ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:31

20 vjetori i hyrjes së NATO-s dhe vizita e Clinton në Kosovë, top lajm edhe në mediat ndërkombëtare (Foto)

20 vjetori i hyrjes së NATO-s dhe vizita e Clinton në Kosovë, top lajm edhe në mediat ndërkombëtare (Foto)
Gjatë ditës së mërkurë (12 qershor) në Prishtinë është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit. Përveç ish-presidentit amerikan, në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 10:15
Gjatë ditës së mërkurë (12 qershor) në Prishtinë është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit. Përveç ish-presidentit amerikan, në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në ...

20 vjetori i hyrjes së NATO-s dhe vizita e Clinton në Kosovë, top lajm edhe në mediat ndërkombëtare
Gjatë ditës së mërkurë (12 qershor) në Prishtinë është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit. Përveç ish-presidentit amerikan, në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në ...
Arbresh | 13-Jun-2019 10:15
Gjatë ditës së mërkurë (12 qershor) në Prishtinë është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit. Përveç ish-presidentit amerikan, në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në ...

Gabimi që bëri dje Hashim Thaçi me Albright, i pa falshëm
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish Presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright dhe gjenerali i NATO’s, Wesley Clark. Liderët kanë ...
IliriaNews | 13-Jun-2019 10:12
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish Presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright dhe gjenerali i NATO’s, Wesley Clark. Liderët kanë ...

Mulliqi përjetëson në bronz sekretaren Albrigt
Busti i Madeleine Albrightit, një prej personaliteteve që pati rol të rëndësishëm në historinë më të re të Kosovës, është shkrirë në bronz dhe është vendosur në qendër të Prishtinës. Ky bust i ish-sekretares amerikane ...
Zeri | 13-Jun-2019 10:06
Busti i Madeleine Albrightit, një prej personaliteteve që pati rol të rëndësishëm në historinë më të re të Kosovës, është shkrirë në bronz dhe është vendosur në qendër të Prishtinës. Ky bust i ish-sekretares amerikane ...

Haradinaj: Qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...
Medial | 13-Jun-2019 09:57
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...

Haradinaj: Qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë. Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara ...
InFokusi | 13-Jun-2019 09:46
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë. Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara ...

Haradinaj: Qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike
Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e qytetarëve. Postimi i plotë: Të ...
Lajminet | 13-Jun-2019 09:41
Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e qytetarëve. Postimi i plotë: Të ...

Haradinaj: Qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...
Klan Kosova | 13-Jun-2019 09:39
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...

Haradinaj: Qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...
EkonomiaOnline | 13-Jun-2019 09:32
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...

Vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë përmes fotografive
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 21:42
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...

Haradinaj: Qershori i lirisë, shënon fillimin e kthesës historike për vendin tonë
Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 09:25
Në ditën e çlirimit të Komunës së Suharekës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se duhet të kujtohet e kaluara e lavdishme dhe të motivohet për të punuar edhe më shumë për zhvillimin dhe mirëqenien e ...

Haradinaj: Në përvjetorin jubilar të çlirimit të Suharekës, të kujtojmë të kaluarën tonë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë. Tutje ai tha se përulemi me respekt para heroizmit të dëshmorëve, flijimit të martirëve, kontributit ...
Gazeta Observer | 13-Jun-2019 09:32
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë. Tutje ai tha se përulemi me respekt para heroizmit të dëshmorëve, flijimit të martirëve, kontributit ...

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.
Top Channel | 12-Jun-2019 19:39
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.

Haradinaj: Në përvjetorin jubilar të çlirimit të Suharekës, të kujtojmë të kaluarën tonë të lavdishme
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë. Tutje ai tha se përulemi me respekt para heroizmit të dëshmorëve, flijimit të martirëve, kontributit ...
Arbresh | 13-Jun-2019 09:25
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë. Tutje ai tha se përulemi me respekt para heroizmit të dëshmorëve, flijimit të martirëve, kontributit ...

Zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:17
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Qytetarët tallen me bustin e Albright në Prishtinë
Dy dekadat e çlirimit të Kosovës midis të tjerash janë festuar edhe me përurimin e bustit të ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright në Prishtinë. Pikërisht sheshi që mban emrin e saj, ...
InFokusi | 13-Jun-2019 09:25
Dy dekadat e çlirimit të Kosovës midis të tjerash janë festuar edhe me përurimin e bustit të ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright në Prishtinë. Pikërisht sheshi që mban emrin e saj, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved