFA!
UEFA ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë, që la në fuqi vendimin e këtij institucioni të datës 26 prill 2018, ku klubi korçar u pezullua për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe u ...
Koha.mk | 12-Jul-2019 19:10
UEFA ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë, që la në fuqi vendimin e këtij institucioni të datës 26 prill 2018, ku klubi korçar u pezullua për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe u ...

Shansi i fundit, ja çfarë mund të bëjë Skënderbeu për të rindezur shpresën
Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e CAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro. Por korçarët kanë edhe një shans të ...
Lexo | 12-Jul-2019 18:48
Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e CAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro. Por korçarët kanë edhe një shans të ...

UEFA përshëndet vendimin e CAS kundër “Skënderbeut”
UEFA, nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare, ka përshëndetur vendimin e CAS që u mor ditën e sotme, për të lënë në fuqi dënimin e “Skënderbeut” me 10 vite përjashtim nga Kupat e Evropës, si dhe gjobën 1 mln euro. Në ...
RTSH | 12-Jul-2019 18:45
UEFA, nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare, ka përshëndetur vendimin e CAS që u mor ditën e sotme, për të lënë në fuqi dënimin e “Skënderbeut” me 10 vite përjashtim nga Kupat e Evropës, si dhe gjobën 1 mln euro. Në ...

Nga Evropa, në Amerikë e deri në Arabi, kështu si e pasqyrojnë mediat botërore vendimin e CAS-it për Skënderbeun
Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) ditën e sotme për të lënë në fuqi dënimin prej 10 vitesh dhe 1 milionë euro gjobë ndaj Skënderbeut, të dhënë më herët nga UEFA, përveçse në Shqipëri, ka bërë bujë edhe në ...
Zeri | 12-Jul-2019 18:11
Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) ditën e sotme për të lënë në fuqi dënimin prej 10 vitesh dhe 1 milionë euro gjobë ndaj Skënderbeut, të dhënë më herët nga UEFA, përveçse në Shqipëri, ka bërë bujë edhe në ...

Evropa dënoi ashpër KF Skënderbeun
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, KAS ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të trukuara në Kupat e Europës, duke e dënuar me 10 vjet ...
Portalb | 12-Jul-2019 18:06
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, KAS ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të trukuara në Kupat e Europës, duke e dënuar me 10 vjet ...

Distria Krasniqi e argjendtë në Budapest
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...
GazetaBlic | 12-Jul-2019 17:57
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...

Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...
Albportali | 12-Jul-2019 17:38
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...

A do të shkrihet Skënderbeu? Flet Takaj
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Lajmi i Fundit | 12-Jul-2019 17:14
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

Klubi i futbollit Skënderbeu për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane
Klubi i futbollit Skënderbeu nga Korça, mbetet për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane të UEFA-s,pasi të premten Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS në Llozanë, e vërtetoi dënimin. Skënderbeu ishte dënuar nga UEFA, ...
EkonomiaOnline | 12-Jul-2019 17:14
Klubi i futbollit Skënderbeu nga Korça, mbetet për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane të UEFA-s,pasi të premten Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS në Llozanë, e vërtetoi dënimin. Skënderbeu ishte dënuar nga UEFA, ...

A do të ‘shkrihet’ Skënderbeu? Flet Takaj: Ja çfarë do të bëj pas vendimit të CAS-it
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 16:57
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

A do të ‘shkrihet’ Skënderbeu? Flet Takaj: Ja çfarë do të bëj pas vendimit të CAS-it
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Lexo | 12-Jul-2019 16:55
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

Vendimi i CAS-it: Konfirmohet dënimi i UEFA-s, Skënderbeu mbetet jashtë Evropës për 10 vjet
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 15:13
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar...
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 16:31
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved