ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 19:36

Tsipras tregon kushtin ndaj Shqipërisë për anëtarësimin në BE

Tsipras tregon kushtin ndaj Shqipërisë për anëtarësimin në BE
Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më 7 korrik, ka prezantuar programin e partisë që ai drejton, Syriza. Përpos çështjeve të brendshme, Tsipras ka folur edhe për ...
Lajminet | 11-Jun-2019 21:46
Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më 7 korrik, ka prezantuar programin e partisë që ai drejton, Syriza. Përpos çështjeve të brendshme, Tsipras ka folur edhe për ...

Tsipras i drejtohet Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Partia e kryeministrit grek Alexis Tsipras ” Syriza” ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, një kusht për Shqipërinë. Tsipras shprehet se kushti i ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 18:53
Partia e kryeministrit grek Alexis Tsipras ” Syriza” ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, një kusht për Shqipërinë. Tsipras shprehet se kushti i ...

Zgjedhjet në Greqi, Varufaqis përjashton çdo aleancë me Ciprasin
Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve ...
Alsat-M | 11-Jun-2019 18:24
Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve ...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos , e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme, raporton REL Zgjedhjet pritet të zhvillohen më ...
Portalb | 11-Jun-2019 17:19
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos , e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme, raporton REL Zgjedhjet pritet të zhvillohen më ...

Integrimi/ Tsipras presion Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...
Gazeta55 | 11-Jun-2019 15:07
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...

Alexis Tsipras tregon parakushtin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE
Në paraprirje të zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen më datë 7 korrik, kryeministri grek, Alexis Tsipras, duke prezantuar programin politik të “Syriza”-s, ka shprehur per herë të parë kushtin që Greqia parashtron ...
Lapsi | 11-Jun-2019 12:49
Në paraprirje të zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen më datë 7 korrik, kryeministri grek, Alexis Tsipras, duke prezantuar programin politik të “Syriza”-s, ka shprehur per herë të parë kushtin që Greqia parashtron ...

Tsipras i drejtohet Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...
Lajmi i Fundit | 11-Jun-2019 14:34
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...

Tsipras tregon për herë të parë kushtin për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...
TV Klan | 11-Jun-2019 11:19
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, njihuni me datën
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Paralmentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikes ...
Top Channel | 11-Jun-2019 04:37
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Paralmentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikes ...

Greqia nuk është Shqipëri: shpërndahet parlamenti, qetë e qetë në zgjedhje të parakohshme
Presidenti grek pranoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për të shpërndarë parlamentin, i cili është një hap formal ndaj zgjedhjeve të parakohshme, të cilat Tsipras i ka thirrur për në korrik, pas humbjes së ...
Tesheshi | 11-Jun-2019 13:21
Presidenti grek pranoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për të shpërndarë parlamentin, i cili është një hap formal ndaj zgjedhjeve të parakohshme, të cilat Tsipras i ka thirrur për në korrik, pas humbjes së ...

Tsipras: Shqipëria nuk hyn në BE pa u plotësuar të drejtat e minoritetit grek
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...
VizionPlus | 11-Jun-2019 09:36
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...

Anëtarësimi në BE, Tsipras tregon kushtin që ka për Shqipërinë
Greqia ka shprehur per herë të parë kushtin që ka ndaj Shqipërisë në anëtarësimin e saj në Bashkimin Europian. Kryeministri grek Alexis Tsipras, ndërsa pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme, ka prezantuar programin e ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 13:17
Greqia ka shprehur per herë të parë kushtin që ka ndaj Shqipërisë në anëtarësimin e saj në Bashkimin Europian. Kryeministri grek Alexis Tsipras, ndërsa pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme, ka prezantuar programin e ...

Tsipras: Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 00:51
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...

Tsipras tregon kushtin për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 13:09
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos, e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet pritet të zhvillohen më 7 korrik. ...
Radio Evropa e Lire | 11-Jun-2019 11:15
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos, e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet pritet të zhvillohen më 7 korrik. ...

Greqi, Presidenti pranon kërkesën e Tsipras për zgjedhje të parakohshme
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Evropian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës ...
RTSH | 11-Jun-2019 10:13
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Evropian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës ...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, caktohet edhe data
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës, ...
EkonomiaOnline | 11-Jun-2019 09:42
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës, ...

Tsipras: Shqipëria nuk hyn në BE pa u plotësuar të drejtat e minoritetit grek
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...
Medial | 11-Jun-2019 09:42
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...

Tsipras: Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...
TetovaSot | 11-Jun-2019 06:43
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...

Greqi, presidenti pranon kërkesën e Tsipras
Presidenti i Greqisë ka pranuar kërkesën e kryeministrit Aleksis Tsipras, duke bërë që vendi të shkojë zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme. Shkak për këtë lëvizje u bë paraqitja e dobët e partisë në pushtet, Syriza, ...
ABCNews | 11-Jun-2019 00:02
Presidenti i Greqisë ka pranuar kërkesën e kryeministrit Aleksis Tsipras, duke bërë që vendi të shkojë zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme. Shkak për këtë lëvizje u bë paraqitja e dobët e partisë në pushtet, Syriza, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved