ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

A do ta shpëtojë Skënderbeun gjykata federale në Zvicër?!

A do ta shpëtojë Skënderbeun gjykata federale në Zvicër?!
Shpresa vdes e fundit, por nga vdekja e ndan vetëm një hap. Edhe kjo, për ata që e kanë shpresën në doza të forta, pasi Skënderbeu e humbi apelimin në KAS për dënimin e dhënë nga UEFA. Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 18:59
Shpresa vdes e fundit, por nga vdekja e ndan vetëm një hap. Edhe kjo, për ata që e kanë shpresën në doza të forta, pasi Skënderbeu e humbi apelimin në KAS për dënimin e dhënë nga UEFA. Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit ...

UEFA fërkon duart: Ndaj Skënderbeun fitoi sistemi ynë anti-trukim
Nuk ka vonuar dhe qëndrimi zyrtar i UEFA-s, që pas vendimit të sotëm të KAS-it në favor të qeverisë së futbollit dhe kundër Skënderbeut, praktikisht ka vendosur nisjen e një epoke të re në futboll. Nga sot, sistemi i ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 18:57
Nuk ka vonuar dhe qëndrimi zyrtar i UEFA-s, që pas vendimit të sotëm të KAS-it në favor të qeverisë së futbollit dhe kundër Skënderbeut, praktikisht ka vendosur nisjen e një epoke të re në futboll. Nga sot, sistemi i ...

Shansi i fundit, ja çfarë mund të bëjë Skënderbeu për të rindezur shpresën
Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e CAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro. Por korçarët kanë edhe një shans të ...
Lexo | 12-Jul-2019 18:48
Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e CAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro. Por korçarët kanë edhe një shans të ...

UEFA përshëndet vendimin e CAS kundër “Skënderbeut”
UEFA, nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare, ka përshëndetur vendimin e CAS që u mor ditën e sotme, për të lënë në fuqi dënimin e “Skënderbeut” me 10 vite përjashtim nga Kupat e Evropës, si dhe gjobën 1 mln euro. Në ...
RTSH | 12-Jul-2019 18:45
UEFA, nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare, ka përshëndetur vendimin e CAS që u mor ditën e sotme, për të lënë në fuqi dënimin e “Skënderbeut” me 10 vite përjashtim nga Kupat e Evropës, si dhe gjobën 1 mln euro. Në ...

Nga Evropa, në Amerikë e deri në Arabi, kështu si e pasqyrojnë mediat botërore vendimin e CAS-it për Skënderbeun
Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) ditën e sotme për të lënë në fuqi dënimin prej 10 vitesh dhe 1 milionë euro gjobë ndaj Skënderbeut, të dhënë më herët nga UEFA, përveçse në Shqipëri, ka bërë bujë edhe në ...
Zeri | 12-Jul-2019 18:11
Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) ditën e sotme për të lënë në fuqi dënimin prej 10 vitesh dhe 1 milionë euro gjobë ndaj Skënderbeut, të dhënë më herët nga UEFA, përveçse në Shqipëri, ka bërë bujë edhe në ...

Vendimi i CAS për Skënderbeun, jehonë në mediat ndërkombëtare!
Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. Brenda pak ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 17:52
Vendimi i sotëm i dalë nga KAS i Lozanës ka bëjë bujë jo vetëm në Shqipëri, pasi është përjashtuar skuadra e Skënderbeut që kishte dominuar futbollin në vend në dekadën e fundit, por edhe në të gjithë botën. Brenda pak ...

Evropa dënoi ashpër KF Skënderbeun
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, KAS ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të trukuara në Kupat e Europës, duke e dënuar me 10 vjet ...
Portalb | 12-Jul-2019 18:06
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, KAS ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të trukuara në Kupat e Europës, duke e dënuar me 10 vjet ...

Distria Krasniqi e argjendtë në Budapest
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...
GazetaBlic | 12-Jul-2019 17:57
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...

Nuk u ndërpre një ëndërr, por një biznes i pistë!
Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane. Një goditje e ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 16:50
Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane. Një goditje e ...

Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...
Albportali | 12-Jul-2019 17:38
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...

Tronditet Skënderbeu, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:05
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...

A do të shkrihet Skënderbeu? Flet Takaj
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Lajmi i Fundit | 12-Jul-2019 17:14
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

CAS i jep goditjen fatale Skënderbeut, lë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:07
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...

Klubi i futbollit Skënderbeu për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane
Klubi i futbollit Skënderbeu nga Korça, mbetet për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane të UEFA-s,pasi të premten Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS në Llozanë, e vërtetoi dënimin. Skënderbeu ishte dënuar nga UEFA, ...
EkonomiaOnline | 12-Jul-2019 17:14
Klubi i futbollit Skënderbeu nga Korça, mbetet për 10 vjet i përjashtuar nga garat evropiane të UEFA-s,pasi të premten Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS në Llozanë, e vërtetoi dënimin. Skënderbeu ishte dënuar nga UEFA, ...

A do të ‘shkrihet’ Skënderbeu? Flet Takaj: Ja çfarë do të bëj pas vendimit të CAS-it
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 16:57
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

CAS ”shuplakë” të rëndë për Skënderbeun, lë në fuqi vendimin e UEFA-s
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...
Telegraf | 12-Jul-2019 13:30
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...

A do të ‘shkrihet’ Skënderbeu? Flet Takaj: Ja çfarë do të bëj pas vendimit të CAS-it
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...
Lexo | 12-Jul-2019 16:55
Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë. Takaj nënvizoi se nuk do të braktiste klubin ...

Vendimi i CAS-it: Konfirmohet dënimi i UEFA-s, Skënderbeu mbetet jashtë Evropës për 10 vjet
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 15:13
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...

Arbitrazhi konfirmon Uefa-n: Skënderbeu 10 vjet jashtë Europës
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 13:08
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar...
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 16:31
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved