ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 05:22

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones takon Presidentin

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones takon Presidentin
Në ambientet e Presidencës, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka takuar në këto momente të dërguarën me punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones. Nuk dihet me saktësi tema e këtij takimi, por ai vjen në një ...
BalkanWeb | 13-Jun-2019 10:06
Në ambientet e Presidencës, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka takuar në këto momente të dërguarën me punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones. Nuk dihet me saktësi tema e këtij takimi, por ai vjen në një ...

Projekt-rezoluta e Kuvendit: Meta kapërceu kompetencat kushtetuese
Kuvendi i Shqipërisë i bën thirrje Presidentit të Republikës të reflektojë duke kthyer institucionin e Presidentit në kufijtë e kompetencave të njohura nga Kushtetuta dhe të mos ndërmarrë asnjë veprim tjetër në shkelje ...
Lexo | 13-Jun-2019 10:01
Kuvendi i Shqipërisë i bën thirrje Presidentit të Republikës të reflektojë duke kthyer institucionin e Presidentit në kufijtë e kompetencave të njohura nga Kushtetuta dhe të mos ndërmarrë asnjë veprim tjetër në shkelje ...

Shkarkimi i metës, ja kur flet Rama!
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme për të diskutuar prej 5 orësh, në lidhje me dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Mazhoranca socialiste ka përgatitur një rezolutë që ...
Dritare | 13-Jun-2019 10:00
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme për të diskutuar prej 5 orësh, në lidhje me dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Mazhoranca socialiste ka përgatitur një rezolutë që ...

Axhenda anti Meta/Çfarë do të ndodhë sot?
E gjithë kjo e enjte do të jetë e ngarkuar politikisht me debatet për annulimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti. Socialstët dhe opozita fasadë do të diskutojnë sot në kuvend gjatë gjithë paradites për moton e ...
Lapsi | 13-Jun-2019 10:00
E gjithë kjo e enjte do të jetë e ngarkuar politikisht me debatet për annulimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti. Socialstët dhe opozita fasadë do të diskutojnë sot në kuvend gjatë gjithë paradites për moton e ...

PS: Ja pse anulimi i zgjedhjeve nga Meta është precedent i rrezikshëm!
Partia Socialist në një Memo ka argumentuar me detaje, se përse anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit është një precedent i rrezikshëm. Ditën e sotme pritet që PS të votojë një rezolutë që e hapë rrugën për shkarkimin e ...
Dritare | 13-Jun-2019 10:00
Partia Socialist në një Memo ka argumentuar me detaje, se përse anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit është një precedent i rrezikshëm. Ditën e sotme pritet që PS të votojë një rezolutë që e hapë rrugën për shkarkimin e ...

Mocioni ndaj Metës, Rama paralajmëron fjalimin në këtë orë
Pas para nisjes se seances plenare te Kuvendit, pika e vetme e rendit te dites te se ciles eshte mocioni me debat per Presidentin Meta kunder zhdekretimit te 30 qershorit si date e zgjedhjeve lokale, ka sjell edhe një ...
Lexo | 13-Jun-2019 09:47
Pas para nisjes se seances plenare te Kuvendit, pika e vetme e rendit te dites te se ciles eshte mocioni me debat per Presidentin Meta kunder zhdekretimit te 30 qershorit si date e zgjedhjeve lokale, ka sjell edhe një ...

Sot 5 orë mocion debati në Kuvend kundër vendimit të Metës për anulimin e zgjedhjeve
Në seancën e sotme plenare, kuvendi zhvillon mocion debati për rezolutën kundër vendimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të mbajë fjalën e tij ...
Lexo | 13-Jun-2019 09:47
Në seancën e sotme plenare, kuvendi zhvillon mocion debati për rezolutën kundër vendimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të mbajë fjalën e tij ...

Rezoluta për Metën, Rama: Do flas sot në orën 12:00
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit, ...
Portalb | 13-Jun-2019 09:39
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit, ...

Debati në Kuvend për shkarkimin e Metës, ja çfarë shkruan kryeministri
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...
VizionPlus | 13-Jun-2019 09:14
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...

Rezoluta për Metën, ja çfarë shkruan Rama në rrjetet sociale
Pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama reagon me një ...
BalkanWeb | 13-Jun-2019 08:52
Pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama reagon me një ...

Rama do të flet sot për rezolutën për Metën
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit. ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 09:25
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë me anë të një njoftimi në Twitter se sot në Kuvend do të flasë mbi vendimin e presidentit për zgjedhjet, ndërkohë që do zhvillohet dhe mocioni me debat për këtë të fundit. ...

5 orë mocion debati në Kuvend kundër vendimit të Metës për anulimin e zgjedhjeve
TIRANË, 13 Qershor /MEDIAL/ -Kuvendi zhvillon në seancën e sotme plenare një mocion me debat, kërkuar nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste “Mbi aktin e Presidentit të Republikës për shfuqizimin e ...
Medial | 13-Jun-2019 09:39
TIRANË, 13 Qershor /MEDIAL/ -Kuvendi zhvillon në seancën e sotme plenare një mocion me debat, kërkuar nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste “Mbi aktin e Presidentit të Republikës për shfuqizimin e ...

Etilda Gjonaj: Ja pse zgjedhjet do mbahen në 30 qershor
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi publikisht se mazhoranca është në të drejtën e saj të zhvillojë zgjedhjet më 30 qershor, për aq kohë sa edhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:59
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi publikisht se mazhoranca është në të drejtën e saj të zhvillojë zgjedhjet më 30 qershor, për aq kohë sa edhe ...

Ministrja Gjonaj: 5 arsye pse dekreti i Metës është i pavlefshëm
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për dekretin e Presidentit Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. “Situata ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:51
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për dekretin e Presidentit Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. “Situata ...

Debati në Kuvend për shkarkimin e Metës, ja çfarë shkruan kryeministri
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...
Medial | 13-Jun-2019 09:39
Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale. Përmes një postimi ...

Ministrja e Gjonaj shpjegon arsyet: Akti i Metës është antikushtetues, në frymë e përmbajtje. Pas 10 gushtit, pushtetit vendor i përfundon mandati!
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tregon disa fakte që sipas saj provojnë antikushtetueshmërinë e aktit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Gjonaj tha në studion e “Neës24” se data e ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 18:45
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tregon disa fakte që sipas saj provojnë antikushtetueshmërinë e aktit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Gjonaj tha në studion e “Neës24” se data e ...

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:32
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...

Rezoluta për Metën, Rama reagon në rrjetet sociale para seancës parlamentare
Edi Rama ka reaguar vetëm pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale. Rama ...
Lapsi | 13-Jun-2019 09:25
Edi Rama ka reaguar vetëm pak përpara se të nisë seanca parlamentare, pika e vetme e rendit të së cilës është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale. Rama ...

Zgjedhjet/ Politika “zien” nga debati, KQZ vijon punën
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:48
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...

Kuvendi mocion debati kundër vendimit të Metës për anulimin e zgjedhjeve
Parlamenti në seancën e sotme plenare do të zhvillojë mocion debati për shkeljet kushtetuese të presidentit meta në lidhje me anullimin e datës së zgjedhjeve lokale. Debati është kërkuar nga socialistët për të hedhur ...
VizionPlus | 13-Jun-2019 08:59
Parlamenti në seancën e sotme plenare do të zhvillojë mocion debati për shkeljet kushtetuese të presidentit meta në lidhje me anullimin e datës së zgjedhjeve lokale. Debati është kërkuar nga socialistët për të hedhur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved