ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:34

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer
Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të shkëlqyer. “Ballkani ...
Telegrafi | 11-Jul-2019 21:18
Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të shkëlqyer. “Ballkani ...

Von der Leyen rrezikon votimin në PE
Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen nuk ka mbështetjen e të gjitha grupimeve në Parlamentin Europian. Kjo rrezikon votimin nga shumica e eurodeputetëve të Parlamentit Europian javën e ...
TV Klan | 11-Jul-2019 17:21
Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen nuk ka mbështetjen e të gjitha grupimeve në Parlamentin Europian. Kjo rrezikon votimin nga shumica e eurodeputetëve të Parlamentit Europian javën e ...

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer
Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të shkëlqyer. “Ballkani ...
Arbresh | 11-Jul-2019 22:04
Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të shkëlqyer. “Ballkani ...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm
Shkup, 11 korrik – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani ...
Koha.mk | 11-Jul-2019 22:02
Shkup, 11 korrik – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani ...

Presidenca e KE-së, Ursula von der Leyen rrezikon votën e shumicës
Ursula von der Leyen, kandidate për presidente të Komisionit Evropian rrezikon të mos votohet nga shumica e eurodeputetëve javën e ardhshme. Momentalisht, Bashkimi Evropian nuk ka një plan B se cili do të jetë hapi i ...
ABCNews | 11-Jul-2019 15:50
Ursula von der Leyen, kandidate për presidente të Komisionit Evropian rrezikon të mos votohet nga shumica e eurodeputetëve javën e ardhshme. Momentalisht, Bashkimi Evropian nuk ka një plan B se cili do të jetë hapi i ...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm
Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani Perëndimor duhet ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 21:01
Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani Perëndimor duhet ...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm
Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ...
Medial | 11-Jul-2019 20:48
Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ...

Votimi për nominimin e von der Leyen me 16 korrik
Liderët e grupeve politike që janë në Parlamentin Europian kanë deklaruar sot se ata janë të gatshëm të votojnë për nominimin e Ursula von der Leyen për kryetare të Komisionit Europian me datën 16 korrik. Kështu ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 16:00
Liderët e grupeve politike që janë në Parlamentin Europian kanë deklaruar sot se ata janë të gatshëm të votojnë për nominimin e Ursula von der Leyen për kryetare të Komisionit Europian me datën 16 korrik. Kështu ...

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik
Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian do të ...
Alsat-M | 11-Jul-2019 15:02
Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian do të ...

STRASBURG – Votimi për Von der Leyen më 16 korrik
STRASBURG, 11 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ...
Medial | 11-Jul-2019 14:41
STRASBURG, 11 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ...

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik
Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian do të ...
Arbresh | 11-Jul-2019 14:20
Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian do të ...

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik
Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian. Reuters transmeton deklaratën e ...
Gazeta Observer | 11-Jul-2019 14:16
Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian. Reuters transmeton deklaratën e ...

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik
Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian.
Kosova Press | 11-Jul-2019 12:33
Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian.

Pasuesja e Juncker flet për Brexit
Gruaja e emëruar për të pasuar Jean-Claude Juncker në krye të BE-së ka folur për herë të parë në lidhje me Breksit. Ursula con der Leyen ka deklaruar se shpreson që Britania e Madhe të heqë dorë nga divorci i ...
ABCNews | 10-Jul-2019 23:46
Gruaja e emëruar për të pasuar Jean-Claude Juncker në krye të BE-së ka folur për herë të parë në lidhje me Breksit. Ursula con der Leyen ka deklaruar se shpreson që Britania e Madhe të heqë dorë nga divorci i ...

Presidentja e Komisionit të BE: Pagë minimale e detyrueshme për çdo vend të BE
“Do të luftoj për vendosjen e një pagë minimale në çdo vend të BE”. Është ky një nga pasazhet e deklaratës së Presidentes së Komisionit së BE, Ursula von der Leyen, në fund të takimit me presidentët e grupeve politike ...
Lexo | 11-Jul-2019 12:26
“Do të luftoj për vendosjen e një pagë minimale në çdo vend të BE”. Është ky një nga pasazhet e deklaratës së Presidentes së Komisionit së BE, Ursula von der Leyen, në fund të takimit me presidentët e grupeve politike ...

Von der Leyen, kundër Macron: më shumë kohë Londrës për ta lënë BE-në
Ursula von der Leyen, gruaja që pritet të zëvëndësojë Jean Cloude Junckerin në krye të KE-së, tha se ajo është e gatshme për t’i dhënë më shumë kohë Mbretërisë së Bashkuar për ta lënë në BE, në qoftë se kjo do kërkohet ...
Tesheshi | 11-Jul-2019 12:21
Ursula von der Leyen, gruaja që pritet të zëvëndësojë Jean Cloude Junckerin në krye të KE-së, tha se ajo është e gatshme për t’i dhënë më shumë kohë Mbretërisë së Bashkuar për ta lënë në BE, në qoftë se kjo do kërkohet ...

Pasuesja e Juncker flet për Brexit
E emëruara për postin e presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka deklaruar se shpreson që Mbretëria e Bashkuar të heqë dorë nga plani për t’u larguar nga BE-ja. Në të kundërt, ajo i ka bërë thirrje ...
Gazeta55 | 11-Jul-2019 10:43
E emëruara për postin e presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka deklaruar se shpreson që Mbretëria e Bashkuar të heqë dorë nga plani për t’u larguar nga BE-ja. Në të kundërt, ajo i ka bërë thirrje ...

Fon der Lajen: BE-ja të lë derë të hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor
Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për anëtarësimin e e vendeve nga Ballkani ...
Flaka | 10-Jul-2019 21:39
Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për anëtarësimin e e vendeve nga Ballkani ...

Fon der Lajen: BE-ja të lë derë të hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor
Beograd, 10 korrik – Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për anëtarësimin e e ...
Koha.mk | 10-Jul-2019 21:31
Beograd, 10 korrik – Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për anëtarësimin e e ...

Kandidatja për kreun e KE ofertë konkrete Shqipërisë: Platforma për integrimin në BE
Kandidatja për presidente e Komisionit Evropian për pesë vitet e ardhshme, gjermania Ursula von der Leyen, ka folur sot për herë të parë në Bruksel për negociatat me Shkupin dhe Tiranën, pas interesit të shfaqur nga ...
Politiko | 10-Jul-2019 20:11
Kandidatja për presidente e Komisionit Evropian për pesë vitet e ardhshme, gjermania Ursula von der Leyen, ka folur sot për herë të parë në Bruksel për negociatat me Shkupin dhe Tiranën, pas interesit të shfaqur nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved