ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/01/2020 19:01

Kosova lë pas shtetet e mëdha, ja kush ka fituar më shumë medalje në ‘Minsk 2019’

Kosova lë pas shtetet e mëdha, ja kush ka fituar më shumë medalje në ‘Minsk 2019’
Kosova vazhdon sukses pas suksesi në Lojërat Europiane Minsk 2019. Ditën e sotme Loriana Kuka mori medaljen e bronztë duke pozicionuar Kosovën në vendin e katërt në listën e vendeve medaliste në Lojërat Europiane që po ...
Telegraf | 24-Jun-2019 20:16
Kosova vazhdon sukses pas suksesi në Lojërat Europiane Minsk 2019. Ditën e sotme Loriana Kuka mori medaljen e bronztë duke pozicionuar Kosovën në vendin e katërt në listën e vendeve medaliste në Lojërat Europiane që po ...

FOTOT: U mposht nga Majlinda Kelmendi, njihuni me xhudisten ruse që trajnon Vladimir Putinin
Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, Vladimir Putin, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019. Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda Kelmendi në ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 13:04
Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, Vladimir Putin, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019. Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda Kelmendi në ...

Boksieri Patriot Behrami mposht bindshëm italianin Mangiacapre, kalon në çerekfinale të Minsk 2019
Boksieri i ri nga Kosova, Patriot Behrami ka fituar ndeshjen e radhës dhe ka kaluar në çerekfinale në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019? Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinale të Lojërave Evropiane që po zhvillohen në ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 19:41
Boksieri i ri nga Kosova, Patriot Behrami ka fituar ndeshjen e radhës dhe ka kaluar në çerekfinale në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019? Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinale të Lojërave Evropiane që po zhvillohen në ...

Ministri Gashi, xhudistët elitarë do të mbështeten fuqishëm
Minisri i Sportit Kujtim Gashi i është gëzuar tej mase sukseseve të sportistëve tanë të cilet po marrin pjesë në lojrat e dyta olimpike në Minsk të Bjellorusisë. Ai përmes rrjetit social Facebook ka pohuar se “Plot tri ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 18:31
Minisri i Sportit Kujtim Gashi i është gëzuar tej mase sukseseve të sportistëve tanë të cilet po marrin pjesë në lojrat e dyta olimpike në Minsk të Bjellorusisë. Ai përmes rrjetit social Facebook ka pohuar se “Plot tri ...

Driton Kuka me dedikim të veçantë për medaljen e bronztë të Lorianës
Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të uruar dhe folur rreth triumfit të Loriana Kukës në Minsk të Bjellorusisë. Loriana Kuka arriti të bëhet xhudistja e tretë që fiton medalje në Lojërat ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 17:05
Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të uruar dhe folur rreth triumfit të Loriana Kukës në Minsk të Bjellorusisë. Loriana Kuka arriti të bëhet xhudistja e tretë që fiton medalje në Lojërat ...

Edhe një medalje për Kosovën, Loriana Kuka fiton të bronztën në Lojërat Evropiane Minsk 2019
Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes sot (e hënë). ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 16:44
Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes sot (e hënë). ...

Loriana mposht gjermanen Wagner, mbetet në garë për medalje
Loriana Kuka ka arritur fitore në përballje me xhudistin gjermane Anna Maria Wagner. Xhudistja pejane ishte më e mirë se rivalja e saj gjermane. Dueli për pozitën e tretë ishte mjaftë i rreptë mes Lorianas dhe Marian ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 13:20
Loriana Kuka ka arritur fitore në përballje me xhudistin gjermane Anna Maria Wagner. Xhudistja pejane ishte më e mirë se rivalja e saj gjermane. Dueli për pozitën e tretë ishte mjaftë i rreptë mes Lorianas dhe Marian ...

Kuka do të përballet me gjermanen Wagner për medaljen e bronztë
Loriana Kuka e ka mësuar emrin e kundërshtares së radhës që do të përballet për medaljen e bronztë. Kundërshtarja e xhudistes kosovare të jetë gjermania Anna Maria Wagner, me të cilën do të përballet pas pak minutave. ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 12:50
Loriana Kuka e ka mësuar emrin e kundërshtares së radhës që do të përballet për medaljen e bronztë. Kundërshtarja e xhudistes kosovare të jetë gjermania Anna Maria Wagner, me të cilën do të përballet pas pak minutave. ...

Loriana Kuka mposhtet nga nënkampionia e botës, mbetet në garë për të bronztën
Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Xhudistja kosovare është mposhtur nga holandezja, mirëpo do të vazhdojë garën për medaljen e bronztë. Kuka e ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 12:12
Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Xhudistja kosovare është mposhtur nga holandezja, mirëpo do të vazhdojë garën për medaljen e bronztë. Kuka e ...

Rrëfimi emocional i Loriana Kukës pasi ia siguroi Kosovës një tjetër medalje - tregon objektivin e radhës
Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjellur edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes dje (e hënë). ...
Zeri | 25-Jun-2019 08:48
Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjellur edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes dje (e hënë). ...

“Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka janë legjenda të sportit të Kosovës”
Trajneri i futbollit Bylbyl Sokoli mendon që sportistët shqiptarë janë në një zhvillim të hovshëm. Ai ka komentuar suksesin e xhudisteve kosovare në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ...
Gazeta Observer | 24-Jun-2019 23:22
Trajneri i futbollit Bylbyl Sokoli mendon që sportistët shqiptarë janë në një zhvillim të hovshëm. Ai ka komentuar suksesin e xhudisteve kosovare në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ...

Sokoli: Sikurse Mourinho, edhe ky trajner kosovar duhet të shpallet doktor shkence
Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e parë në Lojërat Evropiane "Minsk 2019". Xhudistja pejane arriti që me shumë sukses të shtunën ta fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, raporton ...
Zeri | 24-Jun-2019 23:19
Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e parë në Lojërat Evropiane "Minsk 2019". Xhudistja pejane arriti që me shumë sukses të shtunën ta fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, raporton ...

“Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka janë legjenda të sportit të Kosovës”
Trajneri i futbollit Bylbyl Sokoli mendon që sportistët shqiptarë janë në një zhvillim të hovshëm. Ai ka komentuar suksesin e xhudisteve kosovare në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ...
Indeks Online | 24-Jun-2019 23:19
Trajneri i futbollit Bylbyl Sokoli mendon që sportistët shqiptarë janë në një zhvillim të hovshëm. Ai ka komentuar suksesin e xhudisteve kosovare në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, ...

Bekim Isufi: Të ulemi dhe ta 'heqim kapelën' për Majlinda Kelmendin
Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e parë në Lojërat Evropiane "Minsk 2019". Xhudistja pejane arriti që me shumë sukses të shtunën ta fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, raporton ...
Zeri | 24-Jun-2019 23:08
Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e parë në Lojërat Evropiane "Minsk 2019". Xhudistja pejane arriti që me shumë sukses të shtunën ta fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë, raporton ...

Patriot Behrami mposht medalistin e bronztë Olimpik
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Behrami triumfoi në kategorinë -69 kg, duke mposhtur medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike Londra ...
Flaka | 24-Jun-2019 21:34
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Behrami triumfoi në kategorinë -69 kg, duke mposhtur medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike Londra ...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti med
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike ...
Kosova Sot | 24-Jun-2019 20:40
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike ...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik
Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike Londra 2012. Me vendim të gjyqtarëve, Behrami fitoi me rezultat të ngushtë, 3:2. Më këtë fitore, Patrioti hyri në mesin e ...
Lajminet | 24-Jun-2019 20:32
Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike Londra 2012. Me vendim të gjyqtarëve, Behrami fitoi me rezultat të ngushtë, 3:2. Më këtë fitore, Patrioti hyri në mesin e ...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 20:31
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike ...

Patriot Behrami në mesin e tetë boksierëve më të mirë në Lojërat Europiane
Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Europiane “Minsk 2019”. Sportisti kosovar ka triumfuar në kategorinë -69 kilogramë, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 24-Jun-2019 20:23
Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Europiane “Minsk 2019”. Sportisti kosovar ka triumfuar në kategorinë -69 kilogramë, transmeton Klan Kosova. ...

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk
Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri në 69 kilogramë. ...
GazetaBlic | 24-Jun-2019 20:23
Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri në 69 kilogramë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved