ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:15

Tabaku: Shqipëria e fundit në rajon për çdo tregues ekonomik

Tabaku: Shqipëria e fundit në rajon për çdo tregues ekonomik
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka ngritur shqetësimin çdo tregues ekonomik tregon se Shqipëria pozicionohet e fundit në rajon. Në një postim në “Facebook”, Tabaku shprehet se në garën rajonale për zhvillimin ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 19:13
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka ngritur shqetësimin çdo tregues ekonomik tregon se Shqipëria pozicionohet e fundit në rajon. Në një postim në “Facebook”, Tabaku shprehet se në garën rajonale për zhvillimin ...

“Të fundit në rajon për çdo tregues ekonomik”, Tabaku citon Raportin e KE: Gjendja është dëshpëruese
Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku duke komentuar raportin e KE, që e cilëson Shqipërinë si një vend me ekonomi të ngadalësuar, thotë se këto janë detaje të krizës së thellë që ka kapluar ekonominë e vendit. Tabaku, ...
Politiko | 12-Jul-2019 19:04
Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku duke komentuar raportin e KE, që e cilëson Shqipërinë si një vend me ekonomi të ngadalësuar, thotë se këto janë detaje të krizës së thellë që ka kapluar ekonominë e vendit. Tabaku, ...

Tryezë dialogu Bardhi-Balla? Spaho: Ja e vërteta
mapo.al Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho përgënjështroi si të pavërtetë lajmet për negociata mes sekretarëve të përgjithshëm të PD dhe PS, Gazment Bardhi dhe Taulant Balla. “Ky është spekullim i pastër. ...
Mapo | 12-Jul-2019 18:52
mapo.al Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho përgënjështroi si të pavërtetë lajmet për negociata mes sekretarëve të përgjithshëm të PD dhe PS, Gazment Bardhi dhe Taulant Balla. “Ky është spekullim i pastër. ...

Raporti i BE, Tabaku: Të fundit në rajon për çdo tregues ekonomik
TIRANË Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku thotë se Shqipëria është e fundit në rajon për çdo tregues ekonomik. Ajo citon raportin e fundit të BE, që sipas saj jep detaje të krizës së thellë që ka kapluar ekonominë e ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 18:43
TIRANË Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku thotë se Shqipëria është e fundit në rajon për çdo tregues ekonomik. Ajo citon raportin e fundit të BE, që sipas saj jep detaje të krizës së thellë që ka kapluar ekonominë e ...

'Të fundit për çdo tregues ekonomik'/ Tabaku komenton raportin e KE: Shpëtimi, një qeveri e drejtuar nga PD
Komisioni Europian ka publikuar raportin tremujor të zhvillimeve ekonomike në vendet potenciale kandidate, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Raporti e ka vënë theksin në ngadalësimin e rritjes ekonomike. Raporti thekson ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 18:45
Komisioni Europian ka publikuar raportin tremujor të zhvillimeve ekonomike në vendet potenciale kandidate, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Raporti e ka vënë theksin në ngadalësimin e rritjes ekonomike. Raporti thekson ...

Raporti i DASH, Edmond Spaho: Nuk kishte asnjë notë pozitive
TIRANË Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho gjatë një bisede në rubrikën “Opinion” e News 24 u ndal edhe tek raporti i publikuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit për klimën e biznesit në Shqipëri. ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 18:22
TIRANË Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho gjatë një bisede në rubrikën “Opinion” e News 24 u ndal edhe tek raporti i publikuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit për klimën e biznesit në Shqipëri. ...

Raporti i DASH, PD: Ekonomia në rrezik nga PPP e korrupsioni
Në raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, flitet mbi rrezikun që i kanoset ekonomisë nga korrupsioni dhe projektet e Partneritetit Publik Privat. Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaron se këto janë ...
Telegraf | 12-Jul-2019 17:47
Në raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, flitet mbi rrezikun që i kanoset ekonomisë nga korrupsioni dhe projektet e Partneritetit Publik Privat. Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaron se këto janë ...

LSI akuza qeverisë: Krimi në Shqipëri, rrezik real për vendin
Një ditë pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit që e renditi Shqipërinë si vendin më të korruptuar në Ballkan ka reaguar Lëvizja Socialiste për Integrim. Ish-deputeti Përparim Spahiu shprehet se ...
Telegraf | 12-Jul-2019 17:26
Një ditë pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit që e renditi Shqipërinë si vendin më të korruptuar në Ballkan ka reaguar Lëvizja Socialiste për Integrim. Ish-deputeti Përparim Spahiu shprehet se ...

DASH: Korrupsioni, pengesa kryesor e të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 16:55
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Edmond Panariti: Rrezikojmë skenarin grek. Rritja e çmimit të naftës paralizon ekonominë
I ftuar në Syri TV, ish-ministri i Bujqësisë, Prof. Edmond Panariti ka komentuar raportin e publikuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Në raportin vjetor për klimën e investimeve në vend, DASH e etiketonte ...
Telegraf | 12-Jul-2019 17:08
I ftuar në Syri TV, ish-ministri i Bujqësisë, Prof. Edmond Panariti ka komentuar raportin e publikuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Në raportin vjetor për klimën e investimeve në vend, DASH e etiketonte ...

‘Shqipëria në duart e mafias së Ramës’/ Berisha: ‘6 vitet e fundit zero investime serioze të huaja në Shqipëri’
Ish-kryeministri Berisha duke komentuar raportin e fundit të DASH që nxin klimën e biznesit në Shqipëri shkruan se në një vend ku është instaluar mafia e krimit në drejtimin e Edvin Kristaq Ramës, nuk ka vend për ...
Telegraf | 12-Jul-2019 16:47
Ish-kryeministri Berisha duke komentuar raportin e fundit të DASH që nxin klimën e biznesit në Shqipëri shkruan se në një vend ku është instaluar mafia e krimit në drejtimin e Edvin Kristaq Ramës, nuk ka vend për ...

Spahiu: Raporti i DASH dramatik, zgjidhja zgjedhje të ndershme
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:02
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...

Berisha pas raportit të DASH: Ja sa miliardë euro humbëm nga Rama
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:01
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se korrupsioni pengon të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Kosova Press | 12-Jul-2019 17:18
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Top Channel | 12-Jul-2019 08:19
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 07:20
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...

DASH: Korrupsioni, pengesa kryesor e të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 16:11
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 21:57
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 19:27
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

DASH: Përkeqësohet klima e biznesit nga korrupsioni e mungesa e transparencës
“Shqipëria klasifikohet vend i vështirë për të bërë biznes”. Ky eshte perfundimi i raportit te Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Si shkaqe kryesore përmenden korrupsioni ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 15:17
“Shqipëria klasifikohet vend i vështirë për të bërë biznes”. Ky eshte perfundimi i raportit te Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Si shkaqe kryesore përmenden korrupsioni ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved