ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 06:51

Dëmet nga moti i keq; Bizneset turistike në Orikum bëjnë bilancin

Dëmet nga moti i keq; Bizneset turistike në Orikum bëjnë bilancin
Pas një nate me stuhi të frikshme në Orikum mëngjesin e së enjtes nisi pastrimi i dëmeve.
Top Channel | 11-Jul-2019 15:22
Pas një nate me stuhi të frikshme në Orikum mëngjesin e së enjtes nisi pastrimi i dëmeve.

Stuhia në juglindje, dëme të shumta në parkun e Drilonit/ FOTO
Stuhia e shkaktuar pasditen e të mërkurës në zonën e juglindjes ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Përveç dëmtimeve në bujqësi, dëme të shumta janë shkaktuar edhe në parkun e Drilonit në Pogradec. Reshjet e ...
VizionPlus | 11-Jul-2019 21:17
Stuhia e shkaktuar pasditen e të mërkurës në zonën e juglindjes ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Përveç dëmtimeve në bujqësi, dëme të shumta janë shkaktuar edhe në parkun e Drilonit në Pogradec. Reshjet e ...

Rrebeshe e stuhi dhe në Korçë, pemë e rrëshqitje dherash në rrugë
Moti i keq, që përfshiu një ditë më parë gati gjithë Shqipërinë, ka shkaktuar probleme të mëdha në disa qytete. Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 10:17
Moti i keq, që përfshiu një ditë më parë gati gjithë Shqipërinë, ka shkaktuar probleme të mëdha në disa qytete. Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, ...

Stuhia/Dëmtohen vreshtat, ura e tubacionet e ujit në Gjirokastër
Shirat e dendura dhe stuhia e një nate më parë ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun e Gjirokastrës. Si rezultat i reshjeve të shiut të shoqëruar me erëra të fuqishme rreth orës 00.30 është dëmtuar një urë në një gjatësi ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 10:17
Shirat e dendura dhe stuhia e një nate më parë ka shkaktuar dëme edhe në Qarkun e Gjirokastrës. Si rezultat i reshjeve të shiut të shoqëruar me erëra të fuqishme rreth orës 00.30 është dëmtuar një urë në një gjatësi ...

E tregon sateliti: Ky është tmerri që kaloi Shqipëria dje nga stuhitë shkatërruese
Stuhia shkatërruese që shkaktoi shtatë të vdekur në Kalkidhiki të Greqisë gjatë ditës së djeshme kaloi më parë nga Shqipëria duke u shuar në tokën greke. Pamjet satelitore tregojnë se të paktën tre stuhi kanë kaluar dje ...
Telegraf | 11-Jul-2019 18:24
Stuhia shkatërruese që shkaktoi shtatë të vdekur në Kalkidhiki të Greqisë gjatë ditës së djeshme kaloi më parë nga Shqipëria duke u shuar në tokën greke. Pamjet satelitore tregojnë se të paktën tre stuhi kanë kaluar dje ...

Stuhia godet Shqipërinë, roja i plazhit në Vlorë 30 minuta pa ndjenja
Një stuhi e pazakontë përfshiu vendin mbrëmjen e së mërkurës duke shkaktuar probleme në disa qytete. Më të prekur ishin Vlora dhe Pogradeci, ku u shënuan edhe aksidentet. Për shkak të motit të keq në Pogradec 8 persona ...
VizionPlus | 11-Jul-2019 11:34
Një stuhi e pazakontë përfshiu vendin mbrëmjen e së mërkurës duke shkaktuar probleme në disa qytete. Më të prekur ishin Vlora dhe Pogradeci, ku u shënuan edhe aksidentet. Për shkak të motit të keq në Pogradec 8 persona ...

Moti i keq/ Shkulje pemësh dhe mungesë energjie në juglindje
Moti i keq që përfshiu shumë zona të Shqipërisë ditën e mërkurë, ka sjellë dëmë të konsiderueshme edhe në juglindje. Si pasoje stuhisë ka pasur ndërprerje të energjise elektrike në disa fshatra të Korcës dhe bashkite e ...
VizionPlus | 11-Jul-2019 10:52
Moti i keq që përfshiu shumë zona të Shqipërisë ditën e mërkurë, ka sjellë dëmë të konsiderueshme edhe në juglindje. Si pasoje stuhisë ka pasur ndërprerje të energjise elektrike në disa fshatra të Korcës dhe bashkite e ...

Erërat e stuhishme shkulin pemën, bllokohet gjatë natës dogana e Kakavijës
Moti i keq në qarkun e Gjirokastrës ka shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Në orët e para të mëngjesit një pemë është shkulur si pasojë e erës së stuhishme dhe shirave të rrëmbyeshëm pranë Doganës së ...
Telegraf | 11-Jul-2019 09:30
Moti i keq në qarkun e Gjirokastrës ka shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Në orët e para të mëngjesit një pemë është shkulur si pasojë e erës së stuhishme dhe shirave të rrëmbyeshëm pranë Doganës së ...

Përmbytet Vlora/ Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë edhe dëme në plazhet e Orikumit
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa herë bie shi.
Top Channel | 11-Jul-2019 01:01
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa herë bie shi.

Stuhi me reshje shiu, çfarë ndodhi në jug të vendit
Në plazhet e jugut, reshjet e orëve të fundit shkaktuan dëme të mëdha në bizneset përgjatë bregdetit. Në disa zona mungoi edhe energjia elektrike. Ndërsa në Devoll, fermerëve u janë shkatërruar hektarë me kultura të ...
ABCNews | 11-Jul-2019 17:45
Në plazhet e jugut, reshjet e orëve të fundit shkaktuan dëme të mëdha në bizneset përgjatë bregdetit. Në disa zona mungoi edhe energjia elektrike. Ndërsa në Devoll, fermerëve u janë shkatërruar hektarë me kultura të ...

Moti i keq/ Vlora “nën pushtetin” e ujit
Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa here bie shi.
Top Channel | 10-Jul-2019 22:29
Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa here bie shi.

Stuhia godet Korçën, thyerje pemësh e rrëshqitje dherash në rrugë
Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, duke lënë pas një sërë pasojash, si ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra të Korçës e në bashkitë ...
Lapsi | 11-Jul-2019 11:43
Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, duke lënë pas një sërë pasojash, si ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra të Korçës e në bashkitë ...

Video/ “Çmendet” moti, stuhia shkul pemët gjigande në Velipojë
VELIPOJË Ndryshimi i papritur i motit është shoqëruar me dëme të shumta në disa qytete të vendit. Kështu në Shëngjin gjatë natës së djeshme janë rrëzuar disa pemë, ndërsa janë dëmtuar edhe disa makina, të cilat ishin ...
BalkanWeb | 10-Jul-2019 21:56
VELIPOJË Ndryshimi i papritur i motit është shoqëruar me dëme të shumta në disa qytete të vendit. Kështu në Shëngjin gjatë natës së djeshme janë rrëzuar disa pemë, ndërsa janë dëmtuar edhe disa makina, të cilat ishin ...

Stuhia në juglindje, dëme të shumta në parkun e Drilonit/ FOTO
Stuhia e shkaktuar pasditen e të mërkurës në zonën e juglindjes ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Përveç dëmtimeve në bujqësi, dëme të shumta janë shkaktuar edhe në parkun e Drilonit në Pogradec. Reshjet e ...
Medial | 11-Jul-2019 21:37
Stuhia e shkaktuar pasditen e të mërkurës në zonën e juglindjes ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Përveç dëmtimeve në bujqësi, dëme të shumta janë shkaktuar edhe në parkun e Drilonit në Pogradec. Reshjet e ...

Stuhitë e frikshme të erës dëmtojnë dhe pushuesit në Shqipëri! Momenti kur i riu çan kokën
Pas një nate me stuhi të frikshme në Orikum mëngjesin e së enjtes nisi pastrimi i dëmeve. Duke rregulluar çadrat në plazh një i ri mori plagë në kokë. Në ndihmë rojës së plazhit që mbeti pa ndjenja për disa minuta i ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 18:46
Pas një nate me stuhi të frikshme në Orikum mëngjesin e së enjtes nisi pastrimi i dëmeve. Duke rregulluar çadrat në plazh një i ri mori plagë në kokë. Në ndihmë rojës së plazhit që mbeti pa ndjenja për disa minuta i ...

E plotë/ Dëmet që shkaktoi në Shqipëri moti i pazakontë
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe gjithë institucionet e saj të varësisë kanë qenë në gatishmëri të plotë për të përballuar dhe eliminuar pasojat e motit të keq që përshiu jugun e vendit në mbrëmjen e datës ...
Gazeta Dita | 11-Jul-2019 18:01
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe gjithë institucionet e saj të varësisë kanë qenë në gatishmëri të plotë për të përballuar dhe eliminuar pasojat e motit të keq që përshiu jugun e vendit në mbrëmjen e datës ...

Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë edhe dëme në plazhet e Orikumit
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa herë bie shi. Lagjja 28 nëntori është nën ujë, ndërsa vijimi i reshjeve me intensitet të lartë përbëjnë rrezik ...
Telegrafi | 11-Jul-2019 08:48
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa herë bie shi. Lagjja 28 nëntori është nën ujë, ndërsa vijimi i reshjeve me intensitet të lartë përbëjnë rrezik ...

Çfarë pasojash i shkaktoi Shqipërisë moti i keq? Bilanci i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë një bilanc të pasojave që ka shkaktuar moti i keq që përfshiu jugun e vendit mbrëmjen e datës 10 korrik. Ministria njofton se të gjithë institucionet e saj të varësisë ...
ScanTv | 11-Jul-2019 17:51
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë një bilanc të pasojave që ka shkaktuar moti i keq që përfshiu jugun e vendit mbrëmjen e datës 10 korrik. Ministria njofton se të gjithë institucionet e saj të varësisë ...

Pamjet satelitore tregojnë: Ky është tmerri që kaloi Shqipëria dje nga stuhitë shkatërruese
Stuhia shkatërruese që shkaktoi shtatë të vdekur në Kalkidhiki të Greqisë gjatë ditës së djeshme kaloi më parë nga Shqipëria duke u shuar në tokën greke. Pamjet satelitore tregojnë se të paktën tre stuhi kanë kaluar dje ...
Indeks Online | 11-Jul-2019 17:43
Stuhia shkatërruese që shkaktoi shtatë të vdekur në Kalkidhiki të Greqisë gjatë ditës së djeshme kaloi më parë nga Shqipëria duke u shuar në tokën greke. Pamjet satelitore tregojnë se të paktën tre stuhi kanë kaluar dje ...

30 minuta shi përmbytin Beratin, qytetarët çajnë mespërmes ujit
Janë dashur vetëm 30 minuta shi e shoqëruar me erëra të forta që akset kryesore në Berat të përmbyteshin nga uji dhe të bëheshin të pakalueshme për këmbësorët. Sipas informacioneve nga terreni bëhet e ditur se është ...
Standard | 11-Jul-2019 16:32
Janë dashur vetëm 30 minuta shi e shoqëruar me erëra të forta që akset kryesore në Berat të përmbyteshin nga uji dhe të bëheshin të pakalueshme për këmbësorët. Sipas informacioneve nga terreni bëhet e ditur se është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved