ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 14:40

Homosapiens erdhi në Evropë 150.000 vjet më parë se sa mendohej

Homosapiens erdhi në Evropë 150.000 vjet më parë se sa mendohej
Shkencëtarët kanë gjetur mostrën e homosapiens më të vjetër jashtë Afrikës, shkruan AFP, duke iu referuar një artikulli të botuar në revistën Nature. Kafkat e gërmuara në Greqi janë 210.000 vjeçare, që është koha kur ...
Indeks Online | 11-Jul-2019 17:40
Shkencëtarët kanë gjetur mostrën e homosapiens më të vjetër jashtë Afrikës, shkruan AFP, duke iu referuar një artikulli të botuar në revistën Nature. Kafkat e gërmuara në Greqi janë 210.000 vjeçare, që është koha kur ...

Homosapiens erdhi në Evropë 150.000 vjet më parë se sa mendohej
Shkencëtarët kanë gjetur mostrën e homosapiens më të vjetër jashtë Afrikës, shkruan AFP, duke iu referuar një artikulli të botuar në revistën Nature.
Kosova Press | 11-Jul-2019 17:23
Shkencëtarët kanë gjetur mostrën e homosapiens më të vjetër jashtë Afrikës, shkruan AFP, duke iu referuar një artikulli të botuar në revistën Nature.

Zbulohet kafka më e vjetër njerëzore e botës daton 200,000 vjet më parë
Ekspertët kanë gjetur një fosil të lashtë në një shpellë në Greqi dhe kjo mund të ndryshojë kuptimin tonë për evolucionin përgjithmonë. Një pjesë e kafkës u gjet në shpellën e Apidimas në gadishullin Mani në bregun ...
Telegraf | 11-Jul-2019 11:35
Ekspertët kanë gjetur një fosil të lashtë në një shpellë në Greqi dhe kjo mund të ndryshojë kuptimin tonë për evolucionin përgjithmonë. Një pjesë e kafkës u gjet në shpellën e Apidimas në gadishullin Mani në bregun ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved