ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 10:28

Numri i aplikimeve për azil në BE ka rënë për të tretin vit me radhë

Numri i aplikimeve për azil në BE ka rënë për të tretin vit me radhë
Vitin e kaluar ishin gjithsej 664 mijë e 480 kërkesa për azil në Bashkimin Europian si dhe Norvegji, Zvicër, Islandë dhe Lihtenshtajn. Kjo është 10% më pak se vitin e kaluar. Deri tani, këtë vit janë 290 mijë kërkesa. ...
Arbresh | 25-Jun-2019 22:33
Vitin e kaluar ishin gjithsej 664 mijë e 480 kërkesa për azil në Bashkimin Europian si dhe Norvegji, Zvicër, Islandë dhe Lihtenshtajn. Kjo është 10% më pak se vitin e kaluar. Deri tani, këtë vit janë 290 mijë kërkesa. ...

Numri i aplikimeve për azil në BE ka rënë për të tretin vit me radhë
Vitin e kaluar ishin gjithsej 664 mijë e 480 kërkesa për azil në Bashkimin Europian si dhe Norvegji, Zvicër, Islandë dhe Lihtenshtajn. Kjo është 10% më pak se vitin e kaluar. Deri tani, këtë vit janë 290 mijë kërkesa. ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 22:18
Vitin e kaluar ishin gjithsej 664 mijë e 480 kërkesa për azil në Bashkimin Europian si dhe Norvegji, Zvicër, Islandë dhe Lihtenshtajn. Kjo është 10% më pak se vitin e kaluar. Deri tani, këtë vit janë 290 mijë kërkesa. ...

Shqipëria – ndër 10 vendet nga vijnë më shumë azilkërkues
Shqiptarët vazhdojnë të renditen mes dhjetë kombeve nga kanë ardhur më shumë azilkërkues për vitin 2018, thuhet në raportin vjetor të Agjencisë Evropiane për Monitorimin e Kërkesave të Azilit në BE, Zvicër dhe Norvegji. ...
Flaka | 24-Jun-2019 21:03
Shqiptarët vazhdojnë të renditen mes dhjetë kombeve nga kanë ardhur më shumë azilkërkues për vitin 2018, thuhet në raportin vjetor të Agjencisë Evropiane për Monitorimin e Kërkesave të Azilit në BE, Zvicër dhe Norvegji. ...

Shqipëria, ndër 10 vendet nga vijnë më shumë azilkërkues
Shqiptarët vazhdojnë të renditen mes dhjetë kombeve nga kanë ardhur më shumë azilkërkues për vitin 2018, thuhet në raportin vjetor të Agjencisë Evropiane për Monitorimin e Kërkesave të Azilit në BE, Zvicër dhe Norvegji ...
AlbInfo | 24-Jun-2019 15:45
Shqiptarët vazhdojnë të renditen mes dhjetë kombeve nga kanë ardhur më shumë azilkërkues për vitin 2018, thuhet në raportin vjetor të Agjencisë Evropiane për Monitorimin e Kërkesave të Azilit në BE, Zvicër dhe Norvegji ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved