ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 03:04

Novak Djokovic siguron i pari finalen e Wimbledonit

Novak Djokovic siguron i pari finalen e Wimbledonit
Novak Djokovic nuk zhgënjen. Tenisti serb mposhti 3-1 me sete Roberto Bautista-Agut (6-2,4-6, 6-3, 6-2) duke prerë biletën e parë të finales së Wimbledonit e tashmë i shkon shumë pranë mbrojtjes së trofeut. Numri 1 në ...
SuperSport | 12-Jul-2019 18:27
Novak Djokovic nuk zhgënjen. Tenisti serb mposhti 3-1 me sete Roberto Bautista-Agut (6-2,4-6, 6-3, 6-2) duke prerë biletën e parë të finales së Wimbledonit e tashmë i shkon shumë pranë mbrojtjes së trofeut. Numri 1 në ...

Djokovic n’finale të Wimbledonit, pret fituesin e duelit Federer vs Nadal
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...
InFokusi | 12-Jul-2019 18:25
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...

Djokovic n’finale të Wimbledonit, pret fituesin e duelit Federer vs Nadal
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...
TetovaSot | 12-Jul-2019 18:08
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...

Sot dueli Federer – Nadal
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon, transmeton TopChannel Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë ...
Portalb | 12-Jul-2019 17:37
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon, transmeton TopChannel Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë ...

Djokovic siguron finalen e Wimbledonit
Tenisti serb Novak Djokovic është finalisti i parë i grand slam-it të Wimbledon për meshkuj, ku do të synojë të mbrojë titullin kampion të tuar vjet. Numri 1 në botë ka mposhtur 3-1 në gjysmënale spanjollin Roberto ...
Koha.mk | 12-Jul-2019 17:18
Tenisti serb Novak Djokovic është finalisti i parë i grand slam-it të Wimbledon për meshkuj, ku do të synojë të mbrojë titullin kampion të tuar vjet. Numri 1 në botë ka mposhtur 3-1 në gjysmënale spanjollin Roberto ...

Djokovic n’finale të Wimbledonit, pret fituesin e duelit Federer vs Nadal
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 17:14
Djokovic është kualifikuar në finale të Wimbledonit, ku do të kërkojë të mbrojë titullin e fituar në vitin 2018 dhe të pestin në karrierë. Novak Djokovic është treguar i fortë për Roberto Bautista Agut në gjysmëfinale ...

Majlinda me ‘Ippon’ e mposht meksikanen Olvera
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë cilësuar si dualin më ...
GazetaBlic | 12-Jul-2019 12:37
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë cilësuar si dualin më ...

Ndeshja më e madhe e vitit, dueli Federer – Nadal zhvillohet sot
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë cilësuar si dualin më ...
Indeks Online | 12-Jul-2019 10:57
Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë cilësuar si dualin më ...

Dikur golashënues i pandalshëm, sot luan në gjysmëfinale të tenisit në Wimbledon
Tenisti spanjoll Roberto Bautista Agut sot do të zbres në fushën e tenisit për të luajtur në gjysmëfinale të Wimbledonit përballë serbit Novak Djokovic. Ky është suksesi më i madh në karrierën e tij, shkruan Zëri.info. ...
Zeri | 12-Jul-2019 09:47
Tenisti spanjoll Roberto Bautista Agut sot do të zbres në fushën e tenisit për të luajtur në gjysmëfinale të Wimbledonit përballë serbit Novak Djokovic. Ky është suksesi më i madh në karrierën e tij, shkruan Zëri.info. ...

Federer apo Nadal? Gjysmëfinalja e madhe e Wimbledonit zhvillohet sot
Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008. Lexoni edhe: Vlera e skuadrës së Real ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 08:57
Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008. Lexoni edhe: Vlera e skuadrës së Real ...

Federer apo Nadal? Gjysmëfinalja e madhe e Wimbledonit zhvillohet sot
Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008. Zvicerani Federer, 37-vjeçar, dhe spanjolli ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 08:39
Roger Federer dhe Rafael Nadal do ta ringjallin rivalitetin mes tyre të premten, kur takohen në Wimbledon për herë të parë në Wimbledon që nga finalja e famshme e vitit 2008. Zvicerani Federer, 37-vjeçar, dhe spanjolli ...

Sot luhen gjysmëfinalet e Wimbledon, e gjithë vëmendja tek dueli Nadal – Federer
Tre emrat më të mëdhenj të tenisit në vitet e fundit, ndoshta edhe në histori, Roger Federer, Rafael Nadal e Novak Djokovci do të zbresin në fushë, për të dhuruar spektakël. Ndeshja e parë gjysmëfinale do të luhet me ...
Lajminet | 12-Jul-2019 08:33
Tre emrat më të mëdhenj të tenisit në vitet e fundit, ndoshta edhe në histori, Roger Federer, Rafael Nadal e Novak Djokovci do të zbresin në fushë, për të dhuruar spektakël. Ndeshja e parë gjysmëfinale do të luhet me ...

Wimbledon/ Nadal vs Federer rikthehen pas 11 vitesh
Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, kompeticion ku ata ...
Flaka | 11-Jul-2019 21:22
Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, kompeticion ku ata ...

Williamsi i bashkohet Halepit në finale
Pas Simona Halep finalen në konkurrencën e femrave në Wimbledon e ka siguruar edhe Serena Williams. Kjo e fundit është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, duke e mposhtur lehtësisht, 6-1 dhe 6-2. Kjo është ...
Flaka | 11-Jul-2019 21:19
Pas Simona Halep finalen në konkurrencën e femrave në Wimbledon e ka siguruar edhe Serena Williams. Kjo e fundit është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, duke e mposhtur lehtësisht, 6-1 dhe 6-2. Kjo është ...

Serena Williams kualifikohet n’finale të Wimbledonit, do të ketë punë me Simona Halep
Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit, ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 17:51
Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit, ...

Serena Williams kualifikohet n’finale të Wimbledonit, do të ketë punë me Simona Halep
Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit, ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 17:19
Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit, ...

Tenistja rumune Halep finalistja e parë në Wimbledon
Tenistja rumune Simona Halep është finalistja e parë e Wimbledon-it të sivjemë në kategorinë për femra, raporton Anadolu Agency (AA). Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ukrainasen Elina ...
Medial | 11-Jul-2019 16:34
Tenistja rumune Simona Halep është finalistja e parë e Wimbledon-it të sivjemë në kategorinë për femra, raporton Anadolu Agency (AA). Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ukrainasen Elina ...

Gjysmëfinale mes Rozher Federer dhe Rafael Nadal
Rozher Federer dhe Rafael Nadal do të ndeshen në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit. Dy yjet më të shquar të tenisit do të jenë përballë pas plot 11 vitesh. Ai ka fituar atë që mbiquhet “finalja më e madhe në historinë e ...
ABCNews | 11-Jul-2019 10:58
Rozher Federer dhe Rafael Nadal do të ndeshen në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit. Dy yjet më të shquar të tenisit do të jenë përballë pas plot 11 vitesh. Ai ka fituar atë që mbiquhet “finalja më e madhe në historinë e ...

Halep, finalistja e parë e Wimbledonit Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore...
Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore të tenisteve, e mbylli gjysmëfinalen ...
Kosova Sot | 11-Jul-2019 16:22
Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore të tenisteve, e mbylli gjysmëfinalen ...

Halep, finalistja e parë e Wimbledonit
Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore të tenisteve, e mbylli gjysmëfinalen ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 16:04
Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore të tenisteve, e mbylli gjysmëfinalen ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved