ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 06:34

Misteri i quajtur Kosovë, Kombëtarja e fundit e lindur në Evropë nuk ka humbur ende!

Misteri i quajtur Kosovë, Kombëtarja e fundit e lindur në Evropë nuk ka humbur ende!
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 14:02
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...

Kosova në sekondën e fundit mbetet pa fitore ndaj Polonisë
Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kosova në hendboll të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet ku është përballur me Poloninë, superfuqinë botërore të hendbollit, kurse ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 23:26
Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kosova në hendboll të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet ku është përballur me Poloninë, superfuqinë botërore të hendbollit, kurse ...

“The Guardian” përzgjedh nëntë ngjarjet kryesore të futbollit: Kosova po bën emër në futbollin botëror
Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës po bëhet temë e shumë mediave botërore. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit Evropian ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 15:46
Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës po bëhet temë e shumë mediave botërore. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit Evropian ...

Si i motivoi lojtarët e Kosovës, trajneri Challandes: Ju fola për luftën dhe vuajtjet e prindërve të tyre!
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës dhe ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 19:12
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës dhe ...

Mediumi anglez shkruan për Kosovën: Përfaqësuesja më në formë në Evropë dhe që ka harruar kur ka humbur
Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka serinë më të gjatë pa humbje në garat evropiane! Vetëm imagjinoni. Ata nuk ishin ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:36
Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka serinë më të gjatë pa humbje në garat evropiane! Vetëm imagjinoni. Ata nuk ishin ...

Milot Rashica 'godet' Bullgarinë: Mediumi gjerman i mahnitur nga futbollisti i Werder Bremenit dhe Kosova
Milot Rashica ishte njeriu i ndeshjes në fitoren 3:2 të Kosovës kundër Bullgarisë. Futbollisti i Werder Bremenit shënoi gol për 1:0 dhe më pas asistoi te goli i fitores 3:2 i shënuar nga Elbasan Rashani. Ishin minutat e ...
Zeri | 13-Jun-2019 09:46
Milot Rashica ishte njeriu i ndeshjes në fitoren 3:2 të Kosovës kundër Bullgarisë. Futbollisti i Werder Bremenit shënoi gol për 1:0 dhe më pas asistoi te goli i fitores 3:2 i shënuar nga Elbasan Rashani. Ishin minutat e ...

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian
Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy takimet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian. “Dardanët” barazuan 1-1 me Malin e Zi ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:09
Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy takimet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian. “Dardanët” barazuan 1-1 me Malin e Zi ...

‘The Guardian’ me shkrim emocionues për Kombëtaren e Kosovës
Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020. Një prej tyre është fitorja historike e “Dardanëve” kundër ...
Lajminet | 12-Jun-2019 19:12
Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020. Një prej tyre është fitorja historike e “Dardanëve” kundër ...

Arritja historike në Sofje e Kosovës së rilindur Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin...
Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si të rilindur. Kosova ...
Kosova Sot | 12-Jun-2019 17:17
Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si të rilindur. Kosova ...

Gazeta e madhe sllovene: Arritja historike në Sofje e Kosovës së rilindur
Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si të rilindur. Kosova ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 17:08
Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si të rilindur. Kosova ...

Historia e “Dardanëve” e mahnit mediumin anglez
Një artikull i veçantë për Kosovën është publikuar në uebsajtin zyrtar të Dream Team, me bazë në Britani të Madhe. Tekstin e plotë mund të lexoni në vazhdim. A dëshiron ndokush ta dëgjojë një histori motivuese? Si thua ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 16:08
Një artikull i veçantë për Kosovën është publikuar në uebsajtin zyrtar të Dream Team, me bazë në Britani të Madhe. Tekstin e plotë mund të lexoni në vazhdim. A dëshiron ndokush ta dëgjojë një histori motivuese? Si thua ...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...
Gazeta Monitor | 12-Jun-2019 15:14
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...

Suksesi i Kosovës 'tremb' anglezët, 'The Guardian' i kushton shkrim interesant Përfaqësueses kosovare
Përfaqësuesja e Kosovës ka qenë kryetemë e medieve ndërkombëtare pas fitores së parë të regjistruar në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Djelmoshat e Bernard Challandes arritën ta mposhtin Bullgarinë në ...
Zeri | 12-Jun-2019 14:53
Përfaqësuesja e Kosovës ka qenë kryetemë e medieve ndërkombëtare pas fitores së parë të regjistruar në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Djelmoshat e Bernard Challandes arritën ta mposhtin Bullgarinë në ...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 14:30
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...
Kosova Sot | 12-Jun-2019 14:25
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 14:24
Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për të paktën vendin e ...

Rashica sërish merr vëmendjen e UEFA-s, kësaj here kur i bëri ‘hor’ bullgarët
Ylli i Werder Bremen mori vëmendjen e të gjithë medieve ndërkombëtare, pas paraqitjes brilante që pati ndaj Bullgarisë, ndeshje që u fitua nga Kosova me rezultat 3-2. 22-vjeçari tashmë ka mahnitur edhe UEFA-në, që ka ...
Lajminet | 12-Jun-2019 11:07
Ylli i Werder Bremen mori vëmendjen e të gjithë medieve ndërkombëtare, pas paraqitjes brilante që pati ndaj Bullgarisë, ndeshje që u fitua nga Kosova me rezultat 3-2. 22-vjeçari tashmë ka mahnitur edhe UEFA-në, që ka ...

Misteri i quajtur Kosovë, Kombëtarja e fundit e lindur në Evropë nuk ka humbur ende!
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...
Kosova Sot | 12-Jun-2019 11:06
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...

Misteri i quajtur Kosovë, Kombëtarja e fundit e lindur në Evropë nuk ka humbur ende!
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 10:50
Mediat e huaja vazhdojnë t’i japin jehonë rastit të Kombëtares së Kosovës, e cila po i mahnit të gjithë me serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje, që nga tetori i vitit 2017. E përditshmja italiane “Corriere Della Sera” ua ...

Ky do të jetë drejtori sportiv i Milanit
Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndaj Bullgarisë me 10 qershor me rezultatin 2-3, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020. Kosova arriti të fitoi në minutat e fundit të ndeshjes, ...
GazetaBlic | 12-Jun-2019 10:42
Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndaj Bullgarisë me 10 qershor me rezultatin 2-3, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020. Kosova arriti të fitoi në minutat e fundit të ndeshjes, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved