ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 08:53

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 20:28
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Grupi i nacionalistëve ndërpret përkujtimin e masakrës së Srebrenicës
Masakra e Srebrenicës, në Bosnje e Hercegovinë është përkujtuar në mënyra të ndryshme nga dy grupe njerëzish. Njëri që ka dalë për të kujtuar viktimat e gjenocidit serb dhe një tjetër për të kërkuar drejtësi për ...
ABCNews | 11-Jul-2019 23:05
Masakra e Srebrenicës, në Bosnje e Hercegovinë është përkujtuar në mënyra të ndryshme nga dy grupe njerëzish. Njëri që ka dalë për të kujtuar viktimat e gjenocidit serb dhe një tjetër për të kërkuar drejtësi për ...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës, Meta: Nuk duhet lejuar askënd të përçajë popujt dhe kombet tona
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook për masakrën e para 24 viteve në Srebrenicë. “Duhet të ndërgjegjësohemi e përgjegjësohemi që bashkëjetesën etnike-fetare dhe ...
Telegraf | 11-Jul-2019 16:32
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook për masakrën e para 24 viteve në Srebrenicë. “Duhet të ndërgjegjësohemi e përgjegjësohemi që bashkëjetesën etnike-fetare dhe ...

Pompeo flet për Srebrenicën: Jemi me ata që kërkojnë drejtësinë
Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për të nderuar ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 15:23
Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për të nderuar ...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës, varrosen edhe 33 viktima (VIDEO)
Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre. Në këtë ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 23:03
Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre. Në këtë ...

“Gjenocid i pamëshirshëm”! Meta: Koha për drejtësi në Srebrenicë!
Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 24-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. Meta shkruan në “Facebook” se është koha që të kërkojmë drejtësi deri në fund për shkaktarët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 14:25
Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 24-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. Meta shkruan në “Facebook” se është koha që të kërkojmë drejtësi deri në fund për shkaktarët e ...

Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës në Beograd
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 22:49
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Domethënia e lules së Srebrenicës
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...
InFokusi | 11-Jul-2019 22:45
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...

Domethënia e lules së Srebrenicës
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 22:41
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Zeri | 11-Jul-2019 21:21
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Marsh përkujtimor në Beograd për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Lajminet | 11-Jul-2019 21:16
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet e as të harrohet
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...
Koha.mk | 11-Jul-2019 21:12
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 21:07
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...

Srebrenica e keqkuptuar e kryeministres serbe
Sot mbushen 24 vjet nga masakra më e madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. 24 vjet dhimbje dhe mungesë në vatrat e familjarëve të viktimave. 24 vjet drejtësi e munguar për këtë plagë të thellë në zemrën e ...
Politiko | 11-Jul-2019 21:04
Sot mbushen 24 vjet nga masakra më e madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. 24 vjet dhimbje dhe mungesë në vatrat e familjarëve të viktimave. 24 vjet drejtësi e munguar për këtë plagë të thellë në zemrën e ...

Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Marshi, i organizuar nga Iniciativa e të Rinjëve për të Drejtat e Njeriut, u zhvillua në sheshin ndërmjet presidencës së Serbisë dhe Parlamentit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e SHBA-së, Gjermanisë, ...
Lajminet | 11-Jul-2019 20:52
Marshi, i organizuar nga Iniciativa e të Rinjëve për të Drejtat e Njeriut, u zhvillua në sheshin ndërmjet presidencës së Serbisë dhe Parlamentit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e SHBA-së, Gjermanisë, ...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...
Gazeta Observer | 11-Jul-2019 20:50
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...

Mogherini & Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...
Alsat-M | 11-Jul-2019 20:38
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Radio Evropa e Lire | 11-Jul-2019 20:25
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës në Beograd
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 20:18
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

BE-ja e quan gjenocid ngjarjen në Srebrenicë (VIDEO)
33 të vrarë 24 vjet më parë u varrosën të mërkurën në Qendrën Memoriale Potoçari të Srebrenicës, ku u përkujtua përvjetori i masakrës që bënë serbët mbi boshnjakët. Nga 11 deri më 22 korrik të vitit 1995, forcat ...
Klan Kosova | 11-Jul-2019 20:18
33 të vrarë 24 vjet më parë u varrosën të mërkurën në Qendrën Memoriale Potoçari të Srebrenicës, ku u përkujtua përvjetori i masakrës që bënë serbët mbi boshnjakët. Nga 11 deri më 22 korrik të vitit 1995, forcat ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved