ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

KQZ refuzon t’i jap PD-së listat me personat që votuan në 30 qershor: Janë të dhëna personale. Listat merren vetëm nga prokuroria me vendim gjykate

KQZ refuzon t’i jap PD-së listat me personat që votuan në 30 qershor: Janë të dhëna personale. Listat merren vetëm nga prokuroria me vendim gjykate
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i vendosë në dispozicion Partisë Demokratike listën me personat që kanë votuar në datën 30 Qershor për zgjedhjet vendore. Anëtari i KQZ-së, Bledar Skënderi, në një prononcim për ...
RTSH | 12-Jul-2019 17:59
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i vendosë në dispozicion Partisë Demokratike listën me personat që kanë votuar në datën 30 Qershor për zgjedhjet vendore. Anëtari i KQZ-së, Bledar Skënderi, në një prononcim për ...

Lëvizja e PS/ Dorëzon katër padi në Kolegjin Zgjedhor
Partia Socialiste ka dorëzuar pranë Kolegjit Zgjedhor katër padi në lidhje me rezultatin e 30 qershorit për këshillat bashkiakë. Mësohet se PS ka kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve këshillat bashkiakë të Urës ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 17:40
Partia Socialiste ka dorëzuar pranë Kolegjit Zgjedhor katër padi në lidhje me rezultatin e 30 qershorit për këshillat bashkiakë. Mësohet se PS ka kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve këshillat bashkiakë të Urës ...

PD: KQZ po luan teatër, nuk po bën transparencë për 30 qershorin
Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të KQZ sa I takon çështjes së numrit të votuesve në 30 qershor. Në një deklaratë për mediat, sekretari për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso deklaroi se KQZ po luan një teatër ...
Medial | 12-Jul-2019 17:37
Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të KQZ sa I takon çështjes së numrit të votuesve në 30 qershor. Në një deklaratë për mediat, sekretari për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso deklaroi se KQZ po luan një teatër ...

PD: KQZ po luan teatër, nuk po bën transparencë për 30 qershorin
Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të KQZ sa I takon çështjes së numrit të votuesve në 30 qershor. Në një deklaratë për mediat, sekretari për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso deklaroi se KQZ po luan një teatër ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 17:18
Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të KQZ sa I takon çështjes së numrit të votuesve në 30 qershor. Në një deklaratë për mediat, sekretari për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso deklaroi se KQZ po luan një teatër ...

Hapja e kutive të Lezhës, Spriropali: I dha goditjen e fundit alibisë së Bashës
Pak orë pasi KQZ hapi kutitë e Bashkisë Lezhë, ku u gjetën në 1 kuti ngatërrimi i 3 votave, ka ardhur edhe reagimi i Sekretares për Aleancat, njëkohësisht zëdhënëse e Kryesisë së PS, Elisa Spiropali.
Top Channel | 12-Jul-2019 17:16
Pak orë pasi KQZ hapi kutitë e Bashkisë Lezhë, ku u gjetën në 1 kuti ngatërrimi i 3 votave, ka ardhur edhe reagimi i Sekretares për Aleancat, njëkohësisht zëdhënëse e Kryesisë së PS, Elisa Spiropali.

Çertifikimi i këshillave, PS çon në Kolegjin Zgjedhor 4 bashki
Partia Socialiste ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor katër padi për rezultatin e 30 qershorit. Mësohet se PS ka kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve për 4 këshillat bashkiakë Padia e Partisë Socialiste është për ...
Lapsi | 12-Jul-2019 17:00
Partia Socialiste ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor katër padi për rezultatin e 30 qershorit. Mësohet se PS ka kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve për 4 këshillat bashkiakë Padia e Partisë Socialiste është për ...

PS çon në Kolegjin Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 qershorit
TIRANË Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 16:07
TIRANË Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...

PS padit KQZ-në, kërkon nga Kolegji Zgjedhor çertifikimin e këshillave bashkiakë për 4 bashki
Partia Socialiste ka depozituar sot 4 padi në Kolegjin Zgjedhor për rezultatin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, me qëllim konstituimin e këshillave bashkiakë, duke kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve për 4 ...
RTSH | 12-Jul-2019 16:52
Partia Socialiste ka depozituar sot 4 padi në Kolegjin Zgjedhor për rezultatin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, me qëllim konstituimin e këshillave bashkiakë, duke kërkuar nga Kolegji shpërndarjen e mandateve për 4 ...

PD: KQZ fsheh manipulimin e 30 qershorit, hapja e kutive teatër!
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...
Telegraf | 12-Jul-2019 16:07
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...

“Nuk u hap kutia sekrete”! PD: KQZ fsheh manipulimin, teatër!
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 14:45
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...

PS kërkon bashkitë për kryetarët e dalë nga 30 qershori, dorëzon 4 padi në Kolegjin Zgjedhor
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padi. PS kërkon shpërndarjen e mandateve për katër bashki, konkretisht për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Shpërndarja e mandateve për ...
Politiko | 12-Jul-2019 16:33
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padi. PS kërkon shpërndarjen e mandateve për katër bashki, konkretisht për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Shpërndarja e mandateve për ...

PS, padi në Kolegjin Zgjedhor për rezultatin e 30 Qershorit
PS dorëzon në Kolegj Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Partia Socialiste kërkon shpërndarjet e mandateve për 4 këshillat bashkiakë. Për ...
ABCNews | 12-Jul-2019 16:15
PS dorëzon në Kolegj Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Partia Socialiste kërkon shpërndarjet e mandateve për 4 këshillat bashkiakë. Për ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë rrëzoi alibitë e Bashës si humbës serial
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 15:27
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...

PS-Kolegjit Zgjedhor: Shpërnda mandatet për këshillat bashkiakë!
Partia Socialiste ka dorëzuar plot katër padi në Kolegjin Zgjedhor sa i përket rezultateve të 30 Qershorit. Mësohet se mazhoranca kërkon shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiakë të Urës Vajgurore, Konispolit, ...
Gazeta Dita | 12-Jul-2019 16:28
Partia Socialiste ka dorëzuar plot katër padi në Kolegjin Zgjedhor sa i përket rezultateve të 30 Qershorit. Mësohet se mazhoranca kërkon shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiakë të Urës Vajgurore, Konispolit, ...

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, Ndreu: As edhe një votë më tepër, hapini të gjitha
Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu thekson se nuk ka as edhe ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 14:12
Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu thekson se nuk ka as edhe ...

Rinumërimi në Lezhë/ Spiropali: U faktua humbja e Bashës
Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia rozë reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit. Rinumërimi sipas saj ishte i rregullt dhe tregoi edhe njëherë se humbës ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:10
Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia rozë reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit. Rinumërimi sipas saj ishte i rregullt dhe tregoi edhe njëherë se humbës ...

Pjerin Ndreu sfidon kundërshtarët politikë: Hapini të gjitha kutitë
Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu shkruan në “Facebook” ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 12:21
Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu shkruan në “Facebook” ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë tregon se procesi ka qenë perfekt. Alibia e ngritur për parregullsi në 30 qershor ka marrë një goditje përfundimtare
Ne nje deklarate te dhene per shtyp nga selia e PS, Elisa Spiropali ne cilesine e zedheneses se kryesise se PS, ka bere pubike faktet qe rrezojne te gjitha pretentimet e PD per tjetersim vote ne zgjedhjet e 30 ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:45
Ne nje deklarate te dhene per shtyp nga selia e PS, Elisa Spiropali ne cilesine e zedheneses se kryesise se PS, ka bere pubike faktet qe rrezojne te gjitha pretentimet e PD per tjetersim vote ne zgjedhjet e 30 ...

Përfundon rinumërimi për Lezhën, 4 vota më shumë Pjerin Ndreun
Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës.
Top Channel | 12-Jul-2019 11:19
Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës.

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.
Top Channel | 12-Jul-2019 10:45
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved