ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 07:15

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones takon Presidentin

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones takon Presidentin
Në ambientet e Presidencës, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka takuar në këto momente të dërguarën me punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones. Nuk dihet me saktësi tema e këtij takimi, por ai vjen në një ...
BalkanWeb | 13-Jun-2019 10:06
Në ambientet e Presidencës, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka takuar në këto momente të dërguarën me punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones. Nuk dihet me saktësi tema e këtij takimi, por ai vjen në një ...

Rezoluta për Metën, ja çfarë shkruan Rama në rrjetet sociale
Pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama reagon me një ...
BalkanWeb | 13-Jun-2019 08:52
Pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama reagon me një ...

Debati në Kuvend për shkarkimin e Metës, ja çfarë shkruan kryeministri
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...
VizionPlus | 13-Jun-2019 09:14
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...

Kuvendi mocion debati kundër vendimit të Metës për anulimin e zgjedhjeve
Parlamenti në seancën e sotme plenare do të zhvillojë mocion debati për shkeljet kushtetuese të presidentit meta në lidhje me anullimin e datës së zgjedhjeve lokale. Debati është kërkuar nga socialistët për të hedhur ...
VizionPlus | 13-Jun-2019 08:59
Parlamenti në seancën e sotme plenare do të zhvillojë mocion debati për shkeljet kushtetuese të presidentit meta në lidhje me anullimin e datës së zgjedhjeve lokale. Debati është kërkuar nga socialistët për të hedhur ...

Etilda Gjonaj: Ja pse zgjedhjet do mbahen në 30 qershor
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi publikisht se mazhoranca është në të drejtën e saj të zhvillojë zgjedhjet më 30 qershor, për aq kohë sa edhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:59
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi publikisht se mazhoranca është në të drejtën e saj të zhvillojë zgjedhjet më 30 qershor, për aq kohë sa edhe ...

Ministrja e Gjonaj shpjegon arsyet: Akti i Metës është antikushtetues, në frymë e përmbajtje. Pas 10 gushtit, pushtetit vendor i përfundon mandati!
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tregon disa fakte që sipas saj provojnë antikushtetueshmërinë e aktit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Gjonaj tha në studion e “Neës24” se data e ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 18:45
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tregon disa fakte që sipas saj provojnë antikushtetueshmërinë e aktit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Gjonaj tha në studion e “Neës24” se data e ...

Ministrja Gjonaj: 5 arsye pse dekreti i Metës është i pavlefshëm
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për dekretin e Presidentit Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. “Situata ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:51
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për dekretin e Presidentit Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. “Situata ...

Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet Presidenti, ja detajet e procesit të nisur
Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Kumbaro tha se shkarkimi i postit të ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 18:14
Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Kumbaro tha se shkarkimi i postit të ...

Rama do të flet sot për rezolutën për Metën
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit. ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 09:25
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit. ...

Axhenda anti Meta/Çfarë do të ndodhë sot?
E gjithë kjo e enjte do të jetë e ngarkuar politikisht me debatet për annulimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti. Socialstët dhe opozita fasadë do të diskutojnë sot në kuvend gjatë gjithë paradites për moton e ...
Lapsi | 13-Jun-2019 10:00
E gjithë kjo e enjte do të jetë e ngarkuar politikisht me debatet për annulimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti. Socialstët dhe opozita fasadë do të diskutojnë sot në kuvend gjatë gjithë paradites për moton e ...

Prof. Asoc. Shefqet Muçi, ish-ministër i Drejtësisë: Dekreti i Presidentit është në fuqi, derisa nuk është shfuqizuar nga Gjykata kompetente
Presidenti me dekretin e shfuqizimit të datës së zgjedhjeve në 30 qershor, nuk ka bërë gjë tjetër, veçse i ka hapur rrugë partive politike për të shmangur përplasjet civile dhe konfliktet, edhe për të pasur një siguri ...
Telegraf | 12-Jun-2019 23:26
Presidenti me dekretin e shfuqizimit të datës së zgjedhjeve në 30 qershor, nuk ka bërë gjë tjetër, veçse i ka hapur rrugë partive politike për të shmangur përplasjet civile dhe konfliktet, edhe për të pasur një siguri ...

Rezoluta për Metën, Rama reagon në rrjetet sociale para seancës parlamentare
Edi Rama ka reaguar vetëm pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale. Rama ...
Lapsi | 13-Jun-2019 09:25
Edi Rama ka reaguar vetëm pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale. Rama ...

Refuzuan dekretin e Metës, forcat e sigurisë marrin në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ
Merren ne mbrojtje kater anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, qe vendosen me vote, pak dite me pare, te refuzojne dekretin e presidentit Meta, per anulimin e 30 qershorit si date e zgjedhjeve vendore. Mesohet se ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 14:09
Merren ne mbrojtje kater anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, qe vendosen me vote, pak dite me pare, te refuzojne dekretin e presidentit Meta, per anulimin e 30 qershorit si date e zgjedhjeve vendore. Mesohet se ...

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:32
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...

Sot debati për shkarkimin e Metës
Parlamenti zhvillon sot mocionin me debat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kjo do të jetë pika e vetme e rendit të ditës në punimet e seancës së sotme plenare. Në draftrezolutën e miratuar dy ditë më parë në ...
TV Klan | 13-Jun-2019 09:02
Parlamenti zhvillon sot mocionin me debat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kjo do të jetë pika e vetme e rendit të ditës në punimet e seancës së sotme plenare. Në draftrezolutën e miratuar dy ditë më parë në ...

Projekt-rezoluta e Kuvendit: Meta kapërceu kompetencat kushtetuese
Kuvendi i Shqipërisë i bën thirrje Presidentit të Republikës të reflektojë duke kthyer institucionin e Presidentit në kufijtë e kompetencave të njohura nga Kushtetuta dhe të mos ndërmarrë asnjë veprim tjetër në shkelje ...
Lexo | 13-Jun-2019 10:01
Kuvendi i Shqipërisë i bën thirrje Presidentit të Republikës të reflektojë duke kthyer institucionin e Presidentit në kufijtë e kompetencave të njohura nga Kushtetuta dhe të mos ndërmarrë asnjë veprim tjetër në shkelje ...

Shkarkimi i metës, ja kur flet Rama!
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme për të diskutuar prej 5 orësh, në lidhje me dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Mazhoranca socialiste ka përgatitur një rezolutë që ...
Dritare | 13-Jun-2019 10:00
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme për të diskutuar prej 5 orësh, në lidhje me dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Mazhoranca socialiste ka përgatitur një rezolutë që ...

Zgjedhjet/ Politika “zien” nga debati, KQZ vijon punën
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:48
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...

PS: Ja pse anulimi i zgjedhjeve nga Meta është precedent i rrezikshëm!
Partia Socialist në një Memo ka argumentuar me detaje, se përse anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit është një precedent i rrezikshëm. Ditën e sotme pritet që PS të votojë një rezolutë që e hapë rrugën për shkarkimin e ...
Dritare | 13-Jun-2019 10:00
Partia Socialist në një Memo ka argumentuar me detaje, se përse anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit është një precedent i rrezikshëm. Ditën e sotme pritet që PS të votojë një rezolutë që e hapë rrugën për shkarkimin e ...

Mocioni ndaj Metës, Rama paralajmëron fjalimin në këtë orë
Pas para nisjes se seances plenare te Kuvendit, pika e vetme e rendit te dites te se ciles eshte mocioni me debat per Presidentin Meta kunder zhdekretimit te 30 qershorit si date e zgjedhjeve lokale, ka sjell edhe një ...
Lexo | 13-Jun-2019 09:47
Pas para nisjes se seances plenare te Kuvendit, pika e vetme e rendit te dites te se ciles eshte mocioni me debat per Presidentin Meta kunder zhdekretimit te 30 qershorit si date e zgjedhjeve lokale, ka sjell edhe një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved