ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 02:14

U shkel ligji me Gylenistët, hetim parlamentar për dëbimin e shtetasve turq

U shkel ligji me Gylenistët, hetim parlamentar për dëbimin e shtetasve turq
Kuvendi i Kosovës ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për dëbimin e gjashtë shtetasve turq.
Top Channel | 24-Jun-2019 20:02
Kuvendi i Kosovës ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për dëbimin e gjashtë shtetasve turq.

Kosovë, Kuvendi miraton raportin mbi dëbimin 6 turqve
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e Komisionit Parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...
Top Channel | 24-Jun-2019 18:16
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e Komisionit Parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...

LDK: Përfundimet e komisonit hetimor e nxjerrin qartë përgjegjësin në deportimin e turqve
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka reaguar lidhur me miratimin e raportit për dëbimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës. Në njoftim thuhet se pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 15:37
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka reaguar lidhur me miratimin e raportit për dëbimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës. Në njoftim thuhet se pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës ...

Kuvendi miraton raportin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq (VIDEO)
Nga 64 deputetët e pranishëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, 58 votuan pro Raportit të Komisionit Hetimor për deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars të vitit 2018. Njëri nga deputetët e LDK-së akuzoi ...
Gazeta Monitor | 24-Jun-2019 22:17
Nga 64 deputetët e pranishëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, 58 votuan pro Raportit të Komisionit Hetimor për deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars të vitit 2018. Njëri nga deputetët e LDK-së akuzoi ...

Kuvendi miraton raportin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq (VIDEO)
Nga 64 deputetët e pranishëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, 58 votuan pro Raportit të Komisionit Hetimor për deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars të vitit 2018. Njëri nga deputetët e LDK-së akuzoi ...
Klan Kosova | 24-Jun-2019 21:18
Nga 64 deputetët e pranishëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, 58 votuan pro Raportit të Komisionit Hetimor për deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars të vitit 2018. Njëri nga deputetët e LDK-së akuzoi ...

Parlamenti i Kosovës miraton raporton për dëbimin e shtetasve turq, shkeljet e gjetura
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...
Gazeta55 | 24-Jun-2019 20:05
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...

Raporti për dëbimin e gylenistëve – kështu votuan deputetët
Me 58 vota për, katër abstenime dhe dy kundër ka kaluar sot raporti i hartuar nga komisioni hetimor për rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova. Ndërsa 35 deputetë nuk qenë fare prezent, shumë nga të ...
Gazeta Monitor | 24-Jun-2019 19:11
Me 58 vota për, katër abstenime dhe dy kundër ka kaluar sot raporti i hartuar nga komisioni hetimor për rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova. Ndërsa 35 deputetë nuk qenë fare prezent, shumë nga të ...

Parlamenti i Kosovës miratoi raportin mbi dëbimin e shtetasve turq
Prishtinë, 24 qershor 2019 – Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke ...
Illyriapress | 24-Jun-2019 18:53
Prishtinë, 24 qershor 2019 – Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke ...

Parlamenti i Kosovës miratoi raportin mbi dëbimin e shtetasve turq
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...
Zeri Amerikes | 24-Jun-2019 17:32
Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, duke i bërë thirrje prokurorisë ...

Kaloi raporti për për rastin e deportimit të shtetasve turq, por si votuan secili deputet?
85 deputetë të Kuvendit të Kosovës, qenë prezent në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për të shqyrtuar Raportin e Komisionit Hetimor për rastin ‘Gylenistët’. Megjithatë, jo të gjithë nga ta dhanë votën e tyre pro ...
Zeri | 24-Jun-2019 17:26
85 deputetë të Kuvendit të Kosovës, qenë prezent në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për të shqyrtuar Raportin e Komisionit Hetimor për rastin ‘Gylenistët’. Megjithatë, jo të gjithë nga ta dhanë votën e tyre pro ...

PDK nuk e votoi raportin për dëbimin e gylenistëve – shikojeni çfarë qëndrimi mbajti secili deputet
85 deputetë të Kuvendit të Kosovës, qenë prezent në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për të shqyrtuar Raportin e Komisionit Hetimor për rastin ‘Gylenistët’. Megjithatë, jo të gjithë nga ta dhanë votën e tyre pro ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 17:15
85 deputetë të Kuvendit të Kosovës, qenë prezent në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për të shqyrtuar Raportin e Komisionit Hetimor për rastin ‘Gylenistët’. Megjithatë, jo të gjithë nga ta dhanë votën e tyre pro ...

Kështu votuan deputetët për gylenistët (DOKUMENT)
Me 58 vota pro, 2 kundër dhe 4 abstenime u votua raportit i Komisionit Hetimor lidhur me rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turk. Nga 85 deputet sa ishin prezent në Kuvendin e Kosovës , 64 prej tyre e shfrytëzuan ...
InFokusi | 24-Jun-2019 17:15
Me 58 vota pro, 2 kundër dhe 4 abstenime u votua raportit i Komisionit Hetimor lidhur me rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turk. Nga 85 deputet sa ishin prezent në Kuvendin e Kosovës , 64 prej tyre e shfrytëzuan ...

Haradinaj mbështet Nitajn: S’kemi arritur të argumentojmë se Thaçi është prapa dëbimit të gylenistëve
Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, pas votimit të raportit të komisionit hetimor për rastin e gylenistëve, ka thënë për Gazetën Express se kjo është një storje suksesi, megjithatë shton se kolegu i tij në parti, ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 16:14
Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, pas votimit të raportit të komisionit hetimor për rastin e gylenistëve, ka thënë për Gazetën Express se kjo është një storje suksesi, megjithatë shton se kolegu i tij në parti, ...

LDK: Përfundimet e komisonit hetimor e nxjerrin qartë përgjegjësin në deportimin e turqve
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka reaguar lidhur me miratimin e raportit për dëbimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës. Në njoftim thuhet se pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës ...
Zeri | 24-Jun-2019 16:00
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka reaguar lidhur me miratimin e raportit për dëbimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës. Në njoftim thuhet se pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës ...

Konjufca – Damkës: Nuk je në parlamentin e Turqisë
Deputeti i grupit 6+ Fikrim Damka ka kërkuar përgjigje se pse është kërkuar kjo seancë e jashtëzakonshme për diskutimin e raportit të Komisionit Hetimor për dëbimin e gjashtë shtetasve turq. Ai tha se kjo seancë ka ...
InFokusi | 24-Jun-2019 15:47
Deputeti i grupit 6+ Fikrim Damka ka kërkuar përgjigje se pse është kërkuar kjo seancë e jashtëzakonshme për diskutimin e raportit të Komisionit Hetimor për dëbimin e gjashtë shtetasve turq. Ai tha se kjo seancë ka ...

Kuvendi miraton raportin e komisionit hetimor për dëbimin e shtetasve turq
Pas debateve që u zhvilluan në Kuvendin e Kosovës, deputetët kanë miratuar raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me dëbimin e gjashtë shtetasve turq të cilët u dëbuan nga Kosova më 29 mars të ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 13:39
Pas debateve që u zhvilluan në Kuvendin e Kosovës, deputetët kanë miratuar raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me dëbimin e gjashtë shtetasve turq të cilët u dëbuan nga Kosova më 29 mars të ...

Kuvendi i Kosovës e miratoi raportin që konstaton shkelje gjatë dëbimit të shtetasve turq
Në një seancë të jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq, në mars të vitit 2018. Me gjithë kritikat dhe kundërshtimet që u dhanë ...
Portalb | 24-Jun-2019 15:37
Në një seancë të jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq, në mars të vitit 2018. Me gjithë kritikat dhe kundërshtimet që u dhanë ...

LDK për deportimin e shtetasve turq: Drejtësia duhet të bëjë punën e vetë
Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas miratimit të raportit për deportimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës, duke thënë se specifikohen qartë 31 shkelje të Kushtetutës, ligjeve dhe rregulloreve të ndryshme ...
Kosova Press | 24-Jun-2019 15:36
Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas miratimit të raportit për deportimin e shtetasve turq nga Kuvendi i Kosovës, duke thënë se specifikohen qartë 31 shkelje të Kushtetutës, ligjeve dhe rregulloreve të ndryshme ...

LDK thotë se dihet kush është përgjegjësi për dëbimin e gylenistëve, por nuk ia përmend emrin
Lidhja Demokratike e Kosovës, pas votimit në Kuvend të raportit hetimor të hartuar nga komisioni për rastin ‘Gylenistët’ përmes një komunikate për media kanë shkruar se me anë të këtij raporti nxjerrët qartë përgjegjësi ...
InFokusi | 24-Jun-2019 15:36
Lidhja Demokratike e Kosovës, pas votimit në Kuvend të raportit hetimor të hartuar nga komisioni për rastin ‘Gylenistët’ përmes një komunikate për media kanë shkruar se me anë të këtij raporti nxjerrët qartë përgjegjësi ...

31 shkelje të Kushtetutës, Ligjeve dhe rregullores gjatë deportimit të shtetasve turq
Pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës së Komisionit Hetimor lidhur me deportimin e shtetasve turq, sot Kuvendi i Kosovës e miratoi raportin ku specifikohen qartë 31 shkelje të Kushtetutës, Ligjeve dhe rregulloreve ...
Medial | 24-Jun-2019 15:28
Pas shumë shtyrjeve dhe sabotazhit të punës së Komisionit Hetimor lidhur me deportimin e shtetasve turq, sot Kuvendi i Kosovës e miratoi raportin ku specifikohen qartë 31 shkelje të Kushtetutës, Ligjeve dhe rregulloreve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved