ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 08:47

“Fitch Ratings” përmirësoi rejtingun kreditor për Maqedoninë

“Fitch Ratings” përmirësoi rejtingun kreditor për Maqedoninë
Agjencia “Fitch Ratings” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 15:41
Agjencia “Fitch Ratings” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. ...

“FIÇ” përmirësoi rejtingun kreditor të Maqedonisë
Agjencia “FIÇ” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. Tevdovski ...
Flaka | 15-Jun-2019 20:28
Agjencia “FIÇ” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. Tevdovski ...

“Fiç” e rriti rejtingun kreditor
Shkup, 15 qershor – Agjencia kreditore “Fiç” e rriti rejtingun kreditor të vendit nga BB në BB+ që është rritja e parë pas 13 vitesh. Kjo sipas ministrit të Financave, Dragan Tevdovski, është konfirmimi më i mirë për ...
Koha.mk | 15-Jun-2019 19:43
Shkup, 15 qershor – Agjencia kreditore “Fiç” e rriti rejtingun kreditor të vendit nga BB në BB+ që është rritja e parë pas 13 vitesh. Kjo sipas ministrit të Financave, Dragan Tevdovski, është konfirmimi më i mirë për ...

“FIÇ” përmirësoi rejtingun kreditor të Maqedonisë
Agjencia “FIÇ” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. Tevdovski ...
Alsat-M | 15-Jun-2019 15:09
Agjencia “FIÇ” ka rritur rejtingun kreditor të Maqedonië nga BB në BB+, që sipas Ministrit të Financave, Dragan Tevdovski paraqet rritjen e parë pas 13 vitesh duke pranuar kështu rezutaltet e punës së bërë. Tevdovski ...

“Nuk ka masa ndaj Shqipërisë”
Institucionet e Kosovës janë duke qëndruar larg kërkesave të përfaqësuesve të bizneseve për vendosjen e mundshme të masës mbrojtëse ndaj produkteve që importohen nga Shqipëria. Zyra e Kryeministrit në Kosovë ka thënë se ...
Arbresh | 14-Jun-2019 13:30
Institucionet e Kosovës janë duke qëndruar larg kërkesave të përfaqësuesve të bizneseve për vendosjen e mundshme të masës mbrojtëse ndaj produkteve që importohen nga Shqipëria. Zyra e Kryeministrit në Kosovë ka thënë se ...

“Nuk ka masa ndaj Shqipërisë”
Zyra e Kryeministrit në Kosovë ka thënë se kjo temë as që është hapur brenda kabinetit. Ndërsa Ministri i Financave, Bedri Hamza është shprehur se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë. Madje, edhe Ministri i Tregtisë, ...
Lajminet | 14-Jun-2019 12:29
Zyra e Kryeministrit në Kosovë ka thënë se kjo temë as që është hapur brenda kabinetit. Ndërsa Ministri i Financave, Bedri Hamza është shprehur se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë. Madje, edhe Ministri i Tregtisë, ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon. Kështu u shpreh sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas një takimi me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit. “Në ...
Albportali | 14-Jun-2019 11:50
Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon. Kështu u shpreh sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas një takimi me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit. “Në ...

Lavdërohet Haradinaj me zhvillimin ekonomik të Kosovës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
InFokusi | 14-Jun-2019 11:47
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritje më të lartë ekonomike në rajon!
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
Albportali | 14-Jun-2019 11:26
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon. Kështu u shpreh sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas një takimi me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit. “Në ...
Ina-Online | 14-Jun-2019 10:29
Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon. Kështu u shpreh sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas një takimi me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit. “Në ...

Kryeministri thotë se Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne politikën tatimore të vendit. Haradinaj ...
Lajminet | 14-Jun-2019 10:01
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne politikën tatimore të vendit. Haradinaj ...

Haradinaj me Hamzën në takim pune për gjendjen tatimore në vend
Kryeministri Ramush Haradinaj me mëngjes ta takuar ministrin e Financave, Bedri Hamza. “Mëngjes pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne ...
Klan Kosova | 14-Jun-2019 09:57
Kryeministri Ramush Haradinaj me mëngjes ta takuar ministrin e Financave, Bedri Hamza. “Mëngjes pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne politikën tatimore të Kosovës. Haradinaj ...
Alsat-M | 14-Jun-2019 09:57
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne politikën tatimore të Kosovës. Haradinaj ...

Haradinaj me Hamzën në takim pune për gjendjen tatimore në vend
Kryeministri Ramush Haradinaj me mëngjes ta takuar ministrin e Financave, Bedri Hamza. “Mëngjes pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne ...
Medial | 14-Jun-2019 09:57
Kryeministri Ramush Haradinaj me mëngjes ta takuar ministrin e Financave, Bedri Hamza. “Mëngjes pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit, rreth të dhënave të fundit për gjendjen ne ...

Kryeministri:  Kosova ka shënuar rritje më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
Monitor | 14-Jun-2019 09:51
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Prishtinë, 14 qershor 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në ...
Illyriapress | 14-Jun-2019 09:57
Prishtinë, 14 qershor 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
Zeri | 14-Jun-2019 09:43
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

Haradinaj thotë se Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ministrin e Ministrisë së Financave, Bedri Hamza. Siç ka bërë të ditur kryeministri përmes një shkrimi në Facebook, me ministrin Hamza ka biseduar ...
Telegrafi | 14-Jun-2019 09:20
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ministrin e Ministrisë së Financave, Bedri Hamza. Siç ka bërë të ditur kryeministri përmes një shkrimi në Facebook, me ministrin Hamza ka biseduar ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritjen më të lartë ekonomike në rajon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
EkonomiaOnline | 14-Jun-2019 09:28
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

Haradinaj: Kosova ka shënuar rritje më të lartë ekonomike në rajon!
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...
Arbresh | 14-Jun-2019 09:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mëngjes ka pasur takim pune me Ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ekipin e Zyrës së Kryeministrit rreth të dhënave për gjendjen në politikën tatimore. Sipas ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved