ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:51

Europa “pushtohet” nga i nxehti, temperatura rekord në disa shtete

Europa “pushtohet” nga i nxehti, temperatura rekord në disa shtete
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
GazetaTema | 27-Jun-2019 09:49
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Nis vapa përvëluese, europianët mbushin shatërvanet
Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradët celsius.
Top Channel | 26-Jun-2019 22:55
Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradët celsius.

Regjistrohen temperaturat më të larta të Qershorit
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...
ABCNews | 27-Jun-2019 10:37
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...

Regjistrohen temperaturat më të larta të Qershorit
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...
TV Klan | 27-Jun-2019 10:23
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...

Temperaturat e larta shënojnë rekord në disa shtete evropiane
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
Koha.mk | 27-Jun-2019 12:05
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Temperaturat e larta shënojnë rekord në disa shtete evropiane
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
InFokusi | 27-Jun-2019 11:48
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Evropa me temperatura rekord të nxehtësisë
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
AlbInfo | 27-Jun-2019 11:41
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Regjistrohen temperaturat më të larta të Qershorit
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...
Medial | 27-Jun-2019 11:39
Në Europë janë shënuar temperaturat më të larta për muajin Qershor. Vala e të nxehtit pritet të intensifikohet më tej, pasi në Gjermani, Poloni dhe Republikën Çeke u regjistruan temperatura tepër të larta. Kurse në ...

Sot priten temperatura ekstreme
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...
TetovaSot | 27-Jun-2019 11:33
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...

Temperaturat e larta shënojnë rekord në disa shtete evropiane
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
Gazeta Express | 27-Jun-2019 10:54
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Temperatura përvëluese, në Spanjë termometri mund të shënojë 45 gradë
I nxehti përfshin vendet e Evropës Perëndimore. Temperatura mbi 40 gradë janë shënuar në Gjermani, Francë, Belgjikë, Spanjë dhe ato pritet të vijojnë edhe në ditët në vijim. Sinoptikanët paralajmërojnë rritje të ...
RTSH | 27-Jun-2019 10:54
I nxehti përfshin vendet e Evropës Perëndimore. Temperatura mbi 40 gradë janë shënuar në Gjermani, Francë, Belgjikë, Spanjë dhe ato pritet të vijojnë edhe në ditët në vijim. Sinoptikanët paralajmërojnë rritje të ...

Në Maqedoni korriku pritet të shënohet me temperatura të larta deri në 40 gradë
Një valë e të nxehtit afrikan me një mot stabil me diellë dhe thatësira do të përfshijë Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik. Meteorologu Sllavço Popovski përmes disa portaleve ka paralajmëruar se në fillim të muajit ...
Koha.mk | 27-Jun-2019 10:29
Një valë e të nxehtit afrikan me një mot stabil me diellë dhe thatësira do të përfshijë Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik. Meteorologu Sllavço Popovski përmes disa portaleve ka paralajmëruar se në fillim të muajit ...

Rekord temperaturash në Gjermani
Një valë intensive e nxehtësisë në Gjermani ka shtyrë temperaturat të fluturojnë në një rekord prej 38.6 gradë Celsius të mërkurën. Autoritetet vendosën një kufi të shpejtësisë në autostradat, pasi brigada e zjarrit ...
Arbresh | 27-Jun-2019 10:23
Një valë intensive e nxehtësisë në Gjermani ka shtyrë temperaturat të fluturojnë në një rekord prej 38.6 gradë Celsius të mërkurën. Autoritetet vendosën një kufi të shpejtësisë në autostradat, pasi brigada e zjarrit ...

Vijnë temperaturat deri në 38 gradë Celsius
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...
Flaka | 27-Jun-2019 10:03
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...

Vapë rekord në Gjermani, burri lëviz me skuter plotësisht nudo
GJERMANI Një motoçiklist është ndaluar nga policia teksa i jepte motorit i veshur vetëm me sandale dhe kaskë në Brandeburg, pak kilometra nga Berlini. Burri i ka kërkuar falje policive duke i thënë që kishte shumë vapë. ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 16:06
GJERMANI Një motoçiklist është ndaluar nga policia teksa i jepte motorit i veshur vetëm me sandale dhe kaskë në Brandeburg, pak kilometra nga Berlini. Burri i ka kërkuar falje policive duke i thënë që kishte shumë vapë. ...

Sot priten temperatura ekstreme
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...
IliriaNews | 27-Jun-2019 09:44
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë. Në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë ...

Temperaturat e larta shënojnë rekord në disa shtete evropiane
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...
Portalb | 27-Jun-2019 09:42
Gjermania, Polonia dhe Republika Çeke kanë regjistruar të mërkurën temperaturat më të larta ndonjëherë në muajin qershor, teksa moti i nxehtë pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Në Brandenburg të Gjermanisë, ...

Temperatura eks.treme sot! Ja sa pritet të shkojë termometri
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arriijnë deri në 38 gradë. Parashikimi: RESHJET Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet ...
Lexo | 27-Jun-2019 09:40
Ditën e sotme pritet që temperaturat të arriijnë deri në 38 gradë. Parashikimi: RESHJET Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet ...

Vala e nxehtë imponon kufizim shpejtësie në autostradë
Duke marrë parasysh faktin se pjesa qendrore dhe perëndimore e Evropës është kapluar nga vala e nxehtë, në një rajon gjerman është imponuar kufizimi i përkohshëm i shpejtësisë në disa pjesë të autostradës. Lajmi bëhet i ...
TV Klan | 26-Jun-2019 23:20
Duke marrë parasysh faktin se pjesa qendrore dhe perëndimore e Evropës është kapluar nga vala e nxehtë, në një rajon gjerman është imponuar kufizimi i përkohshëm i shpejtësisë në disa pjesë të autostradës. Lajmi bëhet i ...

Temperaturat e larta, disa këshilla se si të kujdeseni për veten
Ditëve në vazhdim është paralajmëruar se një valë e nxehtësisë do të përhapet në të gjithë Evropën, me temperatura që pritet të kalojnë përmbi 40 gradë celsius në pjesët më të nxehta të kontinentit, raporton “The ...
Lajminet | 27-Jun-2019 09:35
Ditëve në vazhdim është paralajmëruar se një valë e nxehtësisë do të përhapet në të gjithë Evropën, me temperatura që pritet të kalojnë përmbi 40 gradë celsius në pjesët më të nxehta të kontinentit, raporton “The ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved