ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 07:05

Shpër.th.imi i ri dhe i frikshëm i Ebolës në Afrikë

Shpër.th.imi i ri dhe i frikshëm i Ebolës në Afrikë
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...
Medial | 13-Jun-2019 09:39
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...

Shpërthimi i ri dhe i frikshëm i Ebolës në Afrikë
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...
ABCNews | 13-Jun-2019 08:59
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...

Shpërthimi i ri i Ebolës në Afrikë – “i frikshëm”
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...
Alsat-M | 13-Jun-2019 09:39
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...

Shpërthimi i ri i Ebolës në Afrikë “i frikshëm”
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 persona kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë ...
EkonomiaOnline | 13-Jun-2019 09:02
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore “është vërtet i frikshëm”. Gati 1,400 persona kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë ...

Shpërthimi i ri i Ebolës në Afrikë - "i frikshëm"
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore "është vërtet i frikshëm". Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...
Radio Evropa e Lire | 13-Jun-2019 08:44
Udhëheqësi i një organizate bamirëse mjekësore tha se shpërthimi i fundit i Ebolës në Afrikën qendrore "është vërtet i frikshëm". Gati 1,400 vetë kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos, që nga rasti i parë me ...

“Shpërthimi i Ebola-s në Kongo vërtet i frikshëm”
Kreu i një bamirëse të madhe kërkimore mjekësore e ka quajtur shpërthimin e fundit të Ebola-s në Afrikën Qendrore “me të vërtetë të frikshme”. Afër 1,400 njerëz kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos. Jeremy ...
Indeks Online | 13-Jun-2019 07:42
Kreu i një bamirëse të madhe kërkimore mjekësore e ka quajtur shpërthimin e fundit të Ebola-s në Afrikën Qendrore “me të vërtetë të frikshme”. Afër 1,400 njerëz kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos. Jeremy ...

“Shpërthimi i Ebola-s në Kongo vërtet i frikshëm”
Kreu i një bamirëse të madhe kërkimore mjekësore e ka quajtur shpërthimin e fundit të Ebola-s në Afrikën Qendrore “me të vërtetë të frikshme”. Afër 1,400 njerëz kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos. Jeremy ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 23:39
Kreu i një bamirëse të madhe kërkimore mjekësore e ka quajtur shpërthimin e fundit të Ebola-s në Afrikën Qendrore “me të vërtetë të frikshme”. Afër 1,400 njerëz kanë vdekur në Republikën Demokratike të Kongos. Jeremy ...

Vdes pesëvjeçari nga Ebola në Ugandë
Një djalë pesëvjeçar në Ugandë ka vdekur nga Ebola, kanë thënë zyrtarët e shëndetësisë. Vdekja është e para në Ugandë, mes një shpërthimi vdekjeprurës në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët thanë se gjyshja dhe ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 22:05
Një djalë pesëvjeçar në Ugandë ka vdekur nga Ebola, kanë thënë zyrtarët e shëndetësisë. Vdekja është e para në Ugandë, mes një shpërthimi vdekjeprurës në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët thanë se gjyshja dhe ...

Ebola përhapet edhe në Ugandë
Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton AA. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani në Ugandë janë regjistruar tre ...
Shenja | 12-Jun-2019 18:07
Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton AA. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani në Ugandë janë regjistruar tre ...

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global
Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian. Një djalë pesëvjeçar, rasti i ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 17:25
Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian. Një djalë pesëvjeçar, rasti i ...

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global
Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian.
Kosova Press | 12-Jun-2019 17:21
Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian.

Vdes një fëmijë nga virusi i Ebolas në Ugandë
Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet me një rritje të ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 15:38
Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet me një rritje të ...

Uganda, ebola i merr jetën 5-vjeçarit
UGANDE Një djalë 5-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e Ebola dhe 2 raste të reja janë konfirmuar në Uganda ndërsa ethet u përhapën në një lagje në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët e shëndetit thanë se djali i ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:19
UGANDE Një djalë 5-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e Ebola dhe 2 raste të reja janë konfirmuar në Uganda ndërsa ethet u përhapën në një lagje në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët e shëndetit thanë se djali i ...

Vdes një fëmijë nga virusi i Ebolas në Ugandë
Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet me një rritje të ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 15:30
Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet me një rritje të ...

Ebola përhapet edhe në Ugandë
Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani në Ugandë janë ...
Arbresh | 12-Jun-2019 15:30
Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani në Ugandë janë ...

OBSH jep alarmin: Ebola, shpërthen epidemia vdekjeprurëse
Tashmë duket sikur OBSH është dorëzuar përballë Ebolas dhe bën thirrje alarmuese për epidemi të tjera vdekjeprurëse. Organizata Botërore e Shëndetësisë bashkë me organizata të tjera do të përqëndrohen në përgatitjen për ...
RTSH | 11-Jun-2019 10:13
Tashmë duket sikur OBSH është dorëzuar përballë Ebolas dhe bën thirrje alarmuese për epidemi të tjera vdekjeprurëse. Organizata Botërore e Shëndetësisë bashkë me organizata të tjera do të përqëndrohen në përgatitjen për ...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse
Organizata Botërore e Shëndetësisë merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë ...
Arbresh | 11-Jun-2019 10:02
Organizata Botërore e Shëndetësisë merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved