ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 05:45

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:43
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...

Zaev: Nuk nxitoj të them nëse jam i mashtruar
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno” në “tv24” tha se që 15 vjet presim datën e negociatave me Bashkimin Evropian dhe se ne meritojmë ta fitojmë atë. Ai tha se nuk do të nxitonte për të thënë nëse ai ishte i ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 21:09
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno” në “tv24” tha se që 15 vjet presim datën e negociatave me Bashkimin Evropian dhe se ne meritojmë ta fitojmë atë. Ai tha se nuk do të nxitonte për të thënë nëse ai ishte i ...

Spasovski: Çekia na ka ndihmuar më shumë në krizën e emigrantëve
Qeveria e Republikës së Çekisë gjatë krizës së emigrantëve ka ndihmuar në forcimin e kapaciteteve teknike të Ministrisë së Brendshme dhe është një nga mbështetësit më të mëdhenj të vendit tonë në përgjithësi, tha ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 20:45
Qeveria e Republikës së Çekisë gjatë krizës së emigrantëve ka ndihmuar në forcimin e kapaciteteve teknike të Ministrisë së Brendshme dhe është një nga mbështetësit më të mëdhenj të vendit tonë në përgjithësi, tha ...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...
Republika | 12-Jun-2019 10:57
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...

Zaev në Gjermani, kërkon mbështetjen e Merkelit për datën e negociatave
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 10:13
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...

Zaev në Gjermani, kërkon mbështetjen e Merkelit për datën e negociatave
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 10:00
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...

Zaev në Berlin pas mbështetjes së Merkelit për datë të negociatave
Shkup, 12 qershor – Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit ...
Koha.mk | 12-Jun-2019 09:54
Shkup, 12 qershor – Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit ...

Babis: Maqedonia e Veriut përveç Çekisë ka mbështetjen edhe të vendeve të Vishegradit
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryeministrin e Republikës së Çekisë, Andrej Babis, i cili po qëndron për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 18:24
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryeministrin e Republikës së Çekisë, Andrej Babis, i cili po qëndron për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...

Zaev pret mesazhe pozitive nga kancelarja Merkel
Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 09:35
Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në ...

(FOTO) ZAEV kërkon mbështetjen e kancelares MERKEL
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...
Medial | 12-Jun-2019 09:35
Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë me BE-në, sot ...

Zaev pret mesazhe pozitive nga kancelarja Merkel
Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në ...
Shenja | 12-Jun-2019 09:15
Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në ...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...
Arbresh | 12-Jun-2019 08:51
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...
Albportali | 12-Jun-2019 08:51
Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, ...

Zaev: Nuk nxitoj të them nëse jam i mashtruar
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno” në “tv24” tha se që 15 vjet presim datën e negociatave me Bashkimin Evropian dhe se ne meritojmë ta fitojmë atë. Ai tha se nuk do të nxitonte për të thënë nëse ai ishte i ...
Arbresh | 11-Jun-2019 22:22
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno” në “tv24” tha se që 15 vjet presim datën e negociatave me Bashkimin Evropian dhe se ne meritojmë ta fitojmë atë. Ai tha se nuk do të nxitonte për të thënë nëse ai ishte i ...

Spasovski: Çekia ka dhënë mbështetje më të madhe gjatë krizës së emigrantëve
Gjevgjeli, 11 qershor – Qeveria e Republikës së Çekisë gjatë krizës së emigrantëve ka dhënë ndihmë për përforcimin e kapaciteteve teknike të MPB-së dhe është një prej mbështetësve më të mëdhenj të vendit tonë në ...
Koha.mk | 11-Jun-2019 21:09
Gjevgjeli, 11 qershor – Qeveria e Republikës së Çekisë gjatë krizës së emigrantëve ka dhënë ndihmë për përforcimin e kapaciteteve teknike të MPB-së dhe është një prej mbështetësve më të mëdhenj të vendit tonë në ...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...
Flaka | 11-Jun-2019 20:28
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...

Babish: Evropa ta mbajë fjalën!
“Athina dhe Shkupi gjetën gjuhë të përbashkët për emrin, zbatuan reforma kurse tani politikanët evropianë që ju premtuan se do të hapen negociatat, duhet ta mbajnë fjalën”. Kështu ka deklaruar Kryeministri i Republikës ...
TV Klan | 11-Jun-2019 15:44
“Athina dhe Shkupi gjetën gjuhë të përbashkët për emrin, zbatuan reforma kurse tani politikanët evropianë që ju premtuan se do të hapen negociatat, duhet ta mbajnë fjalën”. Kështu ka deklaruar Kryeministri i Republikës ...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...
TetovaSot | 11-Jun-2019 19:55
Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë. ...

Kryeministri çek Babish në Shkup: BE të mbajë fjalën
Ndërkohë, kryeministri cek Andrej Babish i ka bërë thirrje Bashkimit Europian që të mbajë fjalën e të hapë negociatat për Maqedoninë e Veriut. Deklaratat, Babish i bëri pas takimit me homologun maqedonas Zoran Zaev, ...
ABCNews | 11-Jun-2019 15:28
Ndërkohë, kryeministri cek Andrej Babish i ka bërë thirrje Bashkimit Europian që të mbajë fjalën e të hapë negociatat për Maqedoninë e Veriut. Deklaratat, Babish i bëri pas takimit me homologun maqedonas Zoran Zaev, ...

Zaev: Politikat në vend do të varen nga porositë e BE-së dhe Merkelit
Vendimet politike në vend për atë nëse do të ketë rikonstruim të Qeverisë apo zgjedhje të parakohshme do të varen nga vendimi i Këshillit të Evropës dhe si vendet evropiane do t’i vendosin gjërat, si dhe nga porositë që ...
TetovaSot | 11-Jun-2019 19:48
Vendimet politike në vend për atë nëse do të ketë rikonstruim të Qeverisë apo zgjedhje të parakohshme do të varen nga vendimi i Këshillit të Evropës dhe si vendet evropiane do t’i vendosin gjërat, si dhe nga porositë që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved